Večný svit nepoškvrnenej mysle

• Česko Věčný svit neposkvrněné mysli (viac)

Život osamělého a nesmělého Joela se od základu změní, když potká excentrickou a temperamentní Clementine. Ta je výstřední ve všech směrech a k bláznivým kouskům stále úspěšněji vyzývá i Joela, jenže je rovněž nevyrovnaná a výbušná a jednoho dne se rozhodne Joela zbavit a začít znovu. Na experimentální klinice se podrobí vymazání paměti, a jelikož pokus dopadne úspěšně, rozhodne se zdrcený Joel pro stejné řešení. Nemá ale štěstí, tentokrát se zákrok vymkne lékaři z rukou a dílo zkázy dokoná jeho asistent, který se místo pečlivého monitorování mozkové činnosti klienta nechá svést k divokým erotickým hrátkám. Režisér umí mistrovsky rozrušovat časoprostorovou kontinuitu a nahrazovat ji asociativním spojováním útržků, jež pocházejí z různých vrstev paměti, a zde se tento princip uplatní při rekonstrukci celého vztahu ústřední dvojice. Odvíjí se pozpátku, k některým zážitkům se film opakovaně vrací, mnohé deformuje v závislosti na Joelových rozjitřených emocích. (oficiálny text distribútora)

Napoleon-B

Viděl sem to zatím jednou.....a musím se na to podívat ještě jednou abych své hodnocení zvednul na plný počet......Co to sakra je?!?! ....že mě film moc nebavil, ale musel sem se na něj dodívat, protože sem to v hloubi duše chtěl........... Z toho mi jde vážně hlava kolem.. ()

SirGawain

Mám dost rád filmy, ve kterých na začátku vůbec nevám jak si mám jednotlivé scény složit. Nejdřív jsem si myslel, že na to, abych to pochopil se na to budu muset kouknout vícekrát než jen jednou. Ale je to ta ukrutně chytře rozvržený, že ke konci už divák chápe úplně všechno. I tak ale bude mít chuť, vidět ten film ještě vícekrát, protože nebude chtít věřit, jak krásně do do sebe všechno zapadlo. ()

Vivian

Tak tohle je opravdu dost zvláštní film. Jima Carreye a jeho trapné komedie jsem doteď upřímně nesnášela, ale v tomhle filmu mě jako herec skutečně překvapil. Nevěřila jsem, že zvládne zahrát cokoli jiného než připitomělého šklebouna, ale tuhle zvláštní roli ztvárnil naprosto dokonale - úplně jiný Carrey! Nezklamala ani Kate Winslet (mimochodem, modré, červené i zelené vlasy jí úžasně sluší!), nezklamali ani ostatní herci, nezklamal nikdo z tvůrců, film mě dokázal udržet v napjatém očekávání až do samého konce a místy i slušně zahýbal emocemi. Myslím, že to asi není nic pro většinového diváka, ani pro většinu fandů Carreyových crazy komedií, není to film pro diváka, který se chce zasmát nebo si poplakat. Je to spíš k zastavení a zamyšlení... Je to o lásce, ale je to opravdu dost neotřelé pojetí filmu o lásce, dokonce by se dalo říct, že až prapodivné pojetí filmu o lásce, ale myšlenky tohoto snímku mají bezpochyby hodně do sebe. Člověk se občas zamyslí i nad sebou a svým vztahem... ()

Chladek

Po Muži na měsíci a záporákovi v jednom z dílů Batmana je tohle 3. Jimova vážná role. Skvěle je vybraná Kate Winselt, která dokazuje, že zahraje jakkýkoliv žánr i Elijah J. Wood. Ten se zase snaží dostat ze škatulky hobitího hrdiny a musím říct že (nejenom díky tomuto filmu) mu to jde dobře. Filmy a hry s vymazáváním paměti jsou staré, ovšem toto je nový pohled, tady se někdo na poslední chvíli rozhodne, že vzpomínky smazat nechce. To myslím ještě nikde nebylo. Většinou je to tak, že si někdo nechá vymazat paměť, a pak utíká před věcmi, které před vymazáním prováděl. Tady ne. Proto 100. ()

Pierret

Asi nejlepší zpracování tématu lásky, co se na plátnech objevilo. Není to jen bezduchá honba za jedním těžko pochopitelným citem, nabízí totiž bližší pohled na jeden z prvků lásky: na vzpomínky. Přes paměť jednoho zamilovaného člověka (skvěle zahraného Jimem Carreyim) se pak dozvídáme spoustu věcí, které bychom jakoby už někdy v hlavě měly, pouze se nám ztratily. Jakoby nám samotným někdo vymazal některé vzpomínky. Dokonalý filmový zážitek. ()

(fjw)

Opravdu zajímavý film. Tohle určitě není snímek pro tuctového diváka, ale pro filmového labužníka:) Na konci jsem měl také slušný bordel o čem to vlastně je:) ()

Picolo

Výborný film, výborný scenár,výborná réžia a fascinujúci výkon Jima Carrey-ho. Je pozoruhodné ako herec, ktorého každý pozná ako komika s množstvom grimás dokáže ukočírovať a verne napodobiť postavu, ktorá je tak náročná a plná po všetkých stránkach. Klobúk dole. ()

xSxEx

Vážně netradičně pojatý film o lásce. Jistě se v tom většina lidí najde a posune je to. Viděl jsem to zatim jen jednou takže zatím 4 hvezdičky. ()

Daves97

Velmi, velmi, velmi šílený film. Já sám jsem ho v celé plnosti pochopil až napodruhé, ovšem údajně lze pochopit všechny časoskoky i při prvním shlednutí, když pozorujete, jakou má Kate Winslet zrovna barvu vlasů. ()

Koochy

Naprosto úžasný film. Není to jeden z těch odpočinkových, je u něj potřeba i hodně přemýšlet. Pozorně se dívejte a důkladně si zapamatujte první půlhodinu filmu. Když se pak budete dívat dál a dál dostanete se do takové hloubky, že nebudete chtít, aby ten film skončil. Myšlenka má sice mouchy, ale jinak bych ji označil za dokonalou. Kamera a hlavně herci odvedli výkony, kterým nejde moc co vytknout. ()

sa_kra

Tohle se musí vidět víckrát. Jeden z mála filmů, který je potřeba vstřebávat a nasávat opravdu do morku kostí. Jsem ráda, že jsem ho nikdy neviděla v kině, na takový silný zážitky potřebuju být sama. Perfektní- nebojím se říct i- geniální scénář, citlivá režie a skvělé obsazení z tohoto počinu udělali skvost, který se za pár let vyšphal na vrchol mého žebříčku top filmů. ()

Firko

Neviem ako to hodnotit...preto sa radsej zdrzim,a tentokrat hodnotit nebudem .Ale cele by som to mohol opisat ako : ,,WTF!!!´´ Velmi zvlastny film, ktory sa urcite oplati pozriet, ale treba mat nanho naladu. Obcas som mal pocit ze sledujem film od Teryho Gilliama : ) Velmi zaujimave a posobive, ale neviem ci by som bol ochotny,respektive schopny pustit sa do sledovania tohto filmu este raz...mam take zmiesane pocity, neviem ci to bolo tak dobre az to bolo zle, alebo to bolo take zle az to bolo dobre : ) ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz