Ctitelky italské rodinné ságy Okouzlení jistě nepřekvapuje, že přichází další, v pořadí již čtvrtá, řada příběhů hrdinů z římské kliniky Life. I když ti, co se měli usmířit, se usmířili a zlé úmysly a intriky byly odhaleny, víme, že to vše je opět jen začátek, nového života a dalších peripetií, lásek, tajemství a nových příběhů. Marca a Caterinu jsme opustili jako šťastné snoubence a budoucí rodiče. Giovanna opět našla svůj klid, rozvahu a lásku k Diegovi. Postupně všichni objevili pravou tvář Cory a její manžel Emilio Dupre okamžitě vyřešil svou sitauci rozvodem. Ale Cora zdaleka neřekla své poslední slovo. Zcela nečekaně se znovu objevuje a velmi ostře zamíchá s kartami těch, kteří pracují na klinice Life. Massimo a Valerie poznali, jak hluboký je jejich vzájemný vztah a jak potřebují jeden druhého. Na scénu přicházejí nové postavy, především doktorka Paola Dupreová, která ve skutečnosti skrývá své pravé jméno, protože její osud a život jejího otce je zcela v rukou mafiánského bosse. Novou identitu se jí podaří získat díky policistovi Carlovi Giudicimu, který pracuje v utajení. Ale ani on, ani Paola, se nevyhnou osudové lásce, kterou potkají na klinice Life. Zdálo by se, že Giovanna Mediciová už má takříkajíc v životě jasno a čeká ji jen klidný a šťastný život po boku Diega. Ale minulost nemizí, jen spí a vždy se přihlásí v tom nejméně vhodném a nečekaném okamžiku. Ani Giovanna jí neuteče. To jsou nastíněné příběhy hlavních hrdinů čtvrté řady italské ságy Okouzlení, která má dvaapadesát epizod. Autorský tým zůstává stále stejný, Maria Venturiová píše knihy a základní linie příběhů a seriál zpracovává tým scenáristů, pod režií je opět podepsána dvojice Alessandro Cane a Leandro Castellani. (oficiálny text distribútora)

kingik

Jaký je rozdíl mezi českým a italským zdravotnictvím? To italské prosperuje. Klinika v Římě, porno personál, sem tam odhalená kozakijevič, láska, nenávist a intriky. Na telenovelu standardně nastavené, na vymývání ženských mozků přímo ideální. Vanessa Gravina v titulní roli je lákadlo, Linda Batista umí podat svůj exotický sexappeal, Kaspar Capparoni si spletl žánr a jako pornoherec by byl obletován. V titulních rolích hrají jen samí pohlední lidé. Seriál selhává v tragicky napsaných dějových linkách, kdy herci s vážnou tváří pronášejí blbé repliky a vedou mezi sebou prázdné dialogy, které pomalý a utahaný děj nikam neposouvají a jen postupně prohlubují do stále horších sfér. Pro českého diváka musí být osudy postav dost odtažité. Přece jen jde o určitý druh high society, která si jen obtížně u českého diváka získává zájem. Technická stránka seriálu není postavena na vysoké úrovni. Obrazově se seriál řadí do laciného podprůměru, ve kterém se kamera nevytáhne s žádnou pestrou škálou barev. Největší zastoupení mají studené barvy, což není pro komfort diváka právě dobré. Po pár jednotvárných dílech přichází nezájem, protože dějová struktura nepřináší nic záživného a objevného. Zástup pohledných hereček (středního věku) může u méně náročného diváka fungovat jako určitý magnet, ale rozhodně nevykompenzuje liknavou režii, statické pojednání slaboduchých zápletek, černobílé charaktery a nekonečnou záplavu hloupých dialogů, kterým chybí konstruktivní tvárnost. Výsledkem je pak rozvleklá telenovela z lékařského prostředí, která neměla úplně marný potenciál. Více pozitiv jsem hledal důsledně, leč(o) marně 20% ()

Paity odpad!

Vždy když jsem viděl při nočním brouzdání na internetu v TV nápis Incantesimo 1, 2, 3 .... 946 tak mě bylo jasné, že když to nepřepnu, tak do tří minut usnu batolecím spánkem. Takže jsem honem hledal ovladač, abych odvrátil zkázu. ()

Časové pásmo bolo zmenené