Shoky a Morthy sú kamaráti od školy a zároveň YouTuberi s dobre našliapnutou kariérou. Morthyho však už ich detinské pranky prestávajú baviť, tiež vďaka vplyvu jeho priateľky, ambicióznej influencerky Sáry. Keď posledné video chalanov zožne na sieťach vlnu kritiky, ich kanál prestane zarábať a vyslúžia si za neho verejne prospešné práce, vyzerá to na ich definitívny rozchod. Jedinou šancou, ako si napraviť youtuberskú povesť, je spoločný plán na "poslednú veľkú akciu". Shoky, Morthy, Sára, svojrázna lovkyňa duchov Lucia a predajca vysávačov (a neúspešný YouTuber) Radomil sa vydávajú po diaľnici D1 na divokú jazdu ústrety objasnenia záhady Deviatich krížov. (Magic Box)

simply

Mám radost, když stojaté vody českého filmu rozvíří něco zajímavého. Shoky a Morty mi sedlo víc než předchozí Nenasytná Tiffany. Ústřední dvojce mě bavila hodně, ale nejvíc mě dostal Magnuskův Radomil, za mě nejvtipnější postava českého filmu za hodně dlouhou dobu. ()

Johny303

Představitele hlavní dvojice mám poměrně rád, a tak jsem zariskoval navzdory skutečnosti, že mi už trailer připadal děsně nudnej a filmoví kritici film vychválili do nebes (což je vždycky jasným varováním). K příjemnému překvapení bohužel nedošlo... vtipné momenty bys napočítal na prstech jedné ruky nešikovného dřevorubce a ani přepálený konec mi nebyl zrovna po chuti. Snad se Štáfkovi lépe zadaří u filmového Vyšehradu - moc bych si to přál. U seriálového Laviho ten primitivní humor fungoval dokonale, což se o Shokym a Morthym říct bohužel nedá. ()

husokachna

Po většinu času jsem se jako blbeček usmíval, jak může českej film příjemně šlapat a vytvářet humor bez toho, abych se za všechny na plátně cítil trapně. A ano, vtipy mohly být vypointovanější (je to vůbec slovo?) a některý scény a nápady si zasloužily rozpracovat do hloubky a tolik nespěchat, ale jako celek mě to neskutečně bavilo, bylo to konzistentní, zajímavý a hravý. Nakonec mě asi nejvíc štve, že stačilo ještě chvíli pilovat a brousit a mohl to být diamant (rozpracovat téma "lidi chcou vidět pořád víc" by se úplně nabízelo). Takhle je to jen příjemná zábavná (multi) žánrovka, jakých se u nás moc nevidí (=vůbec nevidí). K toliko zmiňovanému castingu. To, že je Štáfek sympatickej frajírek a umí to přenést na plátno, už vím. Kozubovi to občas ujíždělo "do Kozuba", ale v součtu byl jeho výkon příjemný a civilní (samozřejmě v mantinelech ujetýho youtubera). No ale ten Magnusek...jen párkrát mu jeho naivní hodnej blbeček spadl do úplné karikatury (a tím se ukázalo, že velkej herec z něj přece asi jen nebude), jinak je ale ozdobou filmu a bez něj by byl Shoky a Morthy poloviční. Děkuji Andymu za příjemný zážitek, dávám čtyři hrozinkami ozdobená chutná pranková hovínka a jdu si pustit Nenasytnou Tiffany. ()

petikacka

Byla by to jedna velká sračkoidní pííí*čovina, kdyby nebylo toho, že....Že tam hrál můj milovaný Kuba a Štěpán a jako velký prank rejža Tomáš ...Ty volééé, bylo to prostě čil a frí a ještě k tomu huuustý. No, já jsem si to prostě užila a o to v té dnešní nenávistné a nesmiřitelné době mezi dvěma tábory oč a neoč vlastně jde. Doufám, že v tom kucííí budete pokračovat. Za mě 90% ()

Skarface

Bavil jsem se dobře. Na to že je to z české dílny, tak fakt musím říct že super. Herecké obsazení bylo velice příjemné a upřímně mohu říct, jak jsem byl alergickej na Tomáše Magnuska, tak v tomto filmu mi byl velice sympatickej. Rozhodně mu shozená kila dost prospěla. ()

Flopik

V prvom rade treba povedať, že v žánri chýba horor. Nieže by ste sa báli alebo to nebodaj bolo strašidelné, ale vzhľadom k finále je to opodstatnené. Po komediálnej stránke veľmi slabučké, zasmial som sa len zriedkavo. Na ústrednú dvojku sa pozerá dobre a skvelý Radomil si kradne scénky pre seba. Prišlo mi, že film veľmi nevedel čím chce byť ale koniec bol úplne nečakaný a hlavne kvôli nemu dávam tie 3*. Nebol dobrý ale bol rozhodne šokujúci. U mňa za 3 slabšie. Paradoxne by som však dvojku, ktorá by mohla byť uletenejšia chcel. ()

Bezda202

1* za obsazení a na kameni kámen na konci. Jinak netuším, co se komu na tomhle mohlo líbit. Vtip nula, příběh o ničem. Na český filmy nekoukám skoro vůbec a po tomhle už asi nikdy žádnej nedám. ()

no2

9/10 - Tento film je štikou v "zatuchlém českém rybníku". Je to film o současnosti (youtubeři a vše okolo) a přitom o minulosti (k údajnému masakru svatebního průvodu došlo v roce 1540). Je to vtipné a občas "přepálené", ale víceméně nikdy to nesklouzává do trapnosti, i když konec je opravdu... mňo, překvapivý. | Jsou zde i "vážnější" a citlivější pasáže (rozhovor s knězem, svěcení onoho místa; chvíle, kdy Morthy najde "tu pravou"), které ale nejsou rušivé a do filmu skvěle zapadají. Mimochodem - proč by současná "youtuberská" mládež nemohla slyšet Otčenáš a poslechnout si k němu pár moudrých slov? | Hercům nemůžu nic vytknout - Kozub je samozřejmě šoumen, Štáfek je fajn, a zajisté - bez Magnuska by tomuto filmu hooodně chybělo. Líbily se mi i dámy - zařazení rozdílných hrdinek Sáry a Lucie byl dobrý tah. | Kapitolou pro sebe je na české poměry skvělá hudba Mojmíra Měchury a co je neskutečné - i Nedvědův Podvod do cesty našich hrdinů po D1 dobře zapadl. Mimochodem - proč by současná "youtuberská" mládež nemohla vědět o proslulém koncertě, kdy Nedvědi vyprodali v roce 1996 Strahov? :-) | K plnému hodnocení přispěl i fakt, že jsem během filmu poznával některé reálie v Brně, Nedvědici i Černvíru, kde se film natáčel. Zapomeňte, že ve filmu uvidíte skutečných devět křížů u dálnice Praha - Brno. Nepochybuji o tom, že v klidné lokalitě v Nedvědici se tvůrcům natáčelo daleko lépe než u rušné "dé jedničky" (a v hotelu Myslivna v Nedvědici určitě za levnější peníz), mně tato "mystifikace" přišla jako další dobrý vtip. | Co dodat na závěr? Už je to dlouho, co mi při zhlédnutí nového českého filmu bylo tak fajn. U Shokyho & Morthyho jsem prožíval ten pocit, kdy je svět ještě v pořádku. PS:  Za týden jsem na to koukl podruhé a stále trvá moje nadšení. Pět hvězdiček - není co řešit! :-) ()

bidja

Tahle země není pro starý. * za Hotel Myslivna v Nedvědicích, kde samozřejmě žádných Devět křížů není, ale v kotelně se občas nějaké věci děly. ()

Bozvav

Jsou to blbci, místy vtipní, místy trapní, nicméně jako celek to docela funguje. Dohromady si kluci hezky sedli a jako ústřední dvojici, jim to klapalo. Velkým překvapením pro mne byl Tomáš Magnusek, tomu role fakt sedla. Jinak zjevně nejsem cílová skupina, takže jsem se nebavila tak, jako většina zde.  Kozub se bohužel nevymanil ze své herecké škatulky ostravského blba (takový moravský Mistr Bean), což je docela škoda. Za mne takový ten průměr průměru. ()

stepankoby1

Zatímco filmařina, tón filmu, práce s postavami i odkazování na YouTube (+ za to, že se konečně pro jednou nerozdiskutuje debilní otázka prospěšnosti youtuberů, ale otázka kvality tvorby) fungují skvěle, kazí to šíleně přetažený humor, který chvílemi zabíhá až do úrovní trapnosti. Může za to hlavně postava Radomila. Sice slouží účelu a pointě, ale po první, ještě docela povedené, scéně se to s ní začne natolik přehánět, až jsem měl mnohokrát chuť na plátno zařvat "to už by fakt ale stačilo, ne?". Jako celek však sympatické. Docela se těším na příští film režiséra, snad horor. Napětí, načasování i atmosféru zvládá dokonale. ()

Rathalos

Tato vraj "komedia" ma velmi blizko k odpadu,zachranuje ju od toho len hudba,ktora sa mi velmi pacila,kedze Nedvedi su super,inak to to bola nuda a neskutocne trapne,hlavne ta zaverecna cast filmu a Andrea Dankova,ta by si zasluzila cenu sra*ka roka 2021,to bolo otrasne,brrrrr,este teraz mam z nej zimomriavky,ale v tom zlom slova zmysle,takze dakujem,uz nikdy viac...:-) ()

Hapretor

No ty vole ... konečně jsem se normálně zasmál při český komedii ... komedie bizzar ... provedení je velmi koukatelné ... ale nejlepší jsou hlášky ... Kozub to umí podat naprosto s přehledem a přirozeně ... respekt bro ... ()

Kopi1

Na české poměry to nebylo zas tak špatný, pár hlášek se povedlo, tempo mohlo být lepší, postava Andrey Daňkové mi přišla spíš otravná a její krátké vlogy šly určitě udělat lépe. Námět na příběh se mi docela zamlouval, pak to ale začalo pokulhávat a konec byl za mě divně vymyšlený, uvítal bych spíše asi nějaké to 'nadpřirozeno'. V průběhu filmu jsem se nenudil, ale že bych brečel smíchy a liboval si v každé scéně, když byli oba před kamerou tak to ne. A komu se youtubeři nezamlouvají, tak ať se radši nekouká. Za mě průměrný film, který ničím nevyniká, pár dobrých hlášek to nezachraňuje, slabší 3 hvězdy. ()

Olík

A to mi věřte, že jsem se těšil…..vím, že mám asi hlavu někde v oblacích, ale myslel jsem si na něco ve stylu například Apokalypsy v Hollywoodu (r.2013)…..úchylnou jízdu, která jde až na dřeň. Pokus byl….ale takový schovaný pod stolem. Rovnou se přiznám, že mne nenapadají žádná vhodná jména, za mne však hlavně špatně obsazené. Vůbec se nebudu bavit třeba o Martině Babišové....to snad ani není herečka….ale hlavně ústřední dvojice. Štáfek je, co se týče nekorektních postav, až příliš silně spjat s postavou bohémské kopačky Lavih. A Kozub…….tak ten se momentálně zamotal do Kohákovy sítě a tvůrci by si měli začít uvědomovat, že nemusí být všude….rozhodně ne v roli infantilního youtubera. Co se týče castingu, tak musím vyzvednou Tomáše Magnuska. Jinak, když tak přemýšlím, tak jsem se zasmál snad jenom dvakrát a to ještě zapříčinil opět Tomáš Magnusek……a to, že mi celkově jako vítěz pomyslného závodu vyšel právě tento dnes poloviční režisér, má také svoji vypovídací hodnotu. Určitě jsem nečekal zvrácenost typu Párty Hárd (r.2019), ale vyjma asi posledních dvaceti minut jsem prostě chtěl mnohem víc….a přitom samotný příběh byl sám o sobě vůbec nebyl špatný. Asi ještě v naší zemičce nedozrál čas na podobnou taškařici. ()

Rockerman

Protentokrát zapomenu, co si o youtuberech, influencerech a jiných podobných zbytečných existencích myslím a pak mohu říci, že jsem viděl překvapivě vtipný film téměř bez trapných scén. Radomil je top! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD