Začne to fotografií a vzkazem na ní: "Zab ho!" A od té chvíle se odvíjí tajemný a drsný příběh Leonarda. Jeho žena byla napadena, zavražděna a on si skoro nic nepamatuje. Jeho krátkodobá paměť je pryč. Leonard se ale musí pomstít. Okamžitě jde po vrahovi. Aby nějak kompenzoval výpadky paměti, všechno si fotí, cvaká spouští na svém Polaroidu jako blázen a podstatná fakta si nechává tetovat na tělo. Story je vyprávěna zvláštním způsobem. Každá důležitá filmová scéna končí tam, kde předchozí začala, a tak musíme být pozorní, abychom ten zvláštní propletenec dějů a potkávajících se postav dobře vnímali. K hlavnímu hrdinovi se přidávají další - ukecaný Teddy a barmanka Natalie. Všichni jsou s vraždou nějak propojeni. Ale pořád se nám do mysli vnucuje klíčová otázka: Je skutečně vrahem John G, jehož jméno má Leonard vytetováno na prsou? (oficiálny text distribútora)

Necrophobic

Tento film mě tenkrát upozornil na to ,že tenhle rejža asi stojí do budoucna za pozornost .A taky jo Nolan zraje jak víno a na jeho filmy se vždy velmi těším a zatím jsem nebyl zklamán.Výborný film ()

REMUS_3

Neviem kde sa stala chyba ale tolko ospevevaný film ma vobec neohúril a ani neudržal moju pozornost aby som ho zhliadol do konca. Možno som mimozemštan :) ()

deadpool8100

Výborný nápad dovedený skvelým scenárom a výbornou réžiou do nezabudnuteľného filmového zážitku. Jednoznačne 5 hviezdičiek. Christopher Nolan zase vedie a ukázal ako sa robia výborné filmy. Navyše debutuje Guy Pearce v hlavnej roli. ()

Infurius

Doslova "najtažší" film na pochopenie co som videl. Herecké výkony úžasné , scénar nemá chybu ale ja som celkom tomu filmu nepochopil lebo sa mi tam začali pliesť ine veci a zabudol som niektore veci ktoré boli na začiatku. Scénar sa mi zda veľmi zamotaný ale celych 113 minút som rozmýšlal na 100%. Pekne dĺho som tak hlboko nerozmýslal cez film. 5 hviezdićiek za scenar za hercov len mohli trošku ubrať na tých dialogoch lebo bolo ich tam nekonečne veľa , každý nový dialóg iná myšlienka , nová zápletka. Christopher Nolan ma vobec nesklamal. ()

LooLaa

Už počáteční titulky mě dostali. Pár minut mi trvalo pochopit, odkud vlastně film začal, jak je točen a servírován. To napětí a nejistota v první půlhodince - prostě dokonalost. Pak sem se na dobrou čtvrt hodinku ztratil v toku myšlenek filmu, chvíli to trvalo, ale našel jsem se. Bohužel potom už pokulhávala dynamika a ta nejistota s jakou Memento začal. Každopádně ORIGINALITA tomuto kousku nechybí a Christopher Nolan opět dokazuje, že on je jedničkou v pohrávání si divákovou myslí. 85% ()

LuckyCZ

Po prvním shlédnutí dávám 4 hvězdy. Film je určitě originální a je lehké se ztratit v ději. Jestli jsem ho pochopila správně tak jak byl myšlený, tak už jsem podobné rozuzlení viděla v Prokletém ostrově. To je asi ten důvod, proč film nehodnotím pěti i když Memento samozřejmě bylo první. Nicméně do budoucna plánuji film znovu shlédnout a třeba v té skládačce objevím ještě něco jiného co mě totálně ohromí. ()

DonnDarko

Jak je u Nolana zvykem, film není určitě na jedno shlédnutí. Na vině je především styl vyprávění, který je určitě nezvyklý - originální, ale právě díky němu se můžete perfektně ztotožnít s hlavním hrdinou. Ani on, ani vy totiž nevíte, co následovalo před aktuální situací. Na konci do sebe samozřejmě vše zapadne, vy si ho však pustíte ještě jednou, abyste si toto dílo mohli vychutnat v plné kráse. ()

delman

vyborne spracovany pribeh..nebudem radsej o konstrukcii deja nic prezradzat, len sa ombedzim na to, ze je vyborna. Co ma ale na tomto filme potesilo je fakt, ze ihned po jeho pozreti som si niektore casti pozrel este raz, aby som si bol isty, ze mnou vyskladana mozaika pribehu odpoveda zaveru.- a pri tom pozerani malinkatych utrzkov filmu kt. som videl som zistil, ake male omrvinky divakom nolan predklada ako stopy veduce k tomu spravnemu zaveru (viditelne vsak asi az na druhy krat)..naozaj skvely pocit skladat tie najmensie detaily filmu dohromady este po jeho skonceni. ()

Indio

Jeden s nejoriginálnějších filmů co znám neztrácí dech a nápad až do konce. Nemůžu nevzpomenout na Českej film- Happy end kterej je ještě šílenější. ()

patko7777

Čo môže vzíjsť z dielne Ch. Nolana ak nie kvalita- tento film je toho živým dôkazom - zamotaná spleť príbehu, ktorí je podaný od konca - Guy Pearce ako chlapík čo nemá krátkodobú pamäť a snaží sa vypátrať vraha svojej ženy - vynikajúci scenár ! 85% ()

noggy

Oproti varování mi film nepřišel až tak zmatený, aby se snad nedal pochopit. Vyprávění stylem jeden krok vpřed, dva zpátky je sice trochu šílené, ale dohromady dává smysl. Problém je spíš v tom, že ani důkladné soustředění a zapatování si veškerého děje vám neodpoví na moc otázek. A že jich film nabízí. Z příběhu se dá krásně pochopit děj od začátku do konce filmu, ale ne od začátku do konce Lennyho života od oné události. Film skočí zhruba doprostřed tohoto děje, do chvíle kdy si tetuje už 6. poznámku a to vás nechá celou dobu v nejistotě, jak máte celý zbytek děje chápat. Kdo je lhář, vrah, přítel. Což mi přijde škoda. Jakoby nestačil samotný zajímvaý způsob vyprávění.. pokud je ten ještě nezasazen a neukončen, zůstává film opravdu jen šíleně zmateným. ()

golemek

dobry a chytry film, ale osobne jsem cekal vice... film jsem dlouho odkladal a zacal mit pocit, ze jsem o neco prisel, nastesti tomu tak neni :-)... 70% ()

Portman01

Tak toto bola bomba!! Nolan už pred 13stimi rokmi ukázal že vie byť originálny a natočiť najoriginálnejšiu kriminálku. Atmosféra by sa dala krájať. Ja som proste vedel že sa nesklamem. Sympatický hlavný protagonista. Tomuto filmu niet čo vytknúť. 5 hviezdičiek ()

Aenstus

Retrospektivně vyložené psychologické skorodrama s vynikajícími hereckými výkony (hlavně HR). Je fajn, že ten skvělej scénář byl dotaženej do konce bez problémů. Někdo možná bude potřebovat 2. promítání, ale u tohohle filmu to rozhodně není na škodu. Zkrátka brilantně vymyšlené. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července

18.07.2017

Největší prostor bude věnován švédské kinematografii, na kterou se zaměří blok Fokus. Ze Švédska přijedou také významní hosté: svou retrospektivu na LFŠ uvede Tarik Saleh, k němu se přidá i jeden z… (viac)

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

26.10.2012

Pořád není úplně jasné, jaký bude další režijní počin Christophera Nolana. Film Transcendence, o kterém je řeč, bude totiž „jenom“ produkovat (jak jinak, spolu se svou manželkou Emmou Thomas). Režii… (viac)

Spielberg a Nolan – zaručená spolupráce

Spielberg a Nolan – zaručená spolupráce

25.03.2007

Není žádnou novinkou, že Steven Spielberg se už několik let intenzivně zajímá o nejnovější vědecké objevy ohledně teorie relativity a červích děr, jimiž se prý dá cestovat nejen do paralelních… (viac)