Začne to fotografií a vzkazem na ní: "Zab ho!" A od té chvíle se odvíjí tajemný a drsný příběh Leonarda. Jeho žena byla napadena, zavražděna a on si skoro nic nepamatuje. Jeho krátkodobá paměť je pryč. Leonard se ale musí pomstít. Okamžitě jde po vrahovi. Aby nějak kompenzoval výpadky paměti, všechno si fotí, cvaká spouští na svém Polaroidu jako blázen a podstatná fakta si nechává tetovat na tělo. Story je vyprávěna zvláštním způsobem. Každá důležitá filmová scéna končí tam, kde předchozí začala, a tak musíme být pozorní, abychom ten zvláštní propletenec dějů a potkávajících se postav dobře vnímali. K hlavnímu hrdinovi se přidávají další - ukecaný Teddy a barmanka Natalie. Všichni jsou s vraždou nějak propojeni. Ale pořád se nám do mysli vnucuje klíčová otázka: Je skutečně vrahem John G, jehož jméno má Leonard vytetováno na prsou? (oficiálny text distribútora)

desolator6

Keď si to čloevek "prehrá" v normálnom čase je to príbeh dosť primitívny. Ale je tu proste vidieť ako málo stáčí aby človek pozeral na to z otvorenou hubou. Neviem čo na to povedať,ale kto nevidel nech si rýchlo pozrie!!! ()

Jerryy

Bohužel - film s nezvládnutou retrospektivou - první polovina hrozná nuda, druhá polovina neuvěřitelně našláplá. Ale ruku na srdce, pokud celý scénář není zajímavý, tak to odvyprávět po zpátku opravdu nestačí :))) ()

Jeand´Boa

Je pravdou, že jsem se při určitých sekvencích nudil, ale celkově když se nad tím snímkem zamyslím, tak na mě působil naprosto úchvatně a zcela mne dostal...vyprávění časem zpět tomu dává tu správnou ingredienci - bez toho by to vlastně ani nebyl tak zajímavý a napínavý snímek, ale s tím je to naprosto promakané dílo... ()

Gabretta

Fascinující a zcela neotřelé zpracování toho, jak hledat vraha. Promítání událostí od konce k úplnému začátku zcela mění charaktery jednotlivých postav, jež si v průběhu sledování filmu vytvoříte. Špatný může být dobrým a zase naopak. Hlavně si to nezapomenout poznamenat...! Já si pro sebe zapisuju, že tenhle film je neskutečně originální a poutavou podívanou, u které se již během sledování těším až ji znovu uvidím. ()

Stíba

Bez dobrého scénáře uděláte dobrý film těžko, Memento má scénář ale tak skvělý, že šlo jen těžko udělat špatný film. Navíc se extrémně povedlo i to ostatní, především kamera, výběr herců a nezištná hudba a tak jsem byl zasažen jako už dlouho ne, celkově se mi vůbec těžko hledají slova a hodnocení. Rozhodně nejnápaditější krimi film co jsem kdy viděl. ()

cogi

Film by nebyl tak chytlavý, pokud by nebyl natočený způsobem, jakým je. Dané články příběhu jsou pozadu vypravované a o to víc se musíte nechat unést filmem. Na jedné straně hlavního hrdinu můžeme litovat, nadruhé zase odsuzovat podle toho, co zjistíte nakonci (vpodstatě se v tom "vyžívá"). Jeden z mála originálně natočených snímku, co jsem kdy viděla - bezpochyby. ()

Fat'Fatal

Skvěle napsaný scénář a ještě skvěleji zrežírované. Guy Pearce hrál hodně dobře, postavu jsem mu věřil, ale nejlepší byl Teddy. Jeho žvejkání, ty brejličky a průpovídky jsem si užíval nejvíce. Škoda, že zvrat byl (alespoň mně) dost předvídatelný, ale i tak mě film upoutal. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

truby

Dílo rozhodně originální jak námětem tak zpracováním. Nápad se mi líbil velmi, styl vyprávění taktéž, ale ten konec byl až moc přešmodrchaný, nebo jsem to na první pokus zkrátka nepobral. ()

Pesosek

Velmi originální filmový počin a opět jeden z filmů, který nutí diváka u jeho sledování přemýšlet, nebo-li donutí vás u něj neusnout. Jedno se musí nechat, a to že Christopher Nolan prostě umí takovéto filmy točit a ve výsledku se mu i z nelehkého tématu podařilo vytvořit prvotřídní podívanou. ()

Ponika

Film, který je nutné vidět vícekrát, pokud člověk není hodně pozorný divák. Už se těším, až si ho pustím příště. ()

Wopat

Celé jsem to sledoval s pootevřenými ústy, jelikož jsem nevěděl, do čeho jdu a hlava nestíhala všechno pobrat a správně poskládat. Radši jsem to vypnul. Druhý den jsem přišel z práce a řekl jsem si, že to musím sjet ještě jednou a tentokrát připraven. Mozek šrotoval na plné otáčky. A že to byla fuška! Celou dobu jsem si říkal, jak to může dopadnout, když jsem konec vlastně už viděl na začátku. Co mě může překvapit? Závěr mi však opět pootevřel ústa a při titulcích jsem si v hlavě vše v rychlosti projížděl a třídil si fakta. Geniální! ()

dandislav1991

No mě to moc nebavilo, hl. herec mi přišel nesympatický a vyústění bylo tak neoriginální, nezajímavé, že jsem měl co dělat a nezačít se smát jak blbě to končí - proto 2 * ()

vojnov

Neobyčejně zajimavý a přitažlivý námět, který byl bravůrně zpracován a dotažen do konce. Doporučuji všem, kterým připadá, že už je novější snímky nemůžou ničím překvapit. ()

Mukunda

Zvláště ze začátku jsem se neuvěřitelně nudil. Zajímavé zpracování jinak fádního příběhu, který se ke konci snaží přidat nějakou hodnotu, něco, nad čím divák bude přemýšlet. No, já nad tím asi přemýšlet nebudu, přesto uznávám, že snímek určitou hodnotu má a konečně, ztráta času to nebyla. ()

NormadSoul

super zážitek, něco takového jsem ještě neviděl. Od začátku do konce je napínavý. Výborný scenář a hlavně, že celý děj se děje pozpátku, pak končí tam ke začal. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července

18.07.2017

Největší prostor bude věnován švédské kinematografii, na kterou se zaměří blok Fokus. Ze Švédska přijedou také významní hosté: svou retrospektivu na LFŠ uvede Tarik Saleh, k němu se přidá i jeden z… (viac)

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

26.10.2012

Pořád není úplně jasné, jaký bude další režijní počin Christophera Nolana. Film Transcendence, o kterém je řeč, bude totiž „jenom“ produkovat (jak jinak, spolu se svou manželkou Emmou Thomas). Režii… (viac)

Spielberg a Nolan – zaručená spolupráce

Spielberg a Nolan – zaručená spolupráce

25.03.2007

Není žádnou novinkou, že Steven Spielberg se už několik let intenzivně zajímá o nejnovější vědecké objevy ohledně teorie relativity a červích děr, jimiž se prý dá cestovat nejen do paralelních… (viac)