Príbehy zo záhrobia - Season 3 (1991) (séria)

Čas rozdělení (S03E11)

(epizóda)
  • USA Split Second

Liz pracuje ako servírka v bare vo vidieckej lesnej oblasti. Jednej noci sa tam zoznámi s tvrdým, charizmatickým chlapom. Liz a pán Dickson uzavrú manželský vzťah. Dickson je predákom partie drevorubačov. Vykľuje sa z neho nebezpečný žiarlivec. Kvôli nevere jeho koketnej ženy pripraví jedného zo svojich zamestnancov o zrak. Jeho kolegovia mu pomôžu pomstiť sa. (MM_Ramone)

Mr.Apache

(7.8.1991) Režisér kultovního fantasy Highlander, syn neméně kultovního horrorového spisovatele Richarda Mathesona, kytarista megapopulární skupiny Queen a větrem ošlehaný veterán záporných rolí z filmů jako Maso a krev, Blade Runner nebo Tango a Cash, se sešli při práci na téhle mimořádně oblíbené dřevorubecké epizodě. Slunce, lesy, sekyry, drsný kukuč Briona Jamese, sexy mrcha Michelle Johnson a k tomu všemu pivo a "sushi roll". Pokud si Strážce krypty a jeho příběhy nevydobyli status legendy už v druhé sérii, nejpozději během té třetí, a dílů jako je právě tento, ho měli v kapse na sto procent. ()

MM_Ramone

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných dielov. V poradí jedenásta epizóda z tretej série nesie názov "Split Second" (Radikálny rez). V roku 1991 ju natočil režisér Russell Mulcahy. Mladá Liz pracuje ako servírka v bare vo vidieckej lesnej oblasti. Jednej noci sa tam zoznámi s tvrdým, charizmatickým chlapom. Liz a pán Dickson uzavrú manželský vzťah. Dickson je predákom partie drevorubačov. Liz si myslí, že s ním bude šťastná. Vykľuje sa však z neho nebezpečný žiarlivec. Kvôli nevere jeho koketnej ženy pripraví jedného zo svojich zamestnancov o zrak. Jeho kolegovia mu pomôžu pomstiť sa. **** ()

Omnibus

"Manžel pařez... Byl to nářez!" Chudinka Liz, hodná (!) a pracovitá holka. Doufala, že jednou se po ní, místo sprostého vošousta z kamionu, sveze princ na bílém koni. Dlouhou chvíli si krátila tak, že v dřevorubeckém baru i širém okolí přeřízla všechno, co nosilo kalhoty a včas neuteklo na strom. Pak se konečně dostavil princ... a byla svatba. Hm, docela fofr (ale taky znám :-)). Dixon byl chlap hodný, pracovitý a toleranci by mohl vyučovat na vysoké dřevorubecké. Dělal, že mu nevadí, jak po svatbě bude chodit někam, kde už před ním byli úplně všichni z jeho party, většina i několikrát. Samozřejmě, pohádka se pak zvrhla v horor (ty ženy, ty ženy). Svatební kytice odkvetla, nudou utlučené špačky už v chaloupce nebylo kam dávat, a zlobivý bobr remcal, že by to chtělo onačejší přeříznutí, než jen to běžné, domácí. A do toho koloušek, mladý a žádoucí, mistr v Underhand Chop, schopný sekyrou "přebobrovat" kmen v rekordním čase. Tohle prostě dobře dopadnout nemohlo. Ale že to roll sushi z bobra nařezal hezky, kluk jeden slepej, šikovnej. Úplnej Stevie Lumber. ()

Willy Kufalt

Tak to byl asi první Příbéh ze záhrobí, který mi svým stylem místy těžce nesedl. Buranští dřevorubci, přehnaně vulgární mluva, nůž v ústech, řihání téměř do kamery, divoký sex plný odpudivých vzdechů i slušné krveprolití v tomhle nesympatickém zapadákově... alespoň, že vypravěčkou je tak sympatická hezká mladá žena, že? :) Přesto jsem od jisté chvíle nemohl od toho dění odvrátit zrak, velmi netradiční souboj s motivem pomsty mě napínal a závěr, který považuji za nezapomenutelný a i v rámci hororového žánru za originální, pozvedává dojem alespoň na slušné 3 hvězdičky. ()