Príbeh o reportérovi Charliem McKenziem, ktorý sa utápa v alkohole. Má zlé životné obdobie, jeho novinárska kariéra je v absolútnom úpadku. V bare sa zoznámi s atraktívnou mladou ženou Vicky. Pod jej vplyvom sa rozhodne, že sa zmení. Vrhne sa do práce a prestane sa opíjať. Jeho odhodlanie a ani ich vzťah nebude mať dlhé trvanie. (MM_Ramone)

Mr.Apache

(14.8.1991) Každá řada musí mít nějaký svůj nejhorší díl. A v té třetí padl Černý Petr na Deadline. Prozatím nejslabší epizoda této série byla hned ta první (Loved to Death). Jenže i ta byla oproti Deadline téměř majstrštykem. Ať už co se týče zábavnosti, postav nebo hereckých výkonů. Ne že by herci v Deadline byli vyloženě špatní, ale jaksi nemají moc co hrát. Máme tu opileckého novináře, zoufale toužícího po comebacku s velkou senzační reportáží (stejně jako např. v epizodě Mournin Mess, jen s tím rozdílem, že zdejší reportér je mohem nudnější týpek). A máme tu (sice nepříliš výraznou, ale budiž) femme fatale, která se ukáže být klíčem k novinářově vysněné senzaci. Kamenem úrazu je nejen poměrně nezajímavý příběh a jeho zpracování, ale také totální předvídatelnost. I když určitě nejsem ohledně předvídání děje žádným mistrem (ostatně, ani se jím být nesnažím - mnohem raději se prostě nechám unášet vývojem událostí), tady jsem byl většinu času vždy krok nebo dva před Walterem Hillem. Jak už jsem poznamenal v komentáři k některé z Hillem dříve režírovaných epizod, jeho příspěvky mi v porovnání s těmi od Donnera nebo Zemeckise (abych jmenoval další slavná jména z producentské sestavy) připadají až nápadně slabé. Nejlepší byla gamblerská epizoda Cutting Cards s Lance Henriksonem. Ale ani ta ze mě nedokázala vyždímat více než tři hvězdy. Jít v případě Deadline o pouhou hvězdičku níž, by mi připadalo dost nefér jak ke Cutting Cards, tak k výše zmíněné Loved to Death. A přestože nejsem velkým fanouškem ani jedné z těchto epizod, musím uznat, že ve srovnání s touto mají ještě jedno velké plus: Hned tak na ně nezapomenete. Deadline se z hlavy spolehlivě vykouří nejpozději do několika minut po zhlédnutí. ()

MM_Ramone

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných dielov. V poradí dvanásta epizóda z tretej série nesie názov "Deadline" (Posledný trhák). V roku 1991 ju natočil režisér Walter Hill. Čo niektorí ľudia dokážu urobiť pre pohárik chlastu? Príbeh o reportérovi Charliem McKenziem, ktorý sa utápa v alkohole. Má zlé životné obdobie, jeho novinárska kariéra je v absolútnom úpadku. V bare sa zoznámi s atraktívnou mladou ženou Vicky. Pod jej vplyvom sa rozhodne, že sa zmení. Vrhne sa do práce a prestane sa opíjať. Jeho odhodlanie a ani ich vzťah nebude mať dlhé trvanie. ** ()