Zdrcen smrtí své dcery i manželky a mírnými tresty viníků se Corrado Cattani postupně psychicky zotavuje a znovu začíná válku proti mafii.Na scénu se z vězení vrací advokát Terrasini,úhlavní Corradův nepřítel.Díky záchraně děvčátka z rukou únosce se v Miláně seznamuje s bankovní rodinou Antinariových a s bezohledným Dinem Alessim,který je pravou rukou ředitele banky Carla Antinariho.Corrado se zamiluje do Antinariho dcery Giulie,která se prostřednictvím tohoto vztahu dovídá o své rodině informace,o nichž by raději nikdy nevěděla.Při odkrývání tajných mezinárodních obchodů se zbraněmi a nelegálních bankovních transakcí Corrado opět přichází o své nejbližší spolupracovníky a přátele.Chobotnice opět rozvíjí svá chapadla. (oficiálny text distribútora)

Al44...

Zde začíná mafiánská série nabírat na obrátkách. Prakticky po všechny díly sledujeme pozvolný rozklad a rozpad dosud poklidného života rodiny Antinariů. Na scéně se poprvé objevuje i Tano Carridi. Po psychologické stránce opravdu perfektně prokreslené postavy a scény. Samozřejmě děj také perfektně navazuje na předchozí sérii a uvidíme jak to dopadne např. s Terazinim nebo Laudeem. ()

topi80

Spirála, kterou roztočila nejen mafie, ale především tvůrci, míří zase o něco výš. Ať už co do vrstev, kam chapadla chobotnice dosahují, tak i do kvality seriálu. V této sérii je nám předložena záplava velmi zajímavých postav, mezi nimiž vyčnívá zejména starý pán. Ten nám leccos o fungování mafie vysvětí, ale po každém jeho výstupu v divákovi zůstane víc otázek než odpovědí. ()

Borki

Tretie pokračovanie tohoto nezabudnuteľného talianskeho seriálu o mafii sa opäť nesie v mierne koprodukčnom duchu, obsadenie francúzskej herečky Marie Laforet (niekoľkokrát vídanej vo francúzskych filmoch po boku Jeana-Paula Belmonda) do role Anny Antinari manželky bankára Carla Antinariho a matky Giulie, novej Corradovej lásky (podľa názorov väčšiny divákov najkrajšej z Cattaniho mileniek) je ďalším spestrením dejovej línie a nových osudov hlavných postáv seriálu pričom je potrebné dodať že aj postava advokáta Terrasiniho (v prvých dvoch sériách hlavného Cattaniho nepriateľa zodpovedného za smrť všetkých jeho blízkych vrátane poslednej obete ktorou sa v závere druhej série stáva Corradova manželka Elsa Cattani, ktorá mu svojou smrťou zachraňuje život) je stvárnená hercom tiež francúzskeho pôvodu Francois Périerom. Oproti druhej sérii je ďalším krokom vpred výrazná pestrosť úplne nových postáv ktoré stvárňujú dejovú líniu tretieho pokračovania tohoto seriálu. Jedinými postavami ktoré má tretia séria s prvými dvomi spoločné sú okrem hlavného hrdinu postava advokáta Terrasiniho a postava profesora Laudea ktoré boli do tretej série tvorcami seriálu zaradené pravdepodobne už len so zámerom nejakým vhodným (Chobotnici vlastným) spôsobom ukončiť ich existenciu. Ďalším novým prvkom v ideovej línii seriálu je rozšírenie záujmov a aktivít zločineckej siete mafiánskej organizácie Cosa Nostra o medzinárodný obchod so zbraňami na rozdiel od prvých dvoch sérií kde sa tvorcovia v tejto oblasti sústredili len na drogovú sieť a korupčnú problematiku na území Talianska. Tretia séria je zároveň zrodením ďalšej charakterovo veľkej a nezabudnuteľnej postavy Tana Cariddiho, v stvárnení hercom Remom Girone, ktorá výrazne prispela v neskorších sériách k zachovaniu pôvodnej úrovne seriálu. Seriál je opäť sprevádzaný hudbou ktorá je ďalším nezabudnuteľným a famóznym dielom Ennia Morriconeho pričom vychádza v prevažnej miere z hudby použitej už v druhej sérii (ako je tomu aj v ďalšich neskorších sériách) čo sa však vzhľadom k dokonalosti a veľkoleposti tohoto hudobného diela nedá tvorcom seriálu nijako vytknúť. Česká televízia pri uvedení tohoto titulu na obrazovky Československej televízie po dabingovej stránke samozrejme opäť nesklamala a ako tomu bolo aj v prvćh dvoch sériách opäť zdvihla úroveň tohoto seriálu medzi českými a slovenskými divákmi. ()

Stejšn

Jestli ještě někdy uvidím první tři série Chobotnice, tak mi nezbyde nic jinýho, než se zavraždit. Naprosto s přehledem nejdepresivnější dílo, co jsem kdy v televizi viděl. Nedávno jsem získal dvojcédéčkový soundtrack a jen ten sám o sobě vyvolává sebevražendé tendence. Brrrr... úplně z toho mám husí kůži. ()

subic

Tato série je lehce slabší než první 2, přestože jde více do šířky. Znovu je na scéně advokát Terassini, tentokrát jako prostředník obchodu se zbraněmi. Celá série je taková tragédie rodiny Antinari a jejich banky v Miláně. Poprvé se na scéně objevuje slizký Tano Carridi, nový šéf banky Antinari. Cattani je opět v policejních službách, vrátil se zpět na Sicílii, kde to všechno začalo. ()

GASTON73

3.série DÍL 1: Good and Evil - Po ztrátě manželky a dcery, jakož i množství lidí, kteří mu věřili, je komisář Corrado Cattani na dně svých psychických sil. Tresty pro polapené zločince jsou výsměchem. Proto se rozhodne odejít aspoň na čas do horského kláštera. Tam ho však vyhledá americký tajný agent DEA a přemluví ho, aby se znovu vrátil ke své práci, protože se chystá velký obchod se zbraňemi, který je třeba překazit. V Miláně se Cattani seznámí s Giuliou, dcerou mocného bankéře Carla Antinariho. Giulia ho okamžitě učaruje, protože mu velmi připomíná mrtvou manželku a dceru... DÍL 2: No Escape - Komisař Corrado Cattani využije televizní interview, aby prozradil, že získal seznam telefónních čísel pohlavárů mafie. To je dost na to, aby to vyvolalo paniku ve zločineckých kruzích. Mafie se okamžitě postará o zabití jednoho mafiána uvězněného v milánském vězení, protože mezi bossy zavládne přesvědčení, že byl Cattaniho informátorem... DÍL 3: Thirsting For Vengeance - Carlo Antinari stále váhá se vstupem do nezákonných obchodů se zbraňemi. Corrado Cattani se zamiluje do Giulie Antinarové, ale jeho vyšetrování vůbec nepostupuje. To však jen do chvíle, než zemře její otec a vedení rodinné banky se opět ujme její dědeček Nicola. Dochází k velkým změnám... DÍL 4: Refuge - Nicola Antinari se chce znovu vrátit k mafiánským obchodům se zbraněmi, ale všechno musí dobře zatajit, zejména před Giuliou. Na Sicílii ho sledují agenti DEA v čele s Bertem di Donatem a Cattanim. Mimo Cattaniho všichni zahynou po vražedném útoku. Cattani najde útočiště v klášteře... DÍL 5: Massacre - Anna Antinariová se zmocní důležitých dokumentů, potřebných na uzavření dohody o obchodu se zbraněmi. Svůj život a též život své malé dcery Grety svěří do rukou mnichů v klášteře, kde sa ukrývá i komisař Cattani. Pro mafii, která má koupeného i poslance v parlamentu, však nejsou hradby kláštera žádnou ochranou před novou vraždou... DÍL 6: To The South Again - Cattani se opět setkává s Giulií na pohřbu její matky Anny. Jeho další vyšetřování ho úspěšně zavádí na sever do Říma. Dozvídá se, že má ze Sicílie v brzké době odplout loď s nelegálním nákladem zbraní... DÍL 7: Meeting Again - Giulia se usmiřuje s dědečkem Nicolou a její druhé setkání s šéfinspektorem Corradem Cattanim, po pohřbu její matky Anny, je zkouškou jeho loajality. Giulia chce, aby odešli spolu pryč ze Sicílie. Corrado však cítí, že kousek před cílem se nemůže vzdát. Život jednoho člověka končí velmi tragicky a život dalšího člověka je ve velkém nebezpečí, protože jak říká Giulia "Ztratil a docela dost". Osudy aktérů třetí série Chobotnice se uzavírají. Z Cattaniho se postupem času stává osamělý a zlomený lovec mafiánů. Zasadil sice dýku do chapadla chobotnice, ale její hlavu opět netrefil. Jeho rodina se rozpadla, nové intenzivní vztahy skončily v troskách. Začínají se nad ním stahovat temné mraky, protože mafii dochází trpělivost... ()

montel

Corrado Cattani (Michele Placido) se stále vzpamatovává ze smrti manželky a dcery a navíc přihlíží jak je hlavní viník propuštěn zpět na svobodu. Mezitím se mu podaří dostat ze spárů zločinců malou dceru bohaté bankovní rodiny Antinariů. Nejstarší dcera rodiny, Giulia (Giuliana de Sio) se poté do Corrada bezhlavě zamiluje. Ten sice její city opětuje, dává súíše ale přednost vypátrání zločinců, kteří do Itálie dovážejí nebezpečné nukleární zbraně. V obchodech je zapleten advokát Terrazini (François Périer), který stojí za vyvraždění Cattanniho rodiny. Mezitím se v rodině Antináriů začne stávat jedna tragédie za druhou...Třetí série jede opět ve výborném stylu. Příběh se nám trošičku zamotává a přibyla akce, ale to je jedině dobře, protože postav nám z minulé série moc nezbylo. Cattani je ale opět neústupná figura a dává přednost nadále boji před klidným rodinným krbem. A proto je Chobotnice tak dobrá. 60% ()

MrEddie

Catani je konečně sám jako osamělý vlk mezi mrtvými. Už nemá co ztratit. Mafie přesouvá svůj zájem z obchodu s narkotiky na ilegální prodej zbraní. A na scénu přichází nový hráč Tano Carridi. Mladý ctižádostivý a bez srdce. Monstrum. Na konci také uvidíme pravého bose Cosa Nostry. Další špinavá hra se odehrává a pokračuje ve čtvrté řadě kde nastupuje do hry charismatický padouch bez soucitu. Espinoza ve vynikajícím podání Bruno Cramera. Máme se opravdu na co těšit. Za zmínku stojí opět vynikající hudba mistra Morriconeho , který složil několik nových hudebních témat. ****1/2 hvězdičky. ()