Únos a znásilnenie trinásťročnej dcéry prinútia inšpektora Cattaniho prerušiť vyšetrovanie zločinov mafie. Okrem toho chápadla neviditeľnej chobotnice zasiahnu aj jeho dvoch kolegov, ktorých zavraždia. Inšpektor  v záujme práva a odplaty predstiera spoluprácu so zločincami a odkrýva miliónový obchod so zbraňami. Nechýba rovnako aj milostná línia príbehu -  barónka Oľga Camastrová sa zamiluje do  Cattaniho a ochotne mu prezradí detaily smerujúce k odhaleniu kriminálnych praktík. Inšpektor Corrado Cattaniu po odchode zo Sicílie do Ríma spolupracuje s advokátom Terezinim a odhaľuje zločiny šéfa tajnej polície, svojho priateľa Canitta. (RTVS)

Arkanoid

Bolo ťažšie zvyknúť si na postavy, ktoré neboli také rozmanité ako v predošlej sérii, no tvorcovia predsa len ponúkli kvalitný pohľad na tie zostávajúce a nejaké pridali. Po Catanim, neustále plným výčitiek alebo neutíchajúcej energii baví najviac vypočítavý novinár, majster hoaxov a kydania špiny. Po ňom je to už len Sicília v drobnokresbe charakterov tvoriacich chobotnicu. ()

Paity

Stejně jako u jedničky, akorát bych se opakoval. jen bych snad ještě doplnil, že jsem na Chobotnici vždycky oceňoval, jak Cattani někdy i prohrál. To se skutečně u dnešních pseudo kriminálek Aljaška, Bankok a já nevím co všechno, nevidí. ()

ClimbVibe

Komisař Cattani - to pro mě byl hrdina a vzor, stejně jako asi pro každého kluka, který tento seriál hltal. Znamenal víc než jen seriál, byl to opravdu kult. Něco co jsem ve svých nezletilých letech nemohl moc pobrat a pochopit a přesto jsem Chobotnici miloval a bál se jí. Rád jsem se s odstupem znovu podíval na všechny díly prvních 4.sérií. 1.-2.série První seznámení se světem mafie, s čestným a neústupným komisařem. Rozbití jedné velké skupiny, ale i rozbití Cattaniho rodinného života. Ze začátku mi připadaly rodinné scény trochu rušivé a patetické (možná spíš, že v českém překladu se otupí hrany italského naturelu). Pár opravdu silných scén. 3. Série nabírá nový dech. Seznámení se s lidmi okolo Antinariho banky. Objevuje se největší protivník Cattaniho - Tano (současně jeden z nejcharismatičtějších záporáku co znám). 4. Zřejmě nejpropracovanější série. Každý díl má okolo hodiny a půl, v každém se něco děje a drama na sebe nenechá čekat jen do finále. Režie znatelně dynamičtější než v předchozích částech. Rád bych se zmínil ještě o dvou složkách, které pro mě zařazují Chobotnici mezi nejoblíbenější seriály: Český dabing - až neuvěřitelně dobrý. Připadá mi, že pro české znění přizvali ty nejlepší koně dabingu u nás. Co jméno to hlas s velkým H: Kanyza, Molčík, Cupák, Vinklář, Přeučil, Adamovská, Rázlová... Hudba naprosto bezchybná. Tísnivá, melancholická, dramatická - jeden z nejlepších soundtracků co znám. ()

Yardie

Výborně navazuje na první sérii. Více jsme se rozepsal u ostaních sérií. Zde jen dodám, že se pomalu rozjíždí k třetí sérii a hlavně čtvrté sérii, kde už se konečně pozná, kdo je pánem a kdo kmánem (i když si myslí, že pánem). Tento seriál prostě zbožňuji!!! Howgh! ()

mira007

O něco slabší než jednička , ale furt pecka. Akorát už mi začalo vadit, že kdykoliv se měl cattani s někým sejít, tak všemocná mafie o tom věděla a dotyčného pět minut před schůzkou odstřelila. Ale i kdyby měl člověk jen poslouchat úvodní znělku tak ví jak to chodí v Itálii na Sicílii. ()

IvcaSammet

Chobotnice 2 byla podle mě ještě lepší než její první série. Konečně se rozjely nelítostné boje, které v první sérii docela chyběly. Celkově byla druhé série i o dost silnější příběhem. Přesto ale pořád ještě nemůžu hodnotit pěti hvězdičkama. Když už jsme se konečně zbavili Paoly a odsunuli Else do pozadí, zjevila se hraběnka Olga ... Tato "romance" mě vždycky dokázala tak akorát otrávit a někdy i zkazit celkový dojem z dané epizody. Navíc druhá řada obsahovala, stejně jako první řada, mnoho scén, které pro děj nebyly vůbec důležité ... Co se týče samotného příběhu, přiznám se, že jsem se do jmen zamotávala ještě víc než v první řadě, ale s tím jsem samozřejmě počítala, takže to jako mínus rozhodně neberu. Jen se na Chobotnici 2 budu muset někdy povívat znovu, aby mi nějaké souvislosti došly ve chvílích, ve kterých původně měly. ()

Marpe

Tahle série byla o něco málo slabší než ta první, protože se vesměs víc mluvilo, než se něco dělo, ale i tyhle epizody člověk potřebuje, aby pochopil celý děj. No říkal jsem si, že po první epizodě už další tragický moment nemůže přijít, ale bohužel jsem se zmýlil. Po poslední epizodě začínám cítit tu strašnou beznaděj, až mě to začíná lehce štvát :)). ()

Al44...

Pokračování psychologického rozkladu hlavního hrdiny. Postupně se ale snaží zvednout a hned poté již pomalu ale jistě chystá pomstu. Mafiáni mezitím samozřejmě nezahálejí a chystají novou a velkolepou akci. Vražd oproti prvnímu dílu přibývá. Výborný hudební motiv z první série ještě zlepšuje a doplňuje E.Morricone. ()

topi80

Také druhá řada má svou nespornou kvalitu. Zatímco první řada nám představila lokální zločinecké struktury (byť s politickým krytím v Římě), zde nám chapadla chobotnice zaklepají i o patro výše. A další řady v tom budou pokračovat. S druhou řadou mám jednu potíž, a sice, že není moc pravděpodobné, aby protřelí mafiáni skočili Cattanimu po všem, co zažil, na jeho fintu a motivaci. ()

Borki

Nezabudnuteľná a famózna hudba z tvorby Ennia Morriconeho vyvolávajúca dokonalú atmosféru a zyšujúca schopnosť diváka vžiť sa do deja a do osudov jednotlivých postáv bola pri tvorbe druhej série v tomto seriáli rozhodne tým najväčším krokom vpred. Korením deja sú ďalšie tragické udalosti nastávajúce v živote hlavného hrdinu ktorý už v úvode tejto série prichádza postupne o všetko, po smrti milovanej Titti Pecci Scialoja, postavy ktorá umiera po spáchaní samovraždy v prvej sérii, prichádza najskôr smrť jeho posledných blízkych priateľov, vicekomisára Altera a sudcu Achille Bordonara zavraždených nájomnými vrahmi s cieľom zabrániť ďalšiemu vyšetrovaniu únosu Cattaniho dcéry a ďalších zločineckých aktivít mafie a neskôr tragická smrť dcéry Paoly. Cattani, ktorý tak zostáva úplne sám, vrhnutý do beznádeje, nakoniec prichádza aj o to posledné čo mu ešte zostalo - slobodu a zisťuje že jedinou záchranou je prijať pomoc od človeka priamo zodpovedného za smrť všetkých jeho blízkych. Novým prvkom oproti prvej sérii sú aj niektoré brutálne scény (ako napríklad únos a umlátenie na smrť novinára Maurilliho) a účasť zahraničných herecov ako aj Martina Balsama v stvárnení postavy americko-sicílskeho magnáta Carrisiho. Napriek tomu že počet zavraždených obetí sa v porovnaní s prvou sériou skoro ztrojnásobil, druhá séria mierne uberá na akcii čo sa však v prípade tohoto seriálu rozhodne nedá považovať za mínus. Dejová línia sa po rýchlom vývoji udalostí, ktorý nastane už v úvode seriálu, mierne spomalí ale vďaka smutnej a pochmúrnej atmosfére a dokonalým hereckým výkonom pri stvárnení jednotlivých postáv to nijak neuberá na napätí a očakávaní diváka ako to všetko nakoniec dopadne. Šiestu hviezdičku by som venoval Českej televízii za opäť neuveriteľne dokonalý pôvodný dabing ktorý úroveň tohoto seriálu pri vysielaní na Slovensku a v Čechách výrazne zvýšil. ()

LuckyK

I druhá série je pořád naprosto nadprůměrný kriminální seriál a s překvapením zjištuji, že mě pořád stejně fascinuje a vtahuje do děje, jako když jsem ho viděl jako malý. Hudba od klasika největšího je bez diskuse, ta udělá sama o sobě atmosféru. Pocit bezmoci a beznaděje z mafie má člověk stále stejný. Jen mě irituje dějová linka s hysterickou a psychicky narušenou dcerou, resp. manželkou, nemusely by tam vůbec být a hlavní hrdina by měl stále nárok na deprese a bezútěšnost. ()

Madax

Druhá série dost ztrácí přesunem ze zaflusané Sicílie do luxusního prostředí a příbytků mafiánské smetánky, což seriálu ubírá na stísněné atmosféře, která v jedničce čišela z každé druhé scény. Lov "malých ryb" mi přeci jenom sedl víc než velkohubé pikle prohnaných mocipánů. Druhá série má sice své silné části - třeba s Corradem ve vězení - jako celek však za tou první dost pokulhává. ()