Ona pracuje v nakladateľstve v New Yorku, on je známy fejetonista z Washington Post. Rachel (Meryl Streep) a Mark (Jack Nicholson) sa stretnú na svadbe spoločného priateľa. Skončia v posteli a všetko má pomerne rýchly spád. Manželstvo, dieťa, spoločný dom. Všetko vyzerá v najlepšom poriadku až do momentu, kedy Rachel, ktorá už čaká druhé dieťa, neobjaví, že Mark má aféru. Rozvod je na spadnutie... Vo filme sa predstaví celá plejáda vynikajúcich hercov a dokonca aj český režisér žijúci v USA Miloš Forman. (oficiálny text distribútora)

Matty

Začátek jako od Rosamundy Pilcherové. Dva lidé se dají dohromady, jsou šťastní, zamilovaní a z jejich společné lásky vzejde dítě. Jenže pak přichází zlom, osudové zjištění, které všechno převrátí naruby. Vyhlídky happy endu jsou rázem pohřbeny společně s romantickou idylkou. Od Hořkosti jsem nic nečekal. V pondělí dopoledne na Nově přece nemůžou dávat dobrý film. A tak sedím, čekám a co nevidím: Jack Nicholson! A hned další velké jméno: Meryl Streep a Jeff Daniels a Kevin Spacey (tehda ještě pěkné ucho) a Miloš Forman! Úplně mě však uzemnilo jméno režiséra – Mike Nichols. Hned mě napadlo: „tohle musí být bomba". Přinejmenším jako Cena za něžnost nebo Kramerová vs. Kramer. Bohužel, slavná jména vždy nepředznamenávají výborný film. Romance to byla pěkná, občas i vtipná (- „Časem to bude nádherný. - „Ale třeba se toho nedožijete.“), herci jako obvykle nepřekonatelní, ale chyběla právě ona titulní hořkost. Buďto byly emotivní scény bez emocí, nebo příliš sentimentální. A taky mi vadil ten feministický závěr (na scénáři se spolupodílela Nora Ephronová). Ale možná to podobně v životě chodí, bohužel. Nakonec, nebýt těch herců, k Pilcherové to nemá až tak daleko. 70% Apendix: Do smrti nezapomenu na scénu ze svatby se žvýkajícím Formanem. Nejspíš to nebyl úmysl, ale připadala mi nestydatě vtipná. ()

golfista

Vynikající režisér, v hlavních rolích mí z nejoblíbenějších (Jack a Merryl) a taková nuda ! ... Když jsem si předem přečetl komentář "Turiec", tak jsem tomu nevěřil, ale on má v podstatě pravdu :) ... A nezachránil to ani Kevin Spacey ve své vůbec první filmové roli (zloděj - ta mu sice sedí, ale o deset let později byl určitě lepší :) ()

kleopatra

Takže tady máme hodnocení od "odpadu" po "fascinující film". Jestli ta pravda nebude spíš zakleta v lidech, kteří se na film dívali, v jejich zkušenostech, věku, trpělivosti, toleranci, atd. než ve filmu samotném. Klidně tady můžu vyklopit, co se tam přihodilo a jak to dopadlo a nebude to spoiler, protože si myslim, že to, jestli se ti dva nakonec rozvedli nebo se k sobě vrátili nebylo pro Mikea Nicholse tak důležité, jako právě ty scény, které zřejmě mají na mysli ti, co se nudili - když Rachel snad půl hodiny (ve filmu, ve skutečnosti jistě déle) řeší už ve svatebních šatech se spícími hosty, jestli nebude lepší se nevdávat, nebo když s Markem přijdou ze snobského mejdanu a "léčí se" pojídáním pizzy a zpíváním muzikálových melodii, nebo porody potomků či pikniky s přáteli. Jenže právě tohle jsou ty okamžiky, které v prapodivném vynálezu manželství fungují jako spínátka držící onu více či méně šedivou instituci pohromadě, okamžiky, díky nimž se to při prvním průseru neodpíská. ()

Enšpígl

Mít možnost vidět v jednom filmu Meryl Streep, Jacka Nicholsona a Miloše Formana, to se věru nepoštěstí každej den, takže když už ta šance je, je třeba na film hupsnout dokud to jde. Ona to není sice v ničem objevná vztahovka, ale může se díky hlavním představitelům vytahovat skvělým herectvím, při společných scénách Jacka s Meryl člověk nad jejich tanetem mlaská blahem. To by byli hosti na výroční 50 MFF v KV, co vy na to pane Jiří ? ()

woody

Vykastrovaná Válka Roseových bez pochcané ryby, zničeného domu a dvou mrtvol na konci... No zkrátka nuda nuda šeď šeď :-) ()

castor

Debutující Kevin Spacey, žvýkající Miloš Forman, za kamerou stojící Mike Nichols, scénář z pera Nory Ephron a v čele zájmu herecké legendy Meryl Streep a Jack Nicholson. Zní to jako divácká pohádka, ale tak úplně není. Tihle dva spolu vždycky chtěli točit (povedlo se jim to pak ještě jednou v Jako nepoddajném plevelu), výsledkem je moderní mravoučná komedie, která je naneštěstí lehce rozplizlá a utahaná. Nicholson vystupuje coby sobecký padlý anděl, který dokáže být dojemný a opačné pohlaví miluje, stejně jako nenávidí. Snímek, který vyžaduje trpělivost i toleranci, každopádně o manželství vznikla řada lepších. ()

venus

Skvělý herci, skvělý režisér, hrozný scénář... mno, moc se to teda nepovedlo! Byla škoda obsazovat Meryl Streep a Jacka Nicholsona, takovou banalitu mohl zahrát i kdokoli jiný, i když pak by se na to asi nikdo nedíval. Že si muži užívají a ženy se musí starat o děti, je přece dobře známá věc! Tak k čemu takový námět? ()

misterz

Film, ktorý je predovšetkým o hercoch. Vynikajúci herecký výkon M. Streep tu nádherne dopĺňa osobitý, charakteristický herecký prejav a šarm J. Nicholsona. Toho veruže žiadna žena na stálo neuloví. Príbeh síce taký slabší, ale na druhú stranu zase pekne poukázal na niektoré menej príjemné aspekty manželského života. Slušná bola aj atmosféra, také príjemné vrátenie sa do osemdesiatok. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Anderton

Nichols bol zaujímavý ako psychológ: chirurg, keď takpovediac rezal svoje postavy a niekedy aj diváka bez narkózy. Horkosť je podľa môjho názoru výletom do allenovského vesmíru, kde sa ale režisér necíti svoj a vznikol tak film na dámske večery niekde na byte s pukancami, kde si pritom ženy pokecajú povrchne o tom, akí sú ich chlapi nemožní. V podstate na tom nie je nič zlé, veď predlohu aj napísala Nora Ephron, len som očakával od filmu, riešiaceho problematiku rozvodov, niečo hlbšie. Film tak tiahne viac ako scenár výborná Meryl a Nicholson správne pochopil, že toto nie je film, ktorý by si mal ukradnúť pre seba. Okrem Formanovho camea je tu zaujímavejšie cameo Kevina Spaceyho. ()

nash.

Po jednom filmovém zklamání tentokrát překvapení příjemné. Hořké drama ze života, které je hereckým koncertem Meryl Streep. Nichols nespěchá, nechává scény plynout zvolna, natahuje některé až za hranici trpělivosti běžného diváka, který se jim odmítne přizpůsobit. Dává Meryl prostor rozehrát pocity naplno, do hloubky, a tak opravdově, že je jako divák nejen vnímám, ale mám čas prožít je spolu s ní. Ať už je to předsvatební nejistota, zpívaní s pizzou, venkovský piknik nebo bolest ze zrady. Příběh jednoho obyčejného manželství je nabitý emocemi, ale většinou jsou ukryté ve zdánlivě banálních maličkostech. O to silnější však mají dochuť. A navíc je tu pár výborných momentů, o které se postarají ostatní, ať už je Nicholson nebo třeba Forman, který si pro sebe ukradne svatební scénu jen tím, že tam vzadu žvýká. ()

Rocky62

Ani ty největší filmařské elity, mezi které Mike Nichols bezesporu patřil, netočily jeden kult za druhým, což Heartburn potvrzuje. Ústřední duo hraje samozřejmě svůj standart (rozuměj:bezchyby!). A soundtrack taky učinil moje slechy spokojenými, bohužel tím výčet pozitiv končí. Romance alias Rosamunde Pilcher, hromada prázdných scén a unbalanc mezi emotivními a rádoby humornými momenty. Ty, které mají diváka pobavit, jsou suché jak nevadská poušť a ty vážné pro změnu vyšumí do ztracena. Chybí větší drajv a lepší scénář. Solidní závěr, díky kterému mám podezření, že Mike moc dobře nevěděl, co chce vlastně točit. ()

Ivoshek

Koukám na to hodinu a říkám si, herci jsou dobrý, něco tam asi je, trochu i snad humor, ale něco zásadního tam chybí. Nikam se to nehýbe, nemá to nosný příběh. Nemá to strukturu. Je to jak kdyby někdo přecitlivěle přepisoval svoje zážitky. Válka Roseových je třeba zábavná v tom, že běžný věci napálí do extrému, kdy se chodí pochcat ryba. Ale tady nikdo rybu pochcat nedojde, tady se prostě musíš pronudit až do konce. PŘÍBĚH, KURVA, PŘÍBĚH je to, co dělá film. ()

jhrasko

Presne to, čo sa deje Meryl s Jackom v Heartburn, sa deje dnes a denne. Nám všetkým. Sme nenapraviteľní vo veciach srdca a niekedy (často) je tej horkosti toľko, až nás páli záha. Výstižné (i bizarné) oba preklady názvu filmu, vtipné cameo Miloša Formana, debut Kevina Spaceyho, Meryl absolútne geniálna a Jack...ten snáď hrá sám seba. Pre mňa pocitovo kultová záležitosť. P.S. Na záhu doporučujem Rennie. Malox a Anacid sú fuj! ()

Lacike

Tema je zaujimava, ale spracovanie je tak neskutocne nezazivne, ze na konci som mal pocit, ze som dopozeral nejaky trojhodinovy art o chove bangladezkych skunkov. Napriek tomu davam neutralnych 5/10, pretoze film urcite kvality ma. Ale pokial sa tesite na herecke koncerty zucastnenych megahviezd, tak budete sklamani. Odohraju si len svoj tuctovy standard. ()

Terva

Sex... Láska... Manželství........... .....Meryl Streep - Rachel Louise Samstat alias Forman..... .....Jack Nicholson - Mark Louis Forman..... .....Jeff Daniels - Richard a Maureen Stapleton - Vera. CITÁT - Někteří lidé nevědí, kdy přestat.....,... ()