Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Tvorcovia:

Tim Miller, Jennifer Yuh

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (viac)

Recenzie používateľa Nevka k tomuto seriálu (14)

Automatická hlasová služba (2021) (S02E01)

Jedna z těch průměrnějších epizod. Oceňuji ale standardně vyvedený vizuál, sarkastickou telefonní podporu, jenž "paroduje" zaběhnutý standard 90 % podobných služeb, které dělají ze zákazníků idioty a marketingový přesah "nucených" služeb. ()

Led (2021) (S02E02)

Atmosféricky podmanivá epizoda, která těží z minima maximum. Jenže ani tak to nestačí. Jako studentský kraťas by to bylo naprosto excelentní, ale v rámci této antologie, která má (většinou) nějakou propracovanější myšlenku se musím zeptat: "Proč?". ()

Zakázané ovoce (2021) (S02E03)

Výborně vystavěná epizoda, která na malém prostoru perfektně pracuje s myšlenkou dlouhověkosti. Jasně, jsem si absolutně vědom toho, že hraje na city a "snaží se zapůsobit". Ale to nemění nic na tom, že já to žeru. Forma, jakou je svět "Pop Squad" představený mě jen utvrzuje v tom, že některé "povídky" by si zcela určitě zasloužily celovečerák nebo minisérii. A ani bych se nezlobil, kdyby si tohle vzal na starost někdo jako Denis Villeneuve. ()

Sníh na poušti (2021) (S02E04)

Velmi chutná jednohubka, která v rámci CGI smývá naprostou většinu předsudků, které může člověk vůči animaci mít. Zajímavý "ekosystém" planety, různorodé mimozemské rasy a povedená akce je zárukou divácké spokojenosti. ()

Vysoká tráva (2021) (S02E05)

Když Hush z Doctora Who potká Lovecrafta a Polární express. Jo, ten příměr záměrně trochu přeháním. Tall Grass působí konzistentně, jde přímo na věc a zbytečně se nevykecává tam, kde to není potřeba. Celkově ani nemůžu říct, že by mi na této epizodě něco konkrétního vadilo, ale nějak jsme si nesedli do noty. Sice to vypadá, že jsem jedním z mála, ale to se občas stává. ()

Duch Vánoc (2021) (S02E06)

Mysleli jste si, že Santa, Ježíšek a děda Mráz jsou výmyslem rodičů? Tak to jste měli absolutní pravdu! Kam se hrabe vyhrožování čertem, zákazy na počítač a telefon. Pokud jste pokrokovými rodiči, tohle pusťte vašim dětem a nemusíte mít obavu, že budou chtít ještě někdy zlobit. Někdy stačí k naprosté spokojenosti opravdu málo. ()

Tři roboti: Strategie úniku (2022) (S03E01)

Tři roboti jsou zpátky v plné síle. Opět nešetří svým břitkým humorem a stále „jiskří" nadšením z nehezkého konce civilizace. Podmanivé exkurzi do historie života a smrti postapokalyptického společnosti tak chybí jen údernější finále, které na fanoušky seriálu pomrkne, ale více nepředá. ()

Děsivá výprava (2022) (S03E02)

Absolutní nářez. Pokud člověk netuší, kdo epizodu napsal a natočil, nemá šanci se na tohle peklo připravit. Animace má sice v konfrontaci lidských postav rezervy, ale sakra! Morální očistec, totální destrukce a příběhové šílenství na maximální úrovni. Rád bych dal ještě mnohem více najevo, jak mě to odrovnalo, ale z tohoto komentáře je to snad naprosto jasné. ()

Tep toho stvoření (2022) (S03E03)

Halucinogenní polemika nad smyslem bytí. Výpovědní hodnotu má asi stejnou jako většina náboženských idejí, ale umělecký dojem zachovává hluboký. Myšlenkově dost podobné Fish Night z první série, která mi však svou obrazností a pomíjivostí vyhovovala o něco více. ()

Noc mini mrtvých (2022) (S03E04)

Úvod na hřbitově a závěrečný „pšouk" jsou geniální a pro tento formát dokonalé. Škoda, že se zbytek epizody kreativně více neutrhl ze řetězu. Při tak krátké stopáži by určitě nebyl problém přidat pár bizarností navíc. Pak bych s klidem řekl, že to nemá chybu. ()

Tým zabijáků (2022) (S03E05)

Dobře, asi každá série musí mít nějakou podobně ultra jednoduchou epizodu, kde brutální mašina šmelcuje náhodnou partičku ozbrojenců, ale tohle mi nestačí. Hlášky sice místy fajn, ale i tak je to jen vata, která zabírá prostor něčemu originálnějšímu. I ve srovnání s příběhově podobným "Sucker of Soul" je to o nějaký ten level níže. ()

Roj (2022) (S03E06)

V jádru skvělý nápad s úchvatnou animací. Nemůžu se však zbavit pocitu neúplnosti, který nejsem schopný nějak smysluplně překonat. Pokud budu mít možnost, asi zkusím dohledat přímo povídku, protože mám dojem, že se cestou něco důležitého „ztratilo". ()

Masonovy krysy (2022) (S03E07)

Hrozně tomu pomáhá zasazení do prostředí skotského venkova, ale tato epizoda bude asi jedním z mých guilty pleasure. Je to neskutečná řezničina, která však navzdory své brutalitě dokáže nečekaně dojmout. Jinak řečeno - má potřeba nějakého toho pořádného patosu byla zase jednou ukojena. ()

V klenutých sálech pohřbený (2022) (S03E08)

Tato epizoda sice výrazně čerpá z klasik svého žánru, ale přesto je dostatečně intenzivní na to, aby dokázala uhranout a vyděsit svými apokalyptickými výjevy. Runové zápisy a mýtická monstra jsou totiž skoro vždy dobrým základem pro solidní podívanou. Aspoň tedy pro mě. Zároveň se však ukazuje, že i přes své nesporné kvality má animace v oblasti lidské mimiky ještě spoustu rezerv. ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

29.12.2019

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)