Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Tvorcovia:

Tim Miller, Jennifer Yuh

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (viac)

Iono

Zajímavé, trochu zklamání, protože jsem čekal o dost inteligentnější zábavu (třeba ale právě nejsem tak inteligentní, abych to pobral všechno), ale pár výborných dílů stojí za celé shlédnutí. Negativum je, že kvalita jednotlivých epizod dost kolísá a relativně dost jich je spíš na efekt. Vizuálně je to super skoro vždy, ale obsahově to občas skřípe, což je škoda. Každopádně jsem rád, že jsem se k tomu dostal. Osobně bych ubral na brutalitě a temnosti, ale někdo jiný právě tohle zase ocení. ()

diccon

Podle zdejsiho hodnoceni jsem cekal nekonvencni novatorskou serii originalnich sci-fi pribehu, coz se rozhodne nekonalo. Technicky zpracovani kazdyho jednoho dilu je super, to je bez debat. Ovsem scenaristicky cela serie casto kulha na vsechny ctyri. Vsechny pribehy spadaji do jedny z nasledujicich kategorii: 1. Lehce ironicky sci-fi s obcas originalnim napadem. To jsou ty nejlepsi. 2. Pribehy ala Philip K. Dick - nebylo by to spatny, kdyby to tu uz x-krat nebylo... 3. Neoriginalni stokrat ohrany story v novym kabate a 4. Propagandisticky WOKE shity - zrudnosti, kvuli kterejm davam nakonec dve hvezdy misto puvodne zamyslenejch tri. Je to velka skoda, protoze jak jsem psal, potencial ma tenhle format velkej a (opet) byl promarnenej. Jsem zvedavej, s cim se vytasej v druhy serii, ale obavam se, ze se navysi pocet shitu na ukor poctu tech lepsich dilu. ()

husak_k

Půlka kraťasů z první série se mi fakt líbila, ale druhá nasazené laťky vůbec nedosahuje. Nejen, že příběhy už nejsou tak dobré, ale z nějakého důvodu napadlo tvůrce, že v této sérii bude o 10 dílů méně. Snižuju na 3 hvězdy. ()

IZFNP

Netlifx, za tento projekt dostávaš sto zlatých bludišťákov. Antalógia, ktorá mi splnila seriálové a žánrové priania, o ktorých som ani nevedela, že ich mám. Umenie a kreativita a štýl a wow. Epizódy ako Sonnie's Edge, Zima Blue, Pop Squad, Bad Travelling, Jibaro či Beyond the Aquila Rift by pozdvihli aj inak priemerný seriál, ale zďaleka nemuseli, diely si idú stabilne 70 - 90 % a i tie "slabšie" prinášajú niečo nové či zábavné či nápadité či inteligentné (Ice Age, The Drowned Giant, When The Yogurt Took Over...). Vlastne tu niet jednej skutočne slabej epizódy a celkové tempo zakolíše max raz za sériu, pretože príbehy sú za sebou zoradené umne tak, že divák zažíva stále niečo nové a nemá sa kedy začať nudiť. Love, Death & Robots vlastne s kľudným srdcom radím medzi top seriály posledných rokov a dosť možno i medzi moje top seriály obecne. Jednoducho: ustrelilo dekel. Uber-mega-cool zábavný a svieži seriál, ktorý odporúčam všetkým kamošom a zatiaľ nikdy nesklamalo. ()

BlondJames

Hodnotit každý díl zvlášť nechci, protože jsem obě série skoukla za dva dny. Každý díl má to svoje samozřejmě a proto si každý najde ten svůj, já osobně i pár epizod kvůli mně neoblíbených určitých kreslených animací ze dvou sérií i úplně vynechala, protože se na to prostě nedalo koukat. Ale některé jsem si užila a učitě bych od některých tvůrců ráda viděla i celovečerní film. No budu se těšit na další (konkrétně třetí) sérii, zda překvapí novými nápady. ()

caMen

Ty vykyvy v kvalite tam jsou enormni. Obcas nemaji mikropribehy cas vygradovat, obcas se da predvidat konec (coz ale nevadi, protoze nastane cca po 10 minutach), obcas me to nezaujalo vubec a preskocil jsem to. Je tam ovsem par perel a ty se vyplati. ()

wowylgu313

Hodně komplikovaná záležitost na ohodnocení ... Jako takhle hodnotit každý díl zvlášť (protože každý díl je úplně jiný příběh a úplně jiný styl a úplně jinak natočený) tak by snad ty procenta nešli ani vypsat... Hodím tomu nějaký celek ... Celek za mě je 70-75% ... Jsou tu epizody, který mají úžasný příběh ale horší styl "vizualizace, grafiky. Jsou tu příběhy co mají vše naprosto dokonalé a jsou tu mezi tím vším i ty horší. Musím uznat že tenhle "seriál" mi byl doporučován už někdy v roce 20 ... No až teprve v současnosti jsem se k tomu dokopal a nelituji. Jde o to že pokud to rozkoukate a dokoukate odejdete spokojený protože minimálně jeden díl z těch všech se vám dostane přímo do krve. (Pozor! Každý díl je jiná animace, jiný příběh. Opravdu se zde můžou nacházet tvrdé násilné scény a místy i sexuální sceny) + některé epizody mají vytříbené až epické story k zamyšlení. ()

Krisslybear

Dať možnosť rôznym skupinám tvoroch vytvoriť svoj vlastný R ratingový príbeh v ktorom sa môžu voľno odviazať bez pravidiel je snáď to najlepšie čo Netflix mohol spraviť. Niektoré kraťasy sú tak neuveriteľne vizuálne a príbehovo fascinujúce a majú tak hlbokú myšlienku až sa nad tým človek pozastavuje. Ako veľký fanúšik Black Mirror som si tento 18 dielny seriál strašne užil na jedno posedenie do slova pri práci všetkých 18 častí. Najlepšie časti osobne pre mňa boli : Three Robots, The Witness, Beyond the Aquila Rift, Good Hunting, Helping Hand, Zima Blue, Alternate Histories a Secret War. ()

PlaCzech

Skvělý seriál, doufám že Netflix vydá i další sérii! Každý díl má svoji vlastní myšlenku, která by občas chtěla možná víc než patnáct minut. Tolik má totiž v průměru jeden příběh z téhle antologie. Většina částí má navíc svůj vlastní grafický styl. Některé vypadají jsou naanimované krásně jako staré 2D disneyovky, ale většina se honosí přepychovou 3D grafikou. Každopádně bych tohle doporučil každému, kdo viděl Black Mirror a chce víc, ze spousty epizod si odnesete takový ten WTF pocit jako právě u Black Mirroru. Jen tak dál Netflixe, něco tak originálního jsem od tebe nečekal! Škoda jen že příběhy některých částí nejsou na stejné úrovni. Nejvíc mě však udivil (bohužel negativně) díl Ice Age, který je jako jediný hraný a obsahuje známé herecké tváře, přitom však jde o nejslabší díl série. Přitom zde jsou takové klenoty jako Good Hunting, ze kterého by klidně Netflix klidně mohl udělat celovečerní film. ()

Astonko

Z každého rožka troška, a aj preto sú tu epizódy lepšie aj horšie, epizódy, ktoré sa budú páčiť len niekomu, či aj také, čo sa zaľúbia každému. Žánrovo sa presúvame od sci-fi a fantasy cez dobrodružnú akciu až po komédiu, nevynímajúc vojnovú drámu, či filozofické dielo, Z technického hľadiska nie je čo vytknúť, dostáva sa nám 2D (aj anime) aj 3D grafiky, ktorá je v mnohých prípadoch (ne)uveriteľne realistická. Ako celok to perfektne pomocou hlavných tém lásky, smrti a robotov drží pohromade a kvôli tomu zvyšujem z 3 na 4 hviezdičky. 7.7/10 ()

Davidaxik

Regulérně jedno z nejlepších děl tohoto roku! Takový neuvěřitelná projekt!! Geniální! Lahůdka Sovětů na závěr je dokonalá! :3 ()

argo.smile

Silne kratasy striedaju tie slabsie a tych slabsich je viac v prevahe. Ale zato je skoro vo vsetkom krasna animacia ktora to vynahradzuje k silnejsiemu priemeru. ()

BroDan270

Love, Death & Robots je úžasná zmes krátkych animovaných príbehov, ktoré zdieľajú aspoň jednu z v názve uvedených prvkov. Rôznorodé animácie (niektoré viac a niektoré zas menej oku lahodiace), dostatok nahoty, krvi, sci-fi (steampunk, cyberpunk, vesmír a mnoho ďalšieho), vtipu, ale aj hlbších príbehov s dych berúcimi plot-twistami. Najlepšia epizóda je za mňa jednoznačne Behind the Aquila Rift. A hneď za ňou Zima Blue a Secret War. ()

BlackAdder87

Jak tenhle různorodý mix krátkých filmů, ve kterém se každý liší délkou, tématem, provedení, žánrem i úrovní zpracování komplexně zhodnotit? Napadají mě slova Forresta Gumpa: "Tenhle seriál je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš." A stejně jako u bonboniéry záleží na každém, jak se mu která epizoda trefí do osobní chuti. PS: Bylo by fajn, kdyby v budoucnu byly některé kraťasy přepracovány na regulérní seriál, či film. ()

ElFifo

Dost často bohužel výtězí forma nad obsahem. Velkým bonusem ovšem je, že tu nic podobného dlouho nebylo a že se na to krásně kouká. ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

29.12.2019

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)