Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (22)

Po životě (2019)

Gervais opět dokazuje své mistrovské schopnosti v psaní lidských charakterů a lidských příběhů, které se mohou stát jak vám, tak komukoliv jinému. Opět tence vybroušená hrana mezi těžkou melancholií a výborným humorem. Jedinou škodou je určitá stejnášablona všech sérií, kdy vesměs vždy kráčí o to, aby se z Tonyho kreténa (začátek série) stál vnímavý kamarád (konec série). ()

Série 1 (2019) (S01)

Gervais je prostě mistr v napsání opravdu lidských charakterů. Opět tu máme jeho jakožto hlavní postavu, která se chová jako dement, ale v tomto případě je to jen jeho bariéra, utvořená jako reakce na určitou situaci, v jádru je to však dobrák, což se postupně stále více a více dostává na povrch. Na pozadí jeho příběhu se pak odehrávají další příběhy opravdu obyčejných lidí, s opravdu obyčejnými příběhy, a je vidět, že i rutinní situace, když se dokážou dobře napsat, tak prostě táhnou. První série je tak klasický Gervais se vším všudy. ()

Epizoda 1 (2019) (S01E01)

Seznámení s postavama. Klasický první díl, nahazujeme udičky na linky. Gervais opět za kokota, tentokráte s jakýmsi opodstatněním, že se mu něco stalo v životě, a to ho ovlivnilo. Parta looserů v bídných novinách je takový Gervaisovský evergreen. ()

Epizoda 2 (2019) (S01E02)

Oproti prvnímu dílu přibylo humoru. Hlavně díky novinářské lince, a klukovi, hraje na píšťaly nosem (wtf). Tony na jednu stranu zahleděný do sebe, ale začínají se ukazovat i (zřejmě) jeho pravé emoce, vůči Sandy, nebo paní na hřbitově. ()

Epizoda 3 (2019) (S01E03)

Branaghův portrét v úvodu to totálně zabil, a zatím jasně nejvtipnější scéna celého seriálu. Jinak struktura dílu zatím zůstává vcelku podobná, první je nějaká šílená komediální vložka, a postupně se propadáme do čím dál větší melancholie. ()

Epizoda 4 (2019) (S01E04)

Tenhle díl na to jde naopak, a ze začátku je spíš smutný, a postupně se přidávají komické scény. Hlavně randíčko se povedlo. Je vidět, jak různé pohledy můžou mít lidé na své zemřelé blízké. Čím déle s Tomym jsme, tak tím více poznáváme jeho pravé já, které se skrývá za tou bariérou, která se utvořila po smrti jeho ženy. Taky je super, jak se tu prolínají linky s herečkami, se kterými Gervais už dříve pracoval. ()

Epizoda 5 (2019) (S01E05)

"Buď štastný, Tony". To buď štastný tu ale platí pro všechny postavy. Celé je to vlastně o hledání toho svého štěstí. Někdo ho už našel skrze ženu poznanou v rámci reportáže. Někdo doufá, že ho jednou najde ve své skleněné kouli. ()

Epizoda 6 (2019) (S01E06)

Tony je tu najednou jako vyměnený. Konečně vidíme kompletní otevřenost jeho charakteru. Pro mě byl emočním vrcholem už předchozí díl, a tenhle jakoby už jen pluje na jeho vlnách, a doznívají tu všechny ty vyřčené emoce z minula. ()

Série 2 (2020) (S02)

Druhá série ukazuje mnohem víc Tonyho pozitivních vlastností, což je jen dobře, protože se díky nim daří pozitivním směrem posouvat i linie dalších, veskrze sympatických postav. Humorný vrchol pak představují novinářské vsuvky, kdy u některých nebudete věřit, co je Gervais schopný vymyslet. Druhá řada je tak pozitivní i melancholická zároveň, že dokáže vzbudit emoce snad v každém divákovi. ()

Epizoda 1 (2020) (S02E01)

První díl se nese v duchu minulé řady,a nabízí větší množství melancholických scén, a humoru je spíše skromnější množství. ()

Epizoda 2 (2020) (S02E02)

Humorný prvek v podobě Lennyho rodiny funguje parádně. ()

Epizoda 3 (2020) (S02E03)

Na tomhle díle se možná zatím nejvíce ukázalo, jak moc dobře jsou jednotlivé postavy napsané. A také, jak každá řeší své vcelku obyčejné problémy, a díky tomu se tak propojují melancholické scény s těmi humornými. ()

Epizoda 4 (2020) (S02E04)

Příjde mi, že Tony je v této sérii velmi často takovým "vypravěčem", který posouvá děj vedlejších postav, a jeho linka je upozadněna. Což určitě není na škodu, protože i vedlejší postavy jsou všechny velmi sympatické, a jejich příběhy určitě zaujmou, a u Tonyho se také díky tomu projevují jeho kladné vlastnosti. "Jednohubky" o novinářských příbězích, které dostanou vždy v dílu jen jednu scénu, představují kolikrát humorný vrchol děje, stejně tak je tomu i v tomto díle. ()

Epizoda 5 (2020) (S02E05)

Počáteční novinářský případ je totální úlet, a vážně se až nechce věřit, že se dá něco takového vymyslet :D :D. Vystoupení v kulturáku krásně propojí všechny dosavadní příběhy, aby následně došlo k nevyhnutelnému... Zatím nejlepší díl seriálu. ()

Epizoda 6 (2020) (S02E06)

Tak to vypadá, že některé příběhy se definitivně uzavírají, a spěje to u nich k pěknému pozitivnímu konci :). U Tonyho je situace odlišná, závěrečná scéna vyvolá u diváka pořádnou dávku paniky, že by se Tony mohl vrátit zpět na začátek seriálu, ale naštěstí ho zachrání kolegyně z Komparzu. U 8 (50) letého transsexuála jsem se už opravdu málem válel smíchy po zemi... ()

Série 3 (2022) (S03)

Mám s třetí sérii dva větší problémy. První je v tom, že hned několik postav z předchozích řad se tu vůbec nevyskytuje, a jejich příběh je tam zpravidla vyřešen v rámci jednoho dialogu. Druhý problém se pojí s tím, že třetí řada je vesměs zase o tom samém,co předchozí dvě. Tony je na začátku kretén, a postupně si uvědomuje svoje chování. Kdyby byl zbytek série jako poslední díl, tak je opět bezchybný, ale takto je to nejslabší část celku. ()

Epizoda 1 (2022) (S03E01)

No já nevim, zase první díl, a zase jsem spíš zklamaný, stejně jako u prvního dílu první řady, a prvního dílu druhé řady. Zase mám pocit, že jsme zpět na začátku, Tony je zas kokot, a všem se snaží nacpat svoje pocity a podělat jim den. ()

Epizoda 2 (2022) (S03E02)

Tak odchod Sandy mě zklamal, její postava byla super, a její odchod teda sfoukli dost rychle, škoda.... Její náhrada naštěstí taky dost dobrá, ale i tak no. Zatim humor úplně na nule, ani ty redaktorské vsuvky zatím moc nefungují. ()

Epizoda 3 (2022) (S03E03)

No už pomalu začínám bít na poplach, chce to trochu přidat na kvalitě. Tady už teda pokus o humor, ale jak scény ve vaně, tak i v restauraci za mě dost pod Gervaisovým standardem, a zaváněli až tvůrčí trapností. Štve mě absence hned několik postav z předchozích řad. ()

Epizoda 4 (2022) (S03E04)

Tuhle sérii zatím táhne nejvíce asi Kath a její schůzková linka. Je přesně tak melancholická, ale i vtipná, jak bych očekával i od zbytku série. I posezeníčko s Lennym dokázalo dobře pobavit. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů