Spojené štáty čelia mimoriadne dramatickej situácii: populárneho prezidenta plánuje pripraviť o život radikálna frakcia, ktorej korene siahajú až do vysokých vládnych kruhov! Medzi anarchiou a slobodou stoja iba dvaja ľudia... Prvý z nich, Augustus Gibbons (Samuel L. Jackson), práve prežil útok na utajovanú centrálu Národnej bezpečnostnej agentúry a je na úteku. Ten druhý, absolvent výcviku u špeciálnych jednotiek Darius Stone (Ice Cube), sedí pod prísnym dozorom vo vojenskej väznici. Gibbons sa znovu ocitá v situácii, v ktorej zúfalo potrebuje pomoc outsidera - a tentoraz je týmto mužom práve Stone! Ako nový agent xXx musí odhaliť vzbúrencov vo vlastných radách a využiť jedinú možnosť, ako zažehnať hrozbu prvého štátneho prevratu v dejinách Spojených štátov... (TV Dajto)

KASUGI odpad!

Ice Cube a ten jeho ustavičně tvrďácký gangsta výraz je až tragikomický. Nechápu Dafoea, že snížil k tomu hrát v tom. Navíc někteří režiséři neumí natočit vkusně nadsázku (např. scéna s tankem, nebo finále) ()

Eoin

Klasicky americky akčný film plný nereálnych situaci s nesmrteľným hlavným hrdinom -ten Dárius Stone prežije snáď všetko. Film nebol nudný a na prvý pohľad vyzeral lákavo a coolovo a to ma celkom potešilo. Moje hodnotenie 50%. ()

Ravi

Americké béčkové honění si trika bez trenýrek a s pilinami v hlavě. Kdyby každou desátou vteřinu nepadala jedna stupidní nesouvisle zbytečná hláška, film bych si s vypuštěním rozumu skvěle užil. Ale tohle rozpočtové obludárium nemá hlavu, patu, ruce, ani nohy. Jedinou skvělou záležitostí tak zůstává střet Samuel L. J. vs Daniel Defoe, jejichž krátké výstupy jsem si nefalšovaně užil. Jenže to je tak všechno. 20% = 1/5 ()

prasacimor

Po zhliadnutí jednotky, som myslel, že nič drsnejšie a hustejšie ako Vin Diesel nejestvuje. No Ice Cube ma so svojim vražedným pohľadom (a inštinkton) a nekompromisnými slovnými mečbalmi fakt dostal. ()

Pecival

Béčko toho nejryzejšího kalibru, s naprosto nelogickým, nesmyslným dějem a ještě o něco nesmyslnější akcí. Při šklebícím se Ice Cubovi člověk neví jestli má chvílemi plakat nebo se smát. Aby to nebylo fádní, občas nás obštastní tvůrci obzvlášť velkým nesmyslem, což umocnilo můj vcelku schovývavý přístup k filmu. Co tu ale dělal Dafoe, ví asi jenom on. ()

ssfan

Vizuálně působivá akční jízda, která má skvělé herce, ale tak stupidní scénář a děj, že víc než 45% tomu nedám. ()

Jello Biafra

Jedno velké sklamanie. Ice Cube by mohol so svojou vizážou a hláškami ísť robiť tak vyhadzovača do night clubu a nie zachraňovať Ameriku ako tajný agent. Akčné scény absolútne postrádajú logiku nehovoriac o dalších prehamtoch typu: sotva desaťčlenný černošký gang s pištolami ide proti stovke vojakov či scéna "bowlingu s tankami" na lietadlovej lodi. Pokiaľ sa vám jednotka páčila tak túto zmršenú dvojku radšej nepozerajte pretože budete sklamaný rovnako ako ja. ()

ZkuKol

Šílená píčovina!!! Tak přehnaná až přišla lepší než spíše trapná jednička. Dobře to odsýpá, akce ujde(v rámci možností), nasrané ksichty Ice Cuba a Jacksona nahradí herectví a občasné hlášky vykouzlí úsměv na tváři. Vlhký sen mladých afroameričanů za 70% - to ten Tamahori má něco proti kvalitním trikům, nebo co?! ()

sedm.1

XXX:Nová dimenze jasně ukazuje,kterak kvantina na plné čáře zvítězila nad kvalitou.Milovníci akce se zde budou od první do poslední minuty totiž možná tetelit blahem,neboť nebylo snad více než dvou minut v tahu,aniž by nebyl nějaký výbuch,aby se nestřílelo,nebo aby alespoň někdo někomu nenakopal řiť.Ovšem milovníci kvalitní akce spíš celý film buď brekem protrpí,nebo když to vezmou sportovněji,tak se jím jen prosmějou,ale určitě ji nevychválí.A scény jako například ta finální ve vlaku(Ice Cube vs W.Dafoe) je už pak jen čistou ukázkou lacinosti celého filmu,Ed Wood Jr. v plné kráse.Ono vůbec mi celé pokračování XXX přišlo spíše jako nějaká parodie na superakčí filmy a nejvíce tomu pak přispívá hlavní hrdina.Ice Cube je totiž skutečně vtipným maňáskem bez charizma,bez špetky akční údernosti a vůbec jakéhokoliv talentu,pro mě je tou největší akční karikaturou od dob Johnny Englishe,jen s tou vyjímkou,že Rowan Atkinson to hrál schválně.Smutné.Celkově je zkrátka XXX 2 přeplácanou akcí,narvanou nekvalitními efekty,hloupým dějem a plný šablonovitých postav a rádobycool zoufalců,ale na druhou stranu má tak neuvěřitelně šílené a zběsilé tempo,že přimouřím oči a jako tupý akční výplach ho i mohu doporučit. ()

kenkaku

Přesně podle příručky se vzalo vše co bylo v jedničce a dalo se to víc "hardcore". Autorům (nebo těm šaškům co dali filmu zelenou) tak nějak nedošlo, že jsem dal 4 hvězdy jedničce jen proto, že tam hrál Vin Diesel, odehrávalo se to v Praze (a okolí) a bylo to "trhlé" tak akorát. V xXx: 2 není žádná Praha, místo cool Vina je tady Ice Cube (a ten jeho tragický "drsný" pohled) a z tak akorát "blbinky" je totální prasárna přes závit. ()

Bobek15

Ešte si spomínam, ako som pre istým časom dával xXx 3* a v komentári opisoval Cohenove nadupané akčné scény ako jeho jediné pozitívum, ktoré zatienilo slabý dej. Tentoraz včak boli akčné scény veľmi neprofesionálne zládnuté, dej bol ešte tupší a namiesto rapu, ktorý vôbec nemusím a ktorý mi tam dosť prekážal, by som si možno radšej dokázal predsaviť nejaký Zimmerov "akčňák" (viď Skala) . Zmena režiséra a ani hlavného hrdinu filmu neprospeli. Veď Ice Cube je mizerný herec (možno aj horčí než Radcliffe, a to už je čo povedať) a Lee Tamahori toho okrem Sopranovcov takisto ešte moc neukázal. Slábý odvar slušnej jednotky a jasný príklad sileného pokračovania len kvôli komerčnému úspechu Cohenovho akčného hitu. ()

rozbris

Tak určitě nebylo nouze o akce týpu bum bum bum:-) Hlavní postava xXx mana mi opravdu nesedka, Ice Cube mi tak nesedl ani trošičku a to už je co říct, možná je to tím Dieselem ale nesedl mi, hodně nesympatický na tuto roli, kdy hrdina je vlastně kunďák, umí vše, svaly až na půdu...atd....Cube to tak trošku nesplňoval:-) škoda scénař byl dobrý, ale pár věci se nepovedlo. ()

Lukoboss

První díl neoslňoval, ale s přivřeným okem se na to dalo dívat jako na akční béčko. Tohle je ale sračka, kde není v pořádku skoro nic. Počítačové animace přímo bijí do očí a vůbec celková (ne)logika filmu je děsná. Případný třetí díl bych asi vidět nechtěl! ()

Testament

Absolutně nudný akční film s tlouštíkem Ice Cubem. Kam se tahle nuda hrabe na první díl s bouřlivákem Dieselem. Vstup do této dimenze jen na vlastní nebezpečí. ()

bruceman7

O dost slabší než první xXx. A Ice Cube pana Diesela rozhodně nemůže nahradit. Je to spíš jen o nablejskaných bourácích, nafintěných vnadných šťabajznách a fajnové výbavičce armádního sboru. A proslov Ice k K-zibitovi, heh. 40% ()

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (viac)