Päť lupičov a stará dáma

• Česko Lupiči paní domácí (viac)

Šarlatánský profesor Goldthwait Higginson Dorr (Tom Hanks) dal dohromady skupinu expertů, se kterými se chystá provést loupež století. Tým: Odborníci na výbušniny, kopání tunelů, hrubou sílu a špionáž. Základna: Sklep nic netušící staré dámy, paní Munson (Irma P. Hall). Lest: Pětice hledá místo, kde by mohla nacvičovat chrámovou hudbu. Problém: Velmi brzy se ukáže, že Dorrovi zlodějíčci nejsou dostatečně rozumově nadáni, aby loupež dokázali uskutečnit. Mnohem větší problém: Všichni hrubě podcenili schopnosti své domácí. Když paní Munson odhalí jejich zákeřný plán a vyhrožuje, že zavolá policii, rozhodne se zločinecké kvinteto, že se postarají i o ni. Nakonec, jak těžké může být odstranit jednu starší dámu? (oficiálny text distribútora)

Petoss1

Musím povedať že je to dosť vtipná a inteligentá komédia. Odvaha Toma Hanska že sa do toho pustil no a ktomu Marlon Wayans, komedálny týpek. 77% ()

Rocky88

Tak tady budu s hodnocením nelítostný. Co to mělo k...a bejt? Kriminálka? Komedie? Coeni? Ani jedno. Ztráta času, leda tak. Hvězdička za občasné hlášky. Nazdar. ()

joker.george

Ano, bylo to lehce zvláštní, divné a značně předvídatelné, ale přesto jsem se u toho neskonale bavil, ať už za to mohl Coenův smysl humor, Tom Hanks v ,,typicky Deppovské roli'' stejně i zbytek excentrického a netypického lupičského osazenstva, vypointované dialogy a hlavně díky téměř dokonalému vyústění na mostě dávám s klidným svědomím toto hodnocení... ()

Bláža

Coenove nejak ztraceji dech. Uz to neni ten stary cerny humor ala Fargo ani ztrestene bizarnosti jako v big Lebowski. Prvni polovina je temer o nicem - klasicka situace, kdy se skupina lupicu snazi prokopat do sejfu. Teprve ke konci se film trochu rozjede a je tu par dobrych vtipu (a i ten cerny humor), ale nez si to stacite uvedomit, uz je konec. Docela skoda, mohlo to byt lepsi. Hanks a jeho prizvuk je filmu opravdu nezapomenutelny, vazne slizoun. ()

DruidKarel

817. hodnocený film: Nebudu tu nikomu nalhávat, že je to komedie roku nebo že jsem se nemohl udržet smíchy na židli. To ne... Ale s klidem mohu říct, že Tom Hanks udělal z průměrné komedie dobrou komedii, která zaručeně pobaví hodně lidí a i když je její příběh obyčejnej, tak přeci jen je trochu nápaditej. Moc se mi líbila ta myšlenka "chytrého" šéfa lupičského gangu a také závěr samotného filmu, kdy nešťastnou náhodou zemřel i Tom Hansk a jeho postava. Peníze šly nakonec na dobročinné účely a jedno heslo na závěr: někdy ti důchodci vážně nekecají :-) ... 4* jsou teda dost dobrým ohodnocením a myslím si, že páni Coenové předvedli slušnej výkon... 4* ()

kusper

Jedná se sice o slabší Coenovku, černoch z Kdo hulí ten umí asi těžko bude hrát v nějak extra kvalitním filmu. Ovšem množství dobrých nápadů drží film poměrně vysoko nad pomyslnou hladinou. ()

Martrix

Celý film by šlo udělat buď jako 20 minutovou němou grotesku, nebo jako bluesovou píseň, kterou si z dlouhé chvíle zpívají jižanští černoši. Jediné o co bychom tak přišli, by byl Tom Hanks, který svou postavu pojmul trochu divadelně, ale přitom zábavně. Z ostatních stojí za zmínku už jen generál a kocour. Věčně fuckující černoch byl otravný a stará paní byla jako kus nábytku, který sice překáží, ale je příliš těžký na to, aby s ním pohnuli čtyři mantáci. Naprosto dutá postava, kterou mohl klidně hrát i Eda Murphy. I když umí bratři Coenové jižanskou atmosféru navodit na jedničku, tentokrát to bylo na úkor obecnějšího humoru, který by sedl i těm, kteří v Mississippi nevyrostli. Osobně beru Hanksovo účinkování v tomto pafilmu jako úlitbu černošskému publiku a nejspíš i jako výpomoc Coenům, kteří se už nějakou dobu prezentují zajímavými, ale ne příliš divácky vděčnými filmy. Lupiči paní domácí k nim ale nepatří. Tento film patří spíš k blbinám, které nejsou přijímány shovívavě ani kritiky, ani diváky. A nic na tom nemění ani fakt, že jde o 50 let starý remake. ()

Wormboy

Obdobny pripad ako O Brother, Where Art Thou? Namet zaujimavy, herci velmi slusni, ale styl rozpravania mi absolutne nesedel, chcelo by to vyrazne prestrihat, pretoze aj tych 100 minut zacne byt po urcitom case prilis vela...2,5/5* Rovnaky dojem zostava aj po druhom zhliadnuti. ()

Juto

Film presne zapadá medzi ľahšie a sviežejšie filmy Coenovcov. Tie, na ktoré zabudnete, keď ich raz uvidíte a začnete si ich vážiť a napokon zbožňovať, čím častejšie si film pustite. 7/10 ()

AGO

Svieža vtipná komédia s vynikajúcim Hanksom. Väčšina smiechu bola naozaj zchuti (objemnejší černoch, smejúci sa, keď ho niekto uráža ma skoro zabil), čo si naozaj cením. V dnešnej dobe treba aspoň na chvíľu utiecť z reality. O to lepšie, keď je ten útek podobne zábavný. ()

moviefilm

Keby tento istý film bez akejkoľvek zmeny scenáru natočil niekto iný a hlavnú úlohu by hral niekto iný, dal by som o hviezdičku vyššie hodnotenie. No od môjho obľúbeného režisérskeho dua a od môjho obľúbeného herca som čakal viac. Takto je Päť lupičov a stará dáma iba priemernou komédiou s bravúrnou kamerou... ()

bartias

Komedie bratří Coenů jsou svérázné, černé a nadstandartně dobré. V Lupičích paní domácí vyjímečně exceluje Tom Hanks. Pokud jste vidšli Foresta Gumpa nebo Road to Perdition, jeho výkon vás sice nepřekvapí, ale rozhodně potěší. Tahle drsná taškařice možná není tak zubatá jako první kousky z Coenovic filmografie, ale i tak stojí za to. ()

ProfesorLotr

Neviděl jsem originál, ale myslím si, že nebude tomuto snímku od bratří Coenových sahat ani po kotníky. Moc vtipná a chytře vymyšlená komedie se zvláštní hudbou a zajímavými spirituálními songy, u kterých se vám rozpohybuje tělo, možná i nedobrovolně. Průběh vykrádání je zajímavý, ale konec je naprosto úchvatný. Rozhodně by si to zasloužilo mnohem vyšší hodnocení. P.S.: Hanks toho roztržitého profesora se spisovnými výrazy zahrál na jedničku. 85% ()

Radiq

Já se teda bavil skvěle. Jasně, že ten děj s neohroženou bábou byl až trošičku moc uhozenej (něco jak v Baba na zabití), ale ta černohumornost se prostě u bratrstva Coenovstva nezapře... i když to samotné vyzabíjení všech členů je další né moc dobrej a vtipnej nápad. Ale určitě mě to bavilo víc, než originální verze z roku 1955. Hanks tady exceloval svým profesorem a jeho mluva, hlášky, civilizované vystupování a ten smějící-se-tik-hek-fuň-fuň byl dokonalej. Naopak postava Marlona Wayanse mě moc nebavila a jeho negerské vystupování se sprostejma nadávkama se mi tam nějak nehodilo. Blbé na tom filmu je hlavně to, že už ho nepotřebuju už více vidět... leda že bych si ze zvědavosti sjel ještě dabovanou verzi. ()

Decker

Na tento film jsem se vylozene tesil a to vetsi zklamani je kdyz sleduji zaverecne titulky a zjistuji ze to opravdu tocili Coeni. Skoda prevelika, nebot film zpocatku vypada velmi dobre, ale konec je naprosto odflaknuty a zbytecne uspechany a nedodelany. Mohlo to dopadnout o mnoho lepe, ale i tak je to vyborna zabava. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)