Päť lupičov a stará dáma

• Česko Lupiči paní domácí (viac)

Šarlatánský profesor Goldthwait Higginson Dorr (Tom Hanks) dal dohromady skupinu expertů, se kterými se chystá provést loupež století. Tým: Odborníci na výbušniny, kopání tunelů, hrubou sílu a špionáž. Základna: Sklep nic netušící staré dámy, paní Munson (Irma P. Hall). Lest: Pětice hledá místo, kde by mohla nacvičovat chrámovou hudbu. Problém: Velmi brzy se ukáže, že Dorrovi zlodějíčci nejsou dostatečně rozumově nadáni, aby loupež dokázali uskutečnit. Mnohem větší problém: Všichni hrubě podcenili schopnosti své domácí. Když paní Munson odhalí jejich zákeřný plán a vyhrožuje, že zavolá policii, rozhodne se zločinecké kvinteto, že se postarají i o ni. Nakonec, jak těžké může být odstranit jednu starší dámu? (oficiálny text distribútora)

Filmárik

Po Neznesitelnej krutosti milé prekvapenie.Takto nejako si predstavujem inteligentnú čiernu komédiu.Skvelý bol tiež výkon Marlona Wayansa ako čistokrvného " negga ".Nebyť niektorých zbytočne preťahovaných scén ( gospelové songy ) bolo by to priam brilantné dielko. ()

Cruchot

Spíše zklamání. Scénář je slabý, vcelku předvídatelný a nijak zvlášť vtipný, což je u komedie docela zásadní nedostatek. Film se místy zbytečně vleče a zdá se mi, že z daného námětu se dalo vytěžit ještě mnohem víc. Je tu několik dobrých gagů a dialogů, ale nebýt naprosto skvělého Hankse alias profesora s jeho vybranou mluvou a nezaměnitelným pochechtáváním šel bych s hodnocením asi ještě níž. ()

Barak

Tom Hanks má teda pořádnou šlehu.. a pusu plnou keců ;) Lupiči paní domácí je nadprůměrně zábavná komedie, ve které se to hemží přemírou sprostých slov, velmi zvláštními postavami a chytře vymyšleným plánem na loupež, který by zřejmě ve skutečnosti neobstál ;) Čím víc se film blíží k závěru, tím víc začne být zábavný (samozřejmě je ale zábavný i na začátku). Hraje do toho fajn muzika, padne spousta sprostých slov, skupinka je velmi rozmanitá, ale.. buď jsem si nevšiml, a nebo nebylo řečeno, jak se všichni k sobě dali dohromady a jak to mezi může tak perfektně fungovat. Hankse už jsem ke konci ale opravdu nemohl vystát, jak pořád něco žvatlal - brr! Závěr pak opravdu vytříbený, nečekaný a "černý".... ;) (7.5/10) ()

Jeand´Boa

Lhal bych, kdybych zde ze sebe dostal přiznání, že jsem se u toho zasmál...ani jednou...nic...vyvařené to bylo jak pytlík čaje po třech šálcích... zklamání neuvěřitelných rozměrů... ()

raelz

Jak se tak prohrabuji filmy, zjišťuju, kolik jsem jich vlastně viděl a neohodnotil. Ladykillers je jeden z těch filmů, na který nedám dopustit. Velice pomalé tempo, ale výborné postavy, nejvíce pak samozřejmě Hanks ala Profesor Dorr. Jeden z mála filmů, kde si myslím, že jsem Coenovce plně pochopil. ()

VerenaLord

Ani omylem, dvě hvězdičky akorát za Toma Hankse a hudbu Cartera Burwella, ale jinak jsem dost vyděšená. Čekala jsem všechno možné, ale nic tak šíleného jsem nepředpokládala. Nebyla jsem schopná ani ochotná se dodívat do konce. Lituji ale pro mě rozhodně podprůměrné. ()

PEZ

Americky remake vydarenej britskej komedie s rovnomennym nazvom. Poviete si, naco niekto nataca de facto rovnaky film, navyse ked ten povodny bol tiez v anglictine. Tak ale v USA su tym znami, vsakze? Avsak razom zbystrite, ked si vsimnete, kto je podpisany pod scenar a reziu - napadne vas, ze to az tak prvoplanove asi nebude - predsalen bratia Coenovci si vzdy sli svojou cestou a nedostatkom napadov nikdy netrpeli. A som poteseny, ze sa im podarilo natocit miestami este vtipnejsiu verziu. Kostru pribehu nezmenili, iba ju zasadili do sucasnosti a na juzansky vidiek USA. A divakom predostreli verziu, v ktorej sa viac sustreduje pozornost na bandu okolo Toma Hanksa a nie na starenku (na rozdiel od originalu). Skvele je, ze sa Joelovi a Ethanovi podarilo vytvorit vtipne postavy, aj scenky. Na to potrebovali dobry casting - a ten sa vydaril na jednotku (J.K. Simmons je genialny). Podfarbene peknymi sytymi farbami a dobrou cernoskou hudbou vznikla verzia, ktora nerobi hanbu tej povodnej. A Tom Hanks svojim obcasnym uchechtom "zabija". :) ()

Hartigan

Parta lumpů, co mimochodem působí jakoby prospali první stupeň základní školy, chce za pomocí sklepních prostor domu staré černošky vyloupit kasíno a zajistit si onen americký sen. Všechno by šlo normálně, jen kdyby ve skutečnosti nebyli totální amatéři a smolaři. Přesně na takovém principu vybudovali bratři Coenové bezchybnou černou komedii, jenž jim vůbec nepoškodila dobré jméno v branži. Nepřišli sice s nijak objevnou zápletkou, ale vytěžili z ní maximum, co se dalo, vtiskli do ní svůj vkus a to se cení. Poprvé viděno v kině i s rodiči (bylo mi dvanáct a film vulgaritou nešetří). ()

Biopler

Coenovic si chceli zgustnúť na remakeu, no nepodarilo sa im to. Aspoň si spravili prču z Hanksa, ktorému dali meno Goldthwait Higginson Dorr, a prikázali mu nechuťácky prehrávať a liezť starej pani pekne do prdele. Plus mu pridali partiu, ktorá bola absolútne nesúdržná a s ním na čele, v smiešnych šatách, komická. Ozaj, keď si dáte päť nešťastníkov vedľa seba, tak skonštatujete, že takáto skladba bola od počiatku neuveriteľná. Nasilu komédie ma nebavia, vôbec som sa nesmial, nebolo totiž na čom. Pobavila ma skôr odľahčená muzika a nápady hádzať bordel z prekopávania sa a pribúdajúce mŕtvoly na loď a záverečné bizarné zúčtovanie pani smrtky so šarlatánskym profesorom. ()

HawkeyP

Lehce netradičně zpracovaný jednoduchý příběh o tom, jak se banda méně (v některých případech však více) kreténismem postižených tupců vedených divným vyčůrancem pokouší vyloupit kasino. Několikrát jsem se docela od srdce zasmál, ale že by to bylo jako celek k popukání, to se říci nedá. Jedinými skutečnými devizami tohoto filmu jsou zcela přesvědčivé výkony Toma Hankse a Irmy P. Hallové. Vůbec mi nebude vadit, když to znovu uvidím nejdříve za čtyři nebo pět let. ()

Tamten

Kdyby se celý film nesl v duchu posledních 30 minut, jednalo by se o vysoce kvalitní komedii ve stylu bratří Coenů. Bohužel větší část je spíše klasická průměrná komedie zakládající svůj vtip hlavně na přehnaných charakterových rysech a poslední půlhodinka ji tak stěží vytahuje těsně nad průměr. ()

Wencek

Opravdu hodně slabá a prostoduchá rádoby komedie o ničem. Obrovské zklamání. T.Hanks jako skoro pokaždé v poslední době docela trapný, ale to všichni a všechno v tomto filmu. Nebýt generála a jeho vychytané schovávání cigarety v puse tak by to bylo za odpad! To vše je možná ovlivněno silnou kocovinou a velkou nevyspalostí, kterou jsem trpěl v den vidění tohoto filmu, ale i tak to lepší než 1* nebude. ()

arkie

Takhle nízké hodnocení si hnusní vrahové nevinných babiček nezaslouží. Musím jim vylepšit skóre. Humor černější než nejčernější noční můra a náhody škodolibější než daňový úředník... A to mi Tom Hanks všude jinde hodně vadí. Moje oblíbená Coenovka. Lepší už je snad jenom Sípák Joe. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)