Päť lupičov a stará dáma

• Česko Lupiči paní domácí (viac)

Šarlatánský profesor Goldthwait Higginson Dorr (Tom Hanks) dal dohromady skupinu expertů, se kterými se chystá provést loupež století. Tým: Odborníci na výbušniny, kopání tunelů, hrubou sílu a špionáž. Základna: Sklep nic netušící staré dámy, paní Munson (Irma P. Hall). Lest: Pětice hledá místo, kde by mohla nacvičovat chrámovou hudbu. Problém: Velmi brzy se ukáže, že Dorrovi zlodějíčci nejsou dostatečně rozumově nadáni, aby loupež dokázali uskutečnit. Mnohem větší problém: Všichni hrubě podcenili schopnosti své domácí. Když paní Munson odhalí jejich zákeřný plán a vyhrožuje, že zavolá policii, rozhodne se zločinecké kvinteto, že se postarají i o ni. Nakonec, jak těžké může být odstranit jednu starší dámu? (oficiálny text distribútora)

Hanys_

Jako kdyby ten scénář psali Coenovci v hospodě s Wayansema. Chvílemi chytré, chvílemi hodně laciné a ve výsledku prostě nuda. Body možná ubírá i ten dabing, protože někdy to Marlonovo vřískání trhalo uši. ()

Radim

Jestli vybíráte mezi Novotami a tímto filmem, není o čem uvažovat, ale žádný zázrak nečekejte. Místy vtipný, místy nudný a role Marlona Wayanse nepříjemně vulgární. Ale nad tím vším ční nádherně slizký Tom Hanks, který prostě nemá chybu - abyste si ho vychutnali, doporučuji originální zvuk. ()

pjotr76

Doporučuji v původním znění - "oxfordská angličtina" Toma Hankse je nepřekonatelná, i když jsem z filmu rozuměl tak 70% dialogů stálo to za ten zážitek. Brečel jsem smíchy při scénce v této souvislosti - tunel - střevní problémy - čerstvě zazděná díra do trezoru - nechtěné zapnutí odpalovacího zařízení - útěk po 4 tunelem - výbuch - výlet z tunelu. ()

Drc

Přestože je tento film o partě víceméně neschopných zlodějčků určitě neobvyklý a má i pár světlých momentů (hlavně herecké vystoupení Toma Hankse), celkově je nudný, prostoduchý a v hodně situacích absurdně přetažený. Nepůsobí ani komicky ani opravdově. ()

vodafone

Nejedná se o velké loupení, či přehnaně technologické postupy jako u Jamese Bonda. Příběh proložen humorem o osudu lupičů a jedné domácí. Krásný odpočinkové vyprávění do odpoledního dne. Čtyři hvězdy za Toma Hankse a parník odvážející smetí. ()

Wishkah

I když je Tom Hanks správně úlisný, i když je tam hodně zajímavých figurek a i když je to docela zajímavý příběh, tak sem to ani napopáté nedokázal dokoukat do konce. Proč? Protože je to strašná a otravná nuda. Kde jiné Coenovské filmy dokážou skvěle pobavit, tady ohromně nudí ()

Marrty3

Po shlédnutí Big Lebowski jsem byl zvědav, zda jsou bratři Coenové schopni natočit další skvělou komedii. Jakmile jsem narazil na tento snímek a zahlédl hlavní postavu ztvárněnou Tomem Hanksem, nebylo o čem dále přemýšlet. Film jsem stáhl v dokonalé kvalitě, otevřel pytlík křupavých bramborových snacks a pohodlně se usadil. Po první půli jsem jsem cítil, že tohle nebude jako Lebowski. Hanks hraje jak jinak než skvěle, jeho přihlouplé chechtání dodává roli vyjímečnost. Ale mě osobně nejvíce potěšila role Marlona Wayanse, bez kterého si myslím, že by film neměl ten správný šmrnc. Bohužel mě Ladykillers nepotěšili tak jak jsem očekával. I přesto je to seriózní komedie se spoustou vtipných scének a vynikajícím hereckým obsazením. ()

Erinye

A znovu, film, který stojí za to. Co mě překvapilo, že je to remake filmu, tuším z 50. let. Každopádně originál jsem neviděla, takže nemohu porovnávat. Ale Tom Hanks v hlavní roli jako šéf gangu, který se snaží prokopat do banky sklepením domu jedné starší dámy a vydavájící se za kapelu mi přišlo jako výborný nápad, a rozhodně jsem se nenudila. Hlavně bych chtěla vyzdvihnout výkon Irmy P. Hall, která se pětici dokázala ubránit, a vlastně, aniž by o tom sama věděla, jelikož jí byl nápomocen Bůh, tak u toho jsem se mohla potrhat smíchy. No asi se ještě podívám na původní film, jen pro srovnání. ()

Paldiny

"Veru neradno sa zahrávať so zarámovaným Pánom domácim, ktorý vie odhaliť seba menší zajačí úmysel vykonávaný v jeho blízkosti.“ Že bratia Coenovci točia filmy tak trochu inak už vieme, že je každý jeden námet hravý, miestami naivný a predsa presvedčivý vieme tiež. Odcudzovať ale Lupičov pani domácej (pre mňa výstižnejší názov než ten oficiálny) iba preto, že sa spracovaním líšia od Farga či Big Lebowskeho mi príde divné. Každý z týchto filmom je čímsi originálny, niektorý môže sadnúť viac (Big), iný menej (Fargo), každý má ale divákovi čo to ponúknuť. Na Lupičoch si cením, že sa na nič nehrajú, bavia úprimnosťou, vtipne napísanými postavami a čierno-čiernou pointou. ()

prezdivaka

Je smutné a kruté, že hodnotitelé nechápou, že filmy mají něco, čemu se říká žánr. A pokud je film dobrý, tak pravidla žánru ctí. Tudíž je li to krimi, vyšetřuje se zločin, sci-fi thriller má zase docela jiný obsah než romantická komedie. Lkaní nad tím, že jsem si přečetl jméno režiséra a čekal jsem, že to bude podobné jako předchozí film? Není to zcestné? Ano jsou filmy, které jsou si podobné a divák potom odchází z kina s pocitem, že dostal co chtěl. To jsou například Bondovky. Bratři Coenové mají svá dila velmi promyšlená. Pohybují se napříč žánry a z každého si uštípnou to, co se jim hodí do krámu. Ale celé to vždy dává smysl. Na jejich filmech je jako punc promyšlená kompozice záběrů a mimořádný smysl pro výběr herců do daných postav. ()

Rozjimatel

3,5   Zábavná krimi komédia, s typickým Coenovským čiernym humorom a so štýlovými grotesknými postavičkami, ktoré si musíte zamilovať. Tom Hanks prekvapuje zase v inej, neobvyklej polohe, čo len dokazuje jeho úžasnú hereckú tvárnosť. Po výbornom začiatku s predstavením jednotlivých postavičiek a s parádnou kamerou (Roger Deakins), snímajúcou z nezvyklých perspektív (mačka na strome, americky futbal z pohľadu hráča), príde v strede menej záživná fáza, kde film trochu stráca šťavu a kde už aj tá silná štylizovanosť Hanksovej postavy začína trochu otravovať. Našťastie prichádza skvelý záver, ktorý to zase celé pozdvihne. ()

Macik

Tak tohle je perfektní film,jeden z těch lepších co jsem mohl v poslední době vidět. Vynikající,ale opravdu vynikající Tom Hanks dělá z tohohle snímku nadprůměrnej film. Jenom my tam kolikrát vadily zdlouhé scény v kostele.Omlouvám se,ale kostel mě nic neříká...... ()

GREGOIRE

Moc roztomilá komedie od Coenů. Tentokrát prvek komediální notně převažuje nad krimi. Překvapil mě výtečný Tom Hanks v roli profesora. Palačinka s Horalkou (Tatrankou) taky stojí za to. Děj nenabídne žádná velká překvapení, ale je to skvostně s nadsázkou zahrané, komorně, téměř jako divadelní hra a některé gagy jsou úchvatné – kříšení psa zadušeného v plynové masce sotva někde jinde uvidíte :-). ()

Yardie

Podle zpráv, které se ke mě donesli jsem čekal velice dobrý snímek. Bohužel, byl jsem velice, velice zklamán. Čekal jsem docela legrandu, nekonala se. Dokonce jsem se přistihl, že občas už přemýšlím, kdy to skončí. Opravdu takový průměr od kterého se nedá nic moc čekat. Ale na obranu nutno říci - je mnohem více horších filmů, proto ty 3 hvězdy zaslouží. Howgh! ()

aLPaC

NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Garth Pancake: Přijeli jsme autobusem až sem k Mississippi a bojovali jsme za práva černých, aby lidi jako ty mohli volit. Gawain MacSam: Na to ti seru. Já totiž nevolím. ()

ArthasKarfa

Taková nenáročná komedie na nějaký nudný zimní večer, až na ty plky toho mladého černocha to má poměrně slušný a normální humor, avšak pozor na tik pana Toma Hanske, ten je opravdu hrozně, hrozně děsivý! ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)