Autobiografický film o legende kanadského hokeja, brankárovi Terrym Sawchukovi, nám dovolí nazrieť do nielen jeho osobného života, ale aj do sveta vrcholového športu, a priblíži nám všetky jeho úspechy a pády... Terrance Gordon Sawchuk bol kanadský profesionálny hokejový brankár, ktorý od roku 1947 hral 21 sezón v NHL pre Detroit Red Wings, Boston Bruins,Toronto Maple Leafs, Los Angeles Kings a pre New York Rangers. Vyhral Calderovu trofej, štyrikrát Vezinovu trofej a stal sa štvornásobným šampiónom Stanleyho pohára. Uviedli ho do hokejovej siene slávy. Ani tri desaťročia po jeho smrti nebol zoznam jeho rekordov prekonaný. Počas svojej kariéry utrpel veľa zranení. Na tvári mal 400 stehov a do roku 1962 chytal bez masky. Naposledy stál na ľade 14. apríla 1970. (TV JOJ)

Arsenal83

Z hokeja tu v podstate boli len kecy, na ľade sme nevideli dokopy nič, ale dozvedeli sme sa, že Sawchukovi strelili puk do hlavy celkom 50 krát. A potom už len chlastal a chlastal. Pritom sa to dá aj bez puku v držke. ()

ARI50

Neni to špatně natočený příběh, tolik bolestivých puku, tolik slávy a bohužel chlastu. Legendární příběh celkem slušně natočený, škoda že bylo málo záběrů na brankáře. ()

MikO_NR_1909

Je to športový snímok z prostredia hokeja, ale tvorcom sa podarilo príbeh uzavrieť do sveta autistického brankára, na ktorého padalo príliš veľa pukov a ktorý, ako všetci ďalší gólmani žil troška v inej periférnej rovine než ostatní. Nedajte sa pomýliť, že uvidíte akčné tímové zápolenie v kolektívneho športu, uvidíte čudesný, miestami infantilný a v každom prípade nijak zvláštny opis génia, ktorý žil na hrane. ()

zette

Bohuzel, druhy "The Rocket" se nekona. Film pusobi strasne levnym dojmem. Sawchuk sice dlouho nezil, ale jeho kariera a soukromy zivot by si zaslouzil lepsi pojeti. Co chvalim, tak podobu s hercem a hokejovy namet. Ale kanadskou filmovou tvorbu hodnotim jako jednu z nejhorsich, minimalne v zapadni kulture. Tak jsem nic moc necekal a vzhledem k obsahu, pridavam treti hvezdicku. ()

Johnny.ARN

Lacné, zmätočné. Chcela to byť dráma o zlomenom alkoholikovi alebo prierez kariéry legendy kanadského hokeja? V tomto mixe nevyšiel ani jeden zámer. Zásadné udalosti odfajčené poväčšine jednou scénou, alkoholické radovánky zaberali väčšinu stopáže, čo je pri hokejovom filme dosť smutné. Nemalo to iskru, niečo, čo by ste si odniesli. Snáď nabudúce. Slabé 2 z 5 ()

ghatos

Naznačené temné stíny na duši vykreslují Terryho jako utaženého a hlavně vnitřní agresí formovaného člověka, který přišel odnikud z dalekého severu, což tak nějak indukuje sebezničující prvky. Jizvy na těle i na duši, který nikdo netuší + existenční tlak... (starý) sportovní svět. Není to zlé, ale nedaří se úplně dotáhnout různé linky příběhu a také dramaticky je to podprůměr. 54%. ()

netahlo

To se nepovedlo, bohuzel. Zoufale byl znat omezeny rozpocet a taky to, ze to tocila zenska. Ty pseudo - dresy a digitalni publikum, to byl spatnej vtip. Akce z ledu az nechtene komicke. Herecky celkem uchazejici, ale takova legenda by si zaslouzila o dost povedenejsi a hlavne nakladnejsi poctu, se vsim vsudy. Tezke zklamani, ale pro hokejovyho fanouska i tak povinnost. ()

Wishkah

Téma zajímavé, herec v hlavní roli typově skvěle vybraný a…no to je tak všechno. Nepamatuju, kdy naposled jsem viděl film, který tak zoufale postrádá jakoukoli atmosféru. Navíc to zpracováni jakoby hraný dokument. No nevím. Život Terry Sawchuka by zasloužil mnohem lepší zpracování, než tehhle nudný, nahnědlý, nevýrazný pokus o dokudrama ()

filipvrbik

Zajímavý životopisný film o brankáři Terrym Sawchukovi, myslím, že z toho ale šlo vytřískat víc. Není to špatné, hlavně pasáže, které se netýkají hokeje, ale mnohdy to působí jako dokudrama díky rozhovorům a tento žánr nemám rád. Navíc je toho ve filmu až nezvykle moc, a scénář sází na znalost, když ne přímo Terryho, tak alespoň NHL. Na druhou stranu to zachraŇují dobří herci a celkem kvalitní réžie...70% (zajímavostí je, že Mark a Georgina jsou manželé i ve skutečnosti) ()

curil

I když mám o mnohem více raději fotbal než hokej, na částečně životopisný film o legendě NHL jsem se podíval s velkým zájmem. Pěkně zmapovaná kariéra, cestování po klubech NHL, problémy s alkoholem. Líbily se mi vsuvky s titulky a bilancí dalších slavných hokejistů např. Gordie Howe. Brankář je známý i u nás, pamatuji jak před mnoha a mnoha lety byla několikrát k vidění v českých novinách a časopisech jeho zjizvená tvář s neskutečným počtem štychů jako kuriozita. ()

lektvar

Ano nebolo to tak krasne ako to skutocne bolo, ano nebolo to velmi o hokeji, ano bolo to obcas nudne a nezrozumitelne, ano tie paeudo dokumentarosticke vypovede boli trapne, ale dalo mi to viac ako cely film chlast, ktory vsetci tak velebia. ()

Kubasino

Strašně laciné a bez energie. Navíc fandové hokeje budou otrávení z některých vybájených věcí, které zkrátka nebyly pravdou. K naštvání jsou třeba fake loga týmů a nebo první černošský hráč v Bostonu už v dobách, kdy svět ještě neslyšel o Williem O'Reem. První zmíněné bylo asi otázkou licence, ale když do pr***e nemám prachy na pořádně udělaný film, tak se do toho nepouštím. Hvězdičky jsou za slušné herecké výkon a za hokejovou tématiku (teda ne, že by toho hokeje bylo tolik). ()

lundgren86

Jako fajnšmekr jsem byl nadšen, že se o legendárním Terrym natočil film. Ale ve finále jsem byl spíše zklamaný. Neautentičnost dresů je zkrátka malér... Vůbec mě to extra nevtáhlo do té doby tak jako třeba Rocket nebo z jiného odvětví Těžká váha... a pak jsem hnidopich na nepřesnosti. Záměna Calderovo trofeje a poháru, to je ještě chyba dabingu, ale... černý hokejista v Bostonu byl špatně, asi o dva roky se O'Ree se Sawchukem minul... scéna kde jde Sawchuk do brány na pár sekund za Giacoma? Podle gamelogu na stránkách NHL další ptákovina, poslední zápas regulérně Terry odchytal celý. A osobně mě zklamal třeba okamžik, kdy Gordie Howe sedl v šatně vedle uvadajícího pijícího Sawchuka a já čekal charismatickou motivační řeč ve stylu Rockyho Balboy, ale Gordie se ve finále jen Terryho zeptal, jestli nechce do hospody a pak se nechal odmítnout a odehnat... je to škoda, s větším budgetem by film o Sawchukovi byl větší jízda. Asi se všichni tvůrci snažili, neříkám, že to za shlédnutí nestojí, ale určitě se mi to nevejde mezi hokejové filmy, které považuji za TOP. Jinak souhlas, herec v hlavní roli vybrán dobře. ()

oskiii

Zbožňuju hokej a příběh Terryho je velice zajímavý. Bohužel, tvůrci nevyužili veškerý potenciál a tak film působí tak nějak mdle a točí se víceméně kolem chlastání. Ty “alternativní” dresy a digitální publikum jsou tím nejmenším nedostatkem. ()