Profesionáli - Season 1 (1977) (séria)

Takto bol dobytý Everest (S01E08)

(epizóda)
  • Česko Tak byl dobyt Everest (viac)

Bývalý vysoký představitel tajných služeb na smrtelné posteli přizná, že Suzie Carterová, hlavní svědkyně obžaloby ve velkém korupčním procesu, v roce 1953 nespáchala sebevraždu skokem z okna, ale byla ve skutečnosti zavražděna. Případ je po pětadvaceti letech znovu otevřen, potom ale začne záhadný zabiják vraždit policejní důstojníky, kteří měli Suzie Carterovou před lety chránit. Úkol pro CI5 je jasný – musí zjistit, kdo za těmi vraždami stojí a proč. A stopy vedou hodně vysoko. (Česká televize)

SOLOM.

Jeden z těch určitě lepších dílů této série. Zkorumpovaní policajti i politici – ti měli prsty ve smrti mladé svědkyně a po letech dostanou co proto. Ani se tak o to nepřičiní Bodie a Doyle, ale nájemný vrah, který dostal za úkol je umlčet. Mělo to slušnou atmosféru i akční pasáže, mrtvých bylo taky dost, takže v tomto případě se přikláním k lehce nadprůměrnému ohodnocení. 70% ()

pytlik...

Jo jo, kam vedou ta úsporná opatření. Kdyby profesionálové neměli v posledních dílech takovou prdlavku a nechali by jim to žihadlo z prvního dílu, nepřijeli by na místa vražd vždy o pár sekund/minut pozdě. Borec s fotopuškou byl fakt borec, že se dožil tak vysokého věku a zemřel až teď... když jeho reflexem bylo, vidím ozbrojeného člověka, namířím na něj tu svou fotopušku. Kdyby to aspoň bylo pero nebo housle, to je jak známo taky zbraň ()

tranquill

"Koncentrovaný vztek, ten když zabere, tak dělá divy!" Zato já se vysokému hodnocení toho dílu nevidím. Tentokrát k akci a povedeným dialogům přibyl i komplikovanější příběh. "No my přece jsme proslulí svou laskavostí a soucitem..." ()

vecnaAmbra

Malo to hlavu a pätu, akcia nechýbala, Bodie a Doyle proste majú svoje vlastné kontakty a spôsoby ako si poradiť v každej situácii a s prítomnosťou ich typického doberania. Keď však zo seba Cowley zastrúha nejakého hrdinu a hovorí o karate je to dosť srandovné. Našťastie sa vždy vráti do podoby upätého ochrancu aristokratov, čo mu svedčí určite viac. Len škoda, že v tom mal prsty aj ten asi jediný sympatický politik, nuž korupcia je všade. ()