Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

lajkus

Tento seriál je dokonalý.......vždycky než se s někym začnu bavit, zeptám se, jestli má rád Červeného trpaslíka...... ()

Felagund

Pro mě nejzábavnější seriál, plný nezapomenutelných a geniálních hlášek a narážek. Nechápal jsem jak se to nemůže někomu nelíbit až když jsem to při svém pobytu v nemocnici pustil spolupacientovi a ten řekl, že ať se ho radši neptám na názor. Tak teď můžu říct, že svět se dělí na tři části, na ty co trpaslíka neznají, na ty co ho nechápou a na ty co ho milujou. Já se hrdě hlásím k těm třetím. A teď si jděte plavat někam jinam vy chomáčci rektálních chloupků. :-) ()

Antonymi

Skvělý bristký seriál, který ani po tolika letech neztratil na vtipnosti. Máte-li rádi britský humor a nějakým omylem jste Trpaslíka ještě neviděli, neváhejte. ()

kloubich

Nadčasový seriál parodující sci-fi, Dokonale propracované charaktery, nenapadá mě vyloženě slabý díl. Jeden z mála seriálů, který je i dobře nadabován do češtiny. Doporučuji všem. ()

milford

Trpaslíka jsem poprvé zaregistroval tak cca před 15 lety, když ho dávali na ČT2 pozdě v noci. Jeho humor a prostředí mě prostě dostalo a do dneška nepustilo (jen vyzvánění na telefonu úvodní melodií mám přes cca 7 let :o) Lenoch a věčný požírač kari Lister, maaa-gooor Rimmer, elegán Kocour a ztřeštný Kryton, jak už tu padlo, buď si je zamilujete nebo je budete proklínat. Podle hodnocení je jasné, kam patřím. Víc asi netřeba, vše tu už padlo. A ohledně "Zpátky na Zem", pořád starý dobrý trpaslík, jen prostě o pár let starší. Z 10. sezóny mám všech šest bradavek v pozoru! :) ()

MakinaB

Tak Červený Trpaslík, prostě seriál, který mě dokáže dostat do kolen i po 1000 sledování. Britský humor ne všichni berou, ale je to můj šálek kávy. nenáročné, vtipné, ujeté. Je to prostě trpaslík. ()

pikinek

Kryton: "Spouštím skenery, snímání vnitřních prostor" Lister: "Co to ukazuje?" Kryton: "Zatím nic, jen dvě indické placky, jež jste před pár tisíciletími hodil do potrubí, kde vyvynuli jistou elementární inteligenci a vytvořili folkové duo". Dát menší hodnocení než *****?, to je jako šoupnout svoje nádobíčko lvu do tlamy a třít mu rozkrok mokrou žínkou. Naprosté šílenství!!!!!!!! ()

MaideN-SK

Tento seriál môžem pozerať dookola a vždy sa dobre pobavím a čo je zaujímavé - ešte stále dokážem nájsť pri pozeraní nové vtipy, ktoré mi doteraz unikali. Majstrovské dielo britskej komédie. ()

Alister

Pro mě společně s MASH největší seriálový zážitek. Trpaslík vcelku zákonitě každému nesedne, jelikož není, co se se humoru týče, neutrální. Humor je zde postaven naprosto naopak než je tomu například u Přátel. Kdybychom postavili tyto dva seriály a jakousi ideologii, kterou razí, vedle sebe, zjistili bychom, že jsou si pravým opakem a Trpaslík se Přátelům vysmívá, a je tak daleko upřímnější a lidsky pravdivější nebo alespoň mě bližší. Z osobní zkušenosti vím, že lidé, kteří mají rádi Red dwarf nemusí Přátele, a ti, co ulítavají na Přátelích, humor Trpaslíka absolutně nechápou a je jim cizí. Tolik asi k vymezení pozice Red dwarf na poli sitcomu. Trpaslík mě zaujal stejnou měrou jako humorem i prostředím a myšlenkami, scénář vypovídá o tom, že byl psán velmi široce vzdělanými lidmi: jsou zde narážky na existencionalistickou filozofii a otázku bytí všeobecně, experimentalni fyziku, biologii, chemii, matematiku, různé teorie osobnosti, sposuty zajímavých myšlenek ( například v epizodě Hololoď, kde hologramy zavrhly "model" rodiny, jelikož byl u dětí příčinou různých neuróz a limitů) Zkrátka seriál je stejně tak jako plný nezapomenutelných hlášek ( "Rozmáčkneš jim koblihy? To je dost naštve, ale na druhou stranu si docela oddychnou" atd..) i velmi chytře promyšlený a vymyšlený. ()

Ounak

Seriál, který změnil můj život. Naprosto legendární scénky, dialogy, monology prostě naprosto všechno v červeném trpaslíku je prostě skvělé, brilantní. Nejlepší komediální seriál vůbec. Již 6 let si pouštím trpaslíka jako večerníček před spaním. ()

vendulka7

Seriál, který můžu vidět znovu a znovu a znovu a ... pořád dokola. Jedna z mála věcí, která se mně drží už hodně dlouho a asi ještě hodně dlouho bude. Zároveň musím uznat, že i když jsem všechny díly viděla mnohokrát, tak mne téměř při každém dalším sledování vždy překvapí něco, čeho jsem si předtím nevšimla :-) Nejlepší díly u mně: Hololoď, Polymorf, Sebevědomí a mindrák. Btw. když člověk překousne výrazně jiný hlas kocoura, tak je originální znění mnohem lepší. ()

BigbyWolf

„To mi teda vysvětlete: Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil a tvrdíte, že jste úplně normální ?" ()

Smartynko

Musím uznať, že v prípade tohto britského sitcomu som sa zmýlil. Kedysi som o ňom napísal dosť neprajnú recenziu, ale postupom času sa zo seriálu stal jeden z mojich obľúbených. Zo začiatku som naozaj nechápal z akého dôvodu mi známi tento seriál ospevujú. Neskôr, keď som zhliadol všetky časti tak som to pochopil. Nesmieme ho brať ako typický (väčšinou americký) sitcom. Je všeobecne známe, že Britský humor je iný a musíme brať do úvahy aj to, ako dávno tento seriál vznikol. Keď toto všetko vezmeme do úvahy a zahodíme predsudky, tak v tomto seriáli objavíme naozaj podarený kúsok, ktorý si svoje hodnotenie a punc kultovosti rozhodne zaslúži. Odmietam aj tvrdenia, že by seriál postupom sérií strácal šmrnc. Každá séria je niečím výnimočná a žiadna nie je vyslovene slabá. U mňa za **** a vlastne ani netuším prečo som tomu nedal 5... ()

DarkAvenger

Když mi kamarád asi před 8 lety tento seriál přinesl a říkal, že nikdy v životě už lepší seriál neuvidím, koukal jsem na něj dosti skepticky. Po shlédnutí všech 52 dílů jsem si řekl, průměrný seriál, kterých je na světě stovky, nic extra. Něco mi ale říkalo, ať se na to celé podívám znovu a já jsem neodolal, udělal jsem to a s čistým svědomím můžu říct, že mi toto rozhodnutí změnilo život. Sledováním tohoto seriálů jsem strávil několik měsíců života a citováním hlášek z něho o málo méně. Každou minutu se na diváka valí taková lavina humoru, že jen málokdo může vydržet a alespoň jednou za díl nespadnout smíchy ze židle. Všech 8 sérií, snad kromě 7 je neuvěřitelně vyrovnaných a nedá se tam najít jediný slabší díl. Hlášky, které jsou každý díl vypouštěny z úst Rimmera, Listera, Krytona, Kocoura a Hollyho vám okamžitě uvíznou v hlavě. I po několikátém shlédnutí se bavíte stejně a hlášky vám přijdou snad ještě vtipnější, než kdy předtím. Tento seriál je opravdu něco, co změnilo můj život, díky němu jsem začal chápat humor úplně jinak a hlavně jsem si díky němu zamiloval anglický humor. DĚKUJU MOC! ()

Thundler

Nejlepší seriál, který kdy spatřil světlo světa. Král kinematografie! Kdo neviděl todle, jako by neviděl východ slunce ... Trpaslík 4ever !! :D ;) ()

Linsang

Kultovní komediální seriál s kupou hlášek a postavami, které člověk prostě musí milovat. Listera s jeho příšernými hygienickými návyky bych si teda zrovna do baráku netahala, ale v bezpečí televizní bedýnky ho fakt žeru :-) Nejlepší je ovšem Rimmer se všemi svými neurózami a ironickými hláškami. Trochu mi vadilo jeho pozdější hrdinné alter ego, ale dalo se to skousnout. A Kryton? No to je prostě zlatíčko. Poměrně velkým zklamáním pro mě byly nové díly, které byly nedávno uvedeny v TV. No jo, dvakrát do stejné řeky holt nevstoupíš... ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019