Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Johnner

Obzvláště depresivní představa, že by se něco takového mohlo stát. Totiž že z lidstva přežije zrovna jen Dave Lister, génius lenosti a nekňubovitosti, narcisistní Kocour, kterého raději opustili všichni členové jeho druhu, suše cynický android Kryton, "podmíru" inteligentní palubní počítač Holly a ten zmetek, na jehož jméno si nelze vzpomenout, ale nevadí, jelikož si takový lůzr nic jiného nezaslouží. Respektive bylo by to depresivní, kdyby tvůrci této vize nesršeli tak geniálním smyslem pro situační humor. ()

Jirka1111

Co chcete napsat k seriálu, který je pro vás nejlepší na širém světě? Je to modla, je to sranda (taková, že jsem spadl i ze židle), je to...je to trpaslík. Kdo neviděl, neuvěří, jak může být něco tak nádherného. Nemám mu co vytknout, protože to ani není možné. Kdo tomuto nedá pět hvězdiček, není normální nebo je to člověk bez smyslu pro humor. ()

kachtan

Asi nejlepší seriál všech dob. Myslím že k tomu nemůžu nic víc říct. Herci skvělí, scenáře excelentní. Klobouk dolů. Vytknul bych jen pár dílů bez Rimmera, ale čert to vem. :-) "Jak to říct, abych tě neurazil? Nebudeš slavnej, protože... umíš hovno!" ()

James46

Naprosto úžasné! Kult mezi kulty. Jen by mě zajímalo jak by asi vypadlo hodnocení bez českého dabingu, ten totiž „trpaslíkovi“ dodává tu správnou razanci a kvalitu. ()

LB-goulem

Kazdy dil jsem videl uz X krat a proto mohu rici pouze -absolutne senzacni, genialni, bezkonkurencni... atd, mohl bych pokracovat do nekonecna. Nikdy bych neveril, jak vtipne situace mohou prozit ctyri obyvatele ve vesmirne lodi 2 miliony let v budoucnosti- android, kocour(evoluci vyvinut v podobu cloveka), hologram a posledni zijici clovek ve vesmiru. Scenar naprosto perfektni a pro me zajimavy - mnohokrat jsem si predstavoval, jak scenarista pri psani nevedel, co napsat, a tak pouzil prvni vec, ktera ho napadla/videl. A vysledek? Ono to funguje a funguje to dokonale! Nesmim ani opomenout brilantni vykon Chris Barrie(Rimmer). Sedma serie, ktera byla trosku slabsi diky absenci vyse zmineneho Rimmera(:D), kazi trosku reputaci celeho serialu. I presto nemohu dat mene nez 100%!!! ... na zaver bych jeste rad vyzdvyhnul perfektni dabing CT. ()

Menec

Seriál, který je stejně starý, jako já. Seriál, na který jsem schopný koukat znovu a znovu. Seriál, u kterého si pamatuji skoro každou hlášku. Tak to je pro mě Červený Trpaslík :) ()

gekons

Tak tohle se nedá slovy popsat,pokud v sobě někdo má aspoň co by se za nehet vešlo střelenosti a smylu pro humor,musí tento seriál milovat,ty ostatní "suchary" hluboce a upřímně lituju,Červený trpaslík je totiž nekonečná zásobárna totálně likvidačního humoru,jeho atmosféra a herecké obsazení je neopakovatelné,prostě unikát hodný největších superlativů!!!! Třeba vidět,třeba chápat,třeba se naladit na frekvenci Červeného trpaslíka a bavit se do nekonečna. Přichystejte uzenáče na snídani jsem zpátky!!:) ()

jaska

Keď ma kamarát „nútil“, pozrieť si tento seriál a popisoval mi, o čom je, kukla som naň v tom zmysle, že nech zabudne..... Jedného dňa som neodolala a napriek očakávaniam som nechytila ponorku z postáv, napriek očakávaniam som nemohla „rypkať“ do kamarátovho vkusu.... Červený trpaslík si ma jednoducho naozaj získal a veľmi rada sa ním nechávam rozosmievať.... ()

Poland

Miluju britský hůmor, miluju sarkasmus, miluju Rimmera, miluju Listera a ze všeho nejvíc miluju tenhle seriál. Červený trpaslík bude navždy zapsán zlatým písmem v síni slávy všech seriálů. Legenda !! Kneel down !! ()

svist10

Tady není co dodat. Můj absolutně nejoblíbenější seriál. Rimmer, Lister, Holly a v rozhodně ne poslední řadě Kocour (skafandr s manžetovými knoflíčky rulez!). Všech osm sezón Červeného trpaslíka pravidelně protáčím, protože tahle parta se jen tak neomrzí. ()

redsauce

Je to muj nejoblibenejsi sitcom. Shlidnul jsem vsechny dily uz nejmin 7krat. Vzdycky jen cekam,az trochu zapomenu na ty hlasky a pustim si to znovu. Perfektni dubbing, original hlasy nejsou taky spatny. Great brittain. Masters of sitcom. A to je fakt. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019