Posádka trpí nevysvětlitelnou amnézií a ocitá se ve válce. (SkyShowtime)

PKD

Tak tohle je sakra dobrý. Kieran McDuff rulezzz! A Worf co ihned a bez důvodu, pasuje sám sebe na kpt. a po odhalení totožností a funkcí hl. posádky je za trapáka. Dobře mu tak. Asi je slepý, když nevidí jaký má kdo počet pecek. A za třešničku na již tak bohatém dortu považuji Ro a Rikera. Zvláště, když si uvědomíte, jaký byl do této doby, jejich pracovní vztah. ()

majo25

Originálny a zaujímavý námet s neznámou silou/paprskom, ktorý zasiahne členov posádky a tým im vymaže ich dlhodobú pamäť. Škoda, že sa svoju identitu dozvedia už v prvej tretine a nie až na koniec, ale aj tak skvelá zápletka a rozkošne predostretý charakter jednotlivých postáv bez ich masiek skrývajúcich sa za uniformu. Riker si hneď narazí rovno dve kočky (aj keď dve škaredšie by na Enterprise iba ťažko hľadal, pritom v nemocnici sa objavuje jedna rajcovná bruneta v plavkách), Worf berie hneď velenie pod svoje krídla a boj je pre neho až na prvom mieste, Data ako barman, Piccard ako vždy analitický s morálnymi dilemami. Jemný humor je len ku prospechu. ()

DocBrown

Po několika podprůměrných konečně výborná epizoda. Skoro až plný počet, ale vzhledem k jejich schopnostem poněkud překombinované. A Riker už mě taky sere, ten si vždycky na misích nejvíc užije, aniž by se snažil, snad ještě víc než Kirk. Závist. ()

sirien

Tohle byla svého času možná i originální zápletka (Dark Matter na tom o mnoho později vystavěla celej seriál - dobře, jehoprvní sérii). A rozhodně velmi dobrá a zajímavá - a s inteligentně a systematicky jednajícím záporákem. Jakože není to extra hlubokej díl (asi tam mohlo být nějaké zamyšlení nad podstatou identity vzpomínek - nebo téma následků v nevědomosti pojaté vážnějc než skrze Rikerovy aférky) a i když těch 5* neni extra silnejch, tak sou zasloužený - má to nápad, má to star trek feeling, má to kvalitní provedení, co víc chtít. ()

RedRose

Hlavní zápletka seriálu Dark Matter ;-) Sice je hned po "procitnutí" jasné, že je tam někdo navíc a dlouho čekáme, než se to provalí, ale jinak po několika slabých dílech opět plný počet. Jak se Worf hned ujal velení, to bylo cool, ale zklamalo mě, že Guinana byla asi na dovolené... ()

Salsecnew

Další z ELITNÍCH EPIZOD!!!!! Naprosto fantastické, nejenom to, že posádka trpí výpadkem paměti, avšak, je vcelku pozoruhodné a věrohodné, že jelikož nikdo neví, kdo vlastně má jakou hodnost, tak si i intuitivně zpřeházejí velení 😎 a dokonce intuitivně také romance 😳. ()