Posádky hvězdných lodí musí projít důležitou zkouškou záhadné formy života. (SkyShowtime)

majo25

Energia a hmota v jednom. Na svojej koži si to vyskúša viacero členov posádky, ale podstatný je až kapitán. Zbaviť ho velenia je práca preťažka - že komandér Riker? Medzitým prebieha kriminálna zápletka v štýle klasickej detektívky - že Sherlock Data? O zaujímavé scény i dobré hlášky nie je núdza. ()

kwoky

Loď při rutinní cestě proletí zvláštním oblakem a od té chvíle je na palubě jakási "bytost", která přeskakuje z jednoho člena posádky na druhého. Až nakonec skočí i na kapitána, o kterého málem přijdeme. Alespoň jsme mohli vidět, jak funguje organizace velení na lodi (a kdy je možné kapitána postavit mimo službu). A k tomu jsou na palubě dvě rasy a snaží se ulovit jedna druhou. ()

sirien

Stewart úspěšně zahrál to, co Shatner zahrát nezvládl. Celá epizoda má i sympaticky star-trekově optimistickou linku nebezpečného, ale v důsledku nenásilného střetnutí. Jediná detailní vada na kráse je, že ani po událostech TOS Vesmírná Flotila stále nemá standardizované řešení pro "podezření na posednutí kapitána neznámou entitou". ()