Wesley Crusher a umírající mimozemšťan jsou jedinou nadějí posádky na útěk z podivné galaxie. (SkyShowtime)

RedRose

Mám pocit, že někde tady, se mohl zrodit nápad, na kterém stojí ST:VOY. Nepatřím k těm, kterým Wesly časem poleze na nervy, spíše naopak, takže za mě v pohodě. Warp pohon se v průběhu času různě formuje, už od dob TOS si s čísly Warpu dost hrají a pokaždé je ta rychlost jiná, v TOS byla snad zmíněna i rychlost Warp15, ale v ST:VOY je epizoda ve které se snaží dosáhnout fyzikálního maxima Warp10 a nebyl to úplně dobrý nápad. Tady se Warp počítá na desetiny pod 10, což by mělo být v pořádku. ()

DocBrown

Ukázka toho, jak něco co by fungovalo kdysi v TOS (bez fracka), je o dvacet let později neskutečně naivní. Z fracka Wlezleho se ještě snažili dělat hlavní postavu a budoucí hvězdu. Naštěstí na popud nelibosti diváků byl postupně ze seriálu vypsán, a nakonec vykopnut. Ale zpět k epizodě ... poletíme na myšlenky! No a zase chlap v sukni. Tak tudy teda ne. BTW Specielně pro tvůrce Voyageru: we're passing warp ten ()

sirien

Tak teprve v páté epizodě mám dojem původního Star treku co do ideálů a atmosféry. Provedení místy ztrácí, bohužel - situace a řešení poněkud postrádají drama, ale celkově to docela funguje. Chápu, že Wesley bude podle všeho brzy extra-otravnej a tušim už i čim a jak a někteří fanoušci na něj proto mají alergii už teď retrospektivně, ale zatim ve skutečnosti vcelku v pohodě. ()