Cestou na novou stanici je Enterprise postavena před soud za zločiny lidstva. (SkyShowtime)

Lorge

První setkání s Jean-Lucem Picardem a jeho posádkou hodně připomělo původní sérii (hlavně díky kulisám a filosofickému přesahu episody) což bylo velké plus :-) A následná cesta tam, kam se dosud člověk nevydal byla je a bude úžasným zážitkem :-) ()

Shakaar

Vzhledem k dalším epizodám a seriím lze Farpoint považovat za slabší průměr. Zastánci TNG ho budou srdnatě bránit, ale ruku na srdce, piloty ve Star treku nikdy nebyly silnou zbraní. V TNG je navíc buď Roddenberyho vliv jako hlavního tvůrce, či možná nezkušenost scénaristů, kteří místama v této epizodě viditelně šlapali vodu. Beru ale že se jedná o pilot a že se to časem urovnalo. ()

diodoros

Veľmi kvalitný úvodný diel nového Star Trek seriálu Nová generácia. Noví herci sa úloh zhostili s citom, efekty sú síce televízne, ale na tú dobu celkom dobré, príbeh je ako už býva zvykom zaujímavý, hlavnou témou je samotné ľudstvo a jeho činnosť v dejinách a otázka pokroku a poučenia sa z chýb v minulosti. Cameo "trochu" zostarnutého doktora McCoya poteší. Ako úvod do seriálu tento film funguje výborne. ()

LetztesBiest

(4,5*) Po shlédnutí výborné Původní série jsem si říkal, že bych se konečně mohl posunout k Nové generaci, ale nějak se mi pořád nechtělo a dlouho jsem to odkládal ... což se ukázalo jako chyba. První setkání s novou posádkou dopadlo pro mě až překvapivě dobře - Picard a Riker působí jako sympaťáci, Deanna má jako poloviční Betazoid zajímavou schopnost empatie (a krom toho se na ni moc dobře kouká), Worf zase zaujme svým klingonským původem, protože v TOSce byly vztahy mezi Federací a Klingony poněkud horší ... a pak je tu samozřejmě Dat, kterého jsem si zamiloval hned (pro androidy mám tak trochu slabost ...) Q mi hodně připomínal Trelana z TOSky, ale jako "záporák" se mi líbil - i když, být postava v seriálu, tak bych ho s chutí odstřelila (což by tedy samozřejmě tak jednoduše nešlo, ale asi víte, jak to myslím). Na chviličku se tu objeví i můj oblíbený McCoy a ač je to vážně jen chvíle, hláškuje co může a zároveň si říkám jaká je škoda, že tam nezůstal alespoň na pár dílů, protože s Datem by tvořil stejně úžasnou dvojici jako kdysi se Spockem ... Co mě zarazilo je fakt, že jsou na Enterprise celé rodiny s dětmi - fajn, ono to je relativně logické, když jde o x-letou misi, ale i tak ... už v původním seriálu se každou chvíli dostávali do smrtelného nebezpečí ... naštěstí to tu aspoň trochu vyrovnává fakt, že se loď dokáže rozdělit na bojovou a obytnou část. Celkově je ale můj dojem velmi kladný (přičemž jsem ještě byl ujištěn, že je to s přibývajícími díly a lepší a lepší) a myslím, že si mě TNG získá ... ()

RedRose

Vcelku zbytečné by bylo polemizování nad kvalitou. Gigantické universum světa Star Treku hovoří samo za sebe a tady máme pilot toho nejlepšího (společně s ST:VOY), co seriálový Star Trek nabízí. Je vidět, že se tvůrci i herci dost hledali. Asi nevěděli, jestli napodobovat ST:TOS a nebo se vydat nějakou vlastní cestou?! Nakonec svůj styl a směr našli, ale hledali ho cca polovinu první série. Což ničemu nevadí. Díly ve kterých se "Q" objevuje, nepatří k mým oblíbeným (proto nižší hodnocení), protože s všemocnou bytostí toho moc nesvedete, ale to taky nic neubírá na jejich kvalitě. /// Mimo originál, jsem viděl 2 české dabingové verze a jednu slovenskou a žádná není dokonalá. Dabing z ČT1 je skvělý, má ty správné hlasy, ale WARP je HYPER, phasery jsou fázovače, ošetřovna je rovnou nemocnice a pár dalších zakopnutí by se našlo. Originální dabing z VHS je na tom technicky lépe, ale hlas Miroslava Saice se k Picardovi fakt strašně nehodí. Překvapivě je to jeden z mála seriálů/filmů, kde se mi (podobně jako v BSG) líbí slovenský dabing!! ()

Pai-Mei

Skvelý úvod do môjho obľubéného seriálu. Múdry a spravodlivý kapitán Picard ukázal, že vie vyriešiť aj takýto sakra zložitý problém bez použitia násilia, čím obstál pred súdom a zároveň zachránil uvezneného mimozemšťana. Čo viac si želať. ()

blondboss

Musím s ťažkým srdcom uznať, že tento pilotný diel k azda najznámejšej vesmírnej star trek ságe ma veľmi nenadchol. V tomto prípade platí, že samotný seriál výrazne predčil jeho pilota. Na jednej strane dej bol dosť plytký, nedotiahnutý a vizuálne slabý, avšak na strane druhej nám boli efektným spôsobom zobrazené všetky hlavné postavy, ktoré tvoria tento seriál. Každopádne aj keď na túto sériu slabé, v rámci sci-fi určite nadpriemer. 60 % ()

PeteBuck

Prvé dva diely Star Treku Ďalšia generácia. Vyšli skvele, ešte to pripomína pôvodný seriál. Niet čudo, lebo to napísali Gene Roddenberry a D. C. Fontana, ktorí robili na pôvodnom seriáli. Čo nevadí. Nová Enterprise odštartovala týmto spôsobom, čo bola paráda a potom už to žilo vlastným životom, celý seriál sa tak po dvoch sériách vybral vlastným smerom a stal sám o sebe legendou. ()

Masinfira

Poměrně velká slabota na Star Trek. Je to tu hodnocené výš, než první ST, což absolutně nechápu. Jako jasně, kostýmy, které jsou ve starém ST jsou hodně úsměvné. Na druhou stranu postavy mají určitou chemii a prakticky nelze si je nezamilovat. Byť těch hlavních je tam méně. Tady vidím právě u postav řadu problémů... žádná z nich mě nechytila. Kdyby kterákoliv v tom díle umřela, asi bych těžko něco cítil a i to chování mi přišlo místy zvláštní, možná chladné... těžko říct. Doufám, že vzhledem k vysokému hodnocení bude seriál o dost výš... tohle je zklamání. ()

Isfio

Veľmi rozpačitý začiatok kultového seriálu. Ani scénaristi ani herci nevedia ako začať a všetko pôsobí veľmi neisto a rozpačito. Hlavná zápletka je úbohá a smiešna a jej vyriešenie takisto. ()

Salsecnew

Velice povedený díl na to, že byl úplně první. Akorát Riker nemá fousy 😁 Jinak zápletka poutavá, záhadná, místy trochu akční, občas psychologická, hlavně to vyústění je, že není všechno, jak to na první pohled vypadá. Jinak nadpřirozená bytost Q, které jde o takovou vlastní, zlovolnou, škodolibou ,,spravedlnost", ale není to vyloženě negoš, má i pár pozitivních prvků... naštěstí....🙂 ()