Záhadný kontaminant způsobí omámení posádky Enterprise. (SkyShowtime)

kwoky

Výborný díl. Dramatický, vtipný, osobní. Vidíme posádku v rozkladu (a to dokonce včetně jinak imunního Daty). Struktura a organizovanost, na které si Federace tak zakládá, je ta tam. A s maximálním úsilím a sebezapřením všech to celé dobře dopadne. Také jsme si v tomto díle ujasnili, že na lodi nejsou dvě superkočky (Troi, Crusher), ale tři - a Tasha je z nich rozhodně nejvášnivější (nejsnadněji podlehla svým pocitům). Také se mi líbí, že Enterprise dostala pořádně po čumáku proto, že podcenila karanténní opatření - nemocný člověk po návratu z mise si může volně chodit po lodi, jak se mu zachce. Naštěstí chybami se člověk učí (pokud přežije) a posádka si v dalších dílech již dává větší pozor. Co ale nemůžu přenést přes srdce, je celá řada logických chyb, které byly do očí bijící, a za ně tu jednu hvězdičku zkrátka musím strhnout. ()

DocBrown

Druhý díl a už recyklují TOS, navíc vše stojí na předpokladu, že spratek získá velení jen pomocí napodobení hlasu. A ta hrozná šéfinženýrka. No TNG se ještě hledá, na druhou stranu vtipných momentů je tu hodně. A žhavé bříško Tashi byla asi hned na začátku ta nejerotičtější scéna TNG. ()

majo25

Dá sa povedať, že ide o klasický diel o víruse, ktorý sa rýchlo šíri na palube lodi. Aj keď je to čiastočné vykrádanie pôvodneho seriálu a postavy sa chovajú miestami nelogicky (opitý android (!), všetky ženy sú nadržané, jednoduché prevzatie velenia, nie všetky postavy strácajú rozum), pobavia niektoré komické scény (povyskočenie si Piccarda) a spoznávame (hlavne ženské) postavy aj z frivolnej stránky (doktorka,Tasha). Takáto epizóda mala ale prísť oveľa neskôr, nie takto na začiatku. ()

PKD

Volné pokr. TOS dílu Naked Time (od jisté doby to už ale asi navždy budu míti zafixované jako Shaxovo zařvání v LD:) od stejného autora. Při zpětném pohledu je to dnes (no, to už vlastně platilo i tehdy) již samoz. herecky (hl.Stewart) dosti v některých scénách otřesné a trapné, ale má to dost šťávy na to, abych to měl za 4. ()