Situácia je vážna, nie však zúfalá

• Československo Situace je vážná, nikoli však zoufalá (viac)

Podnikatel Bertrand Duvernois má velké plány a k jejich uskutečnění nutně potřebuje přímluvu ministra Mazarda. Taková záležitost se nejlépe projednává v soukromí, Bertrand tedy pozval politika na víkend do zámku své snoubenky. Mazardovi to přišlo vhod, neboť s sebou mohl vzít utajovanou milenku. Diskrétní atmosféra ale rázem vezme za své, když se v zámeckém parku začne ozývat střelba a všude se to přímo hemží uniformami a novináři. Z vězení totiž uprchl trestanec, jehož matka bydlí v sousedství, a policisté se rozhodli zřídit si hlavní stan právě na místě, kde pobývá záletný pan ministr. Hnízdečko lásky se mění v hotový průchozí dům... (oficiálny text distribútora)

Allan

Tak tenhle film přesně osciluje mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Není to tedy právě výstavní exponát francouzské kinematografie, ale tak nebo tak, má své kouzlo. Zasazení příběhu do mrazivého prosincového dne mu jen prospělo. Film není trapný, v zamotaných dějových liniích se člověk při udržování drobné pozornosti také neztratí. Co mi však připadalo vysloveně hloupé, byla postava mrtvého-živého manžela, která se 90 minut schovává všude po domě a děsí pokojskou. Tady tvůrci šlápnuli totálně mimo. ()

Smoulin

Jedna z nejlepších francouzských komedií - je to velice psinézní záležitost! Hláška "Madam mohu jít omdlít do kuchyně?" (případně do jiné lokality) v naší rodině zlidověla. A ani příliš nevadí překvapivě dobrý dabing. ()

petrik11

Typická francúzska komédia 70-tych rokov, niekedy smiech nasilu, ale dá sa. Neviem či si to Frantíci cvičia, ale mimiku, gestá akoby kopírovali jeden od druhého. Zápletka naivná, ale je to taká milá spomienka, preto za päť... ()

garry

Bláznivá komedie. Ministrova milenka v každé druhé větě používá výraz:"To je psinézní!" A policejní komisař nazývá své muže kropiči. ()

Flamik

Vše se motá dohromady a každá situace finišuje tak svérázným a bláznivým závěrem až je to vtipné. Bohužel konec filmu mi připadá již zbytečně natahovaný .. ()

zigy

Skvělé pro divadlo, pro film už o dost slabší, s přihlédnutím ke starému dabingu (Lipský jako Levebrve) dávám min. za tři hvězdy, ale ten humor byl takový divadelní, někdy tlačený na pilu. Slušná bláznivina a politická satira. ()

gizi

Brilantní komedie, i když se to zpočátku nezdá. Krásné hlášky, humor přichází přirozeně, díky skvělým hlavním protagonistům a jejich vybroušeným dialogům. A je to takové uvěřitelné, nic bláznivě ztřeštěného. Chce to si na shlédnutí najít ten správný okamžik, trochu se soustředit a vše si vychutnat. 90% a dám 5*. ()

charles3

Na tento film jsem čekal téměř 45 let a dneska se konečně dočkal. Jsem víc než spokojen. Lefébvre a Serrault jsou zde v nejlepší formě, zdatně jim sekunduje Maria Pocome (jejíž jméno už si po tomto filmu konečně zapamatuji) nebo jedna z pozdějších Funésových četnic C.Serre. Film nezapře svou divadelní předlohu, ovšem adaptace je více než zdařilá. Bavil jsem se výborně. Hodnotím s přehledem 85 %. Viděno na Netflixu (kde je k nalezení pouze pod původním francouzským názvem). Dost rád bych někdy zkouknul i dabovanou verzi, která šla v roce 1978 v našich kinech. ()

Sadova302b50

Švihlá, dost zamotaná komedie s jedním, který je příliš živý na mrtvého, jednou, která spíš omdlévá, než bdí a spoustou dalších zajímavých figurek. Poprvé, když jsem to viděla, jsem se docela lámala v pase a asi bych vlepila o hvězdu více. Jenže jsem udělala tu chybu a na snímek se po letech podívala znovu. Už to nebylo ono, ale i tak v rámci starších francouzských komedií patří tenhle kousek mezi ty lepší. 68% ()

farinelli77

"Chováte se k mé snaše poněkud intimně...!" Výborná neokoukaná bláznivá komedie, v které jsem se po počátečních pochybách rychle zorientoval. Kdybych mohl, dám ještě jednu hvězdu za vynikající dabing (L. Lipský, E. Jiroušková, A. Vránová aj.) ()

jure_rak

Lefebvre se cítil dotčený prostorem jaký měl De Funés v Četníkovi, resp. jak mále prostoru má Fougass. Ale když jsem viděl tuto komedii, nemohl jsem se ubránit dojmu, že s jiným formátem na místo Lefebvra by to byl skvělý film. Nejlepší byl určitě Serrault. Není ale těžké si představit, co by právě v roli Duvernois vytvořil De Funés, ale nakonec i Belmondo nebo Rochefort. Pouze 2 hvězdy. ()