Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

Marty58 odpad!

Hrůza hrůz. Stupidní dialogy a herecké výkony, rádoby chytrá základní myšlenka, ve skutečnosti nesmyslná od začátku do konce. Respektive skoro do konce, dokoukat se to prostě nedalo. ()

brasek

Snímok ma prekvapil svižnou akciou zo začiatku a potom nasledovalo peklo. Absolútne nechápem pointe, zmyslu príbehu. Dejová línia ako celok je absolútne nezaujímavá a pokiaľ si rozložíme jednotlivé scény tak je to kus trápneho filmového pásu, pretože nedávajú ucelený charakter. ()

jackalsc

Celou dobu filmu (tedy tu dobu co jsem byl schopen se dívat) mi to připadalo, jako bych se připsal na nějaký rychlokurz, či se blížil do nějakého deadlinu a já nestíhal a bral všechno raketovým tempem s přeskakováním poloviny věcí. Něco takového moc dobře znám, třeba u učení na zkoušku. Člověk to pak možná do termínu stihne celé projít, ale má to za následek, že většinou ví úplné hovno. Tak je to podobně s tímto filmem. U filmu jsem zvyklý na nějaké ustálené zásady, kde mi tvůrci prvně vysvětlí problém, začnou nás seznamovat s postavami a představí nám jaké mají postavy problémy a cíle a můžu pokračovat... Tady? Tenet! Hromada teroristů střílí v opeře, pak teleport na druhý konec světa, nějaké bláboly (ptám se kdo je naše hlavní postava a jaký má cíl, absolutně nechápu co se děje) a zase teleport někam jinam. Dozvídám se že důležítý je Tenet! Postava pronese zase pár vět, někam vtrhne, někoho zastřelí, něco zničí a zase teleport. Ale pozor, Tenet!  Možná rozumím, čemu se Nolan snažil, ale toto mi příjde jako hodně laciné k navození nějakého confusing či brainfuck momentu. To je jako kdybych já vás vzbudil ve tři ráno, začal vám vysvětlovat komplexní problém s kterým jste se nikdy dříve nesetkali (s tím rozdílem, že v tomhle filmu to vysvětlení ani není) a hned bych po vás chtěl abyste to pochopili a zpětně to vysvětlili, samozřejmě budete úplně zmateni a nebudete vědět která bije, ale to je přece jasné. Líbí se mi komentář od uživatele sun.eagle: ,,Žádná hra vás nemůže bavit, když vám nikdo neřekne co je cílem a jak se hraje". Tak nějak mi připadá tento film, který s náma hraje velmi nerovnou hru a přetvařuje se v něco co není. Utnul jsem to asi kdy byli na té lodi a šel se dívat raději na něco jiného. Velké zklamání, od Nolana zatím asi největší. ()

Dvorik

Tvurce legendarniho Mementa a Pocatku to trochu vic prekombinoval s hratkama s casem. Prase by se v tom vyznalo. Nebo jen hral moc casto PC hru Braid. Uz po shlednuti Interstellaru jsem si rikal, ze Nolan uz fakt neni v poradku. ()

pold odpad!

Chaos, nuda, a jako bonus snad nejhorší obsazení od doby snahy o resuscitace krotitelů duchů. Vydržet více jak hodinu je ryzí sebemrskačství. Ale chápu, že mastnovlasé batikované "intelektuálky", nebo pozérská individua zaměřující své dlouhodobě neuspokojené touhy na svrchu zmíněné obludy, budou chrochtat nadšením ()

TesterX

Tohle je fakt zklamání. Jak mám Nolanovy chytré atrakce sakra rád, tak z tohoto pokusu o nový Inception vylezlo podivné cosi. Rádoby složitá hra s pohybem v časech přitom vychází z naprosto banální béčkové a s přibývajícím časem naprosto dementní zápletky. Nebýt sem tam typických Nolanových vizuálů a místy slušné akční složky, umřel bych nudou při opakovaném pohledu na tu hysterickou žirafu a přiblýho trpaslíka. Navoněná rádobychytrá béčkárna s naprosto katastrofickou hereckou sestavou (vyjma Pattinsona). Nolane, vrať se radši k Batmanovi. ()

imaginer21

Ach ten Nolan a jeho hrátky s časem. Ani tady si neutrhnul příliš velké sousto, dokázal bravurně ukočírovat svůj vlastní "nerdovský" námět, který nutí diváka držet dvě a půl hodiny v naprostém pozoru, aby se pak po zhlédnutí snažil přehrát každý moment znovu a přesvědčit se, že to měl mistr fakt do puntíku promyšlené. Co ale naplat, když do hlavní role tentokrát obsadil nevýrazného a vesměs neznámého chlápka (zatímco Spielbergovi to v Jurském parku vyšlo, podle jeho slov neznámé tváře obsadil proto, aby hlavní pozornost upoutal na dinosaury, Nolanovi už tolik ne). Takže nakonec upoutají hned 4 vedlejší postavy (švíhácký Pattison, démonický Branagh, utrápená Debicki a miloučká Poésy) a především pak ve všech směrech neskonale technicky vybroušené finále, pro které má film asi ze všeho nejvíc vidět. Pořád je to ale kvalitativně i myšlenkově o mílové kroky dál (nebo zpět?) než jakákoliv mainstreamová tvorba. Počátek u mě ale zůstal nepřekonán. ()

PTuranyi

Výborne natočený špionážny scifi film so zaujímavým nápadom časového invertovania. Nebyť však tohto ozvláštnenia, bol by to len priemerný špionážny thriller s tak trocha prefláknutou rusko-nukleárnou zápletkou. To ako hlavný hlavný hrdina stretáva a rieši ľudí na najvyšších priečkach je totiž dosť plytké aj na Jamesa Bonda. Časové slučky a technické prevedenie vám však zamotajú hlavu dosť na to, aby to zdvihlo hodnotenie aspoň o úroveň vyššie. Produkcia je vynikajúca, takže atmosféra funguje a hudba je nápaditá. Herci hrajú dobre. Hlavne John David Washington s Robertom Pattinsonom hrajú svoje úlohy výborne. No Kenneth Branagh sa mi už taký presvedčivý nezdal. ()

Rudysoft

Za mě je to trochu zklamání. Jediný herecký výkon, který ve filmu opravdu oceňuji podal ve vedlejší roli hlavního záporňáka herec Kenneth Branagh. Měl charisma, což se bohužel o hlavní roli říci nedalo. Také mě zklamala hudba. Škoda že Hans Zimmer byl zrovna zaměstnán na projektu Dune (2020). Jím doporučený skladatel Ludwig Göransson zde totiž moc nezazářil. Celkově na mě tento film působil překombinovaně, chladně a plánovaně. Nejprve sledujete bondovku, poté Memento a na konci z toho bude Terminátor. Nápad a triky není všechno, když emoce to žádné nepřináší. Celá moje recenze na to je zde: https://youtu.be/nvTZPcUBrmc ()

Dennefil

Nevím jestli je to na 5* nebo 4*..to musím nechat dozrát budoucím zkouknutím. Nejsem si jistý, zda mě děj úplně vtáhnul do sebe. Každopádně Nolan se nezapře, dokáže splnit vysoká očekávání a nedokáže mě (zatím a snad nikdy) zklamat. Washington mi herecky nesedl úplně na sto procent, spíš tak na 70-80%, za to Pattinson výbornej..už u Majáku se u mě zbavoval obrázku Edwarda a teď se ho zbavil definitivně, ten mě tam hodně bavil. Michael Caine s rolí člověka jménem Michael, oslovovaný sir Michael, tak mě hoooodně potěšil, Nolan krásně projevil vděk. Škodovka (jak Washington připluje lodí a nasedá do auta, pokud jsem koukal dobře) mě potěšila. :-D Viděl jsem trailer, takže jsem věděl do čeho jdu. Bůh ví, jak bych na to koukal, kdybych absolutně nic netušil. To by byl asi mindfuck na vyšší úrovní, takhle jsem tušil SPOJLER jak Neil ví, co protagonista pije KONEC SPOJLERU. Detailů, si myslím, že mi neuniklo mnoho, to má ale Nolan taky zmáknuté..no a nakonec SPOJLER loučení modrýho s červeným (ať si to někdo omylem nevyspojluje :-D), konec přátelství a začátek krásného přátelství...to byl pro mě prostě doják, takový věci já rád. :-D ()

Please

(záblesk geopolitického rozměru tématu, který se ve filmu mihne, nepřináší do Nolanovy kinematografie žádný revoluční prvek, naopak jde jen o další spektákl, kterým se filmový kapitalismus "silných" jen sebezrcadlí a předvádí.) ()

Noimosyniii

Původní komentář (viděno jednou - 4 hvězdy) - Jediná škoda je, že třeba půlku filmu jsem nepochopila... Věřím, že když se na Tenet kouknu znova, bude mi dost věcí hned jasnější, ale i tak... Bylo to strašně komplikovaný, můj BB (big brain) měl co dělat. Každopádně jinak famózní. Akční scény byly top, hudbička se mi moc líbila (Švéd nezklamal:)) A ve svý podstatě se mi líbil Tenet ještě víc, než Počátek. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Viděno podruhé - Úplně jinej zážitek... S jistotou bych řekla, že jsem pochopila aspoň o 80 % víc, než napoprvý. Všechno mi najednou přišlo krásně precizní, daleko víc sofistikovaný. Snad ze všeho nejvíc obdivuju Nolanův až nereálnej smysl pro detail... Absolutně vůbec nechápu jeho mozek a můj mozek nechápe jeho... ()

Malyszs

Nolan se poučil z Inceptionu, kde byla za mě velice trapná akce, přestřelky atd. a všichni z toho byli udělaní jen kvuli soundtracku. Tady je akce v totálním topu. Promyšlený do nejmenších detailů. A když se Nolan začne nudit??? "Hoďte tam budovu která se 3x rozbije podle pravidel Tenetu a hlavně ať je inverted". Nejoriginálnější manipulace s časem v historii popkultury. Je tam pár věcí které mohou připomínat klišé, ale tomu se ve dnešní době nevyhneme. A i ty jsou udělané tak, aby to bylo alespoň trošku něčím originální. Jo a John David Washington, Robert Pattinson a (pak i Aaron Taylor Johnson, ale ten už má slávy celkem dost a ve filmu není tak dlouho jak ti 2) mají v tomhle filmu životní role. Soundtrack mi řekl, že by měl jít Hans Zimmer ještě chvilku do školy, aby tohle topnul. Ale doporučil Nolanovi dobrého kolegu, a ten soundrack zvládl na 1000% ()

Lucia.Parnic

Tenet je v tom úplne výnimočný že sa dá veľmi - v kontexte dneška- vnímať spôsobmi, ktoré nám pred touto situáciou neboli umožnené a preto sa stane kultovým filmom pre oveľa dlhšie obdobie, ako by sa všetko, čo sa stalo - nestalo ()

Eric.Kosar

Sice se ještě budu zabývat s tím, abych to komplet pochopil, ale už teď dokážu prohlásit, že se jedná o horkého kandidáta ne film roku. Nolan nikdy nezklamal, Tenet je toho opět důkazem, troufám si říct, že se jedná snad o jeho nejlepší film, ale to bych zas podkopával Temnýho rytíře, takže spíš jeho 2. nejlepší film. Hrátky s časem buď pochopíte na začátku filmu, nebo vůbec, jinak to nebude. Myslel jsem si, že to bude až moc akční, něco ve stylu Rychle a zběsile, ale ani ne, ba naopak, bylo to perfektně vyvážený, čímž myslím, že scény s inverzí byly výborný, ale nebylo jich tam až přehnaně moc. O Pattinsonovi vím, že má pud zahrát dobrou roli, ale u Washingtona jsem si tím jistý tolik nebyl, BlackKklansman jsem neviděl, ale i Washington se předvedl, postava je sympatická, popravdě všichni herci ukázali své nejlepší herecké výkony, obzvlášť Branagh, nikdy jsem ho neviděl v takovéto roli, takže jsem byl mile překvapen. Vizuální stránka byla taktéž fantastická, kor s faktem, že zde použili minimum efektů nebo CGI. Popravdě si myslím, že většina sci-fi filmů by měli člověku zamotat hlavu, dnešní sci-fi jsou jen pohádky o tom, co se z fyzikálního hlediska nemůže stát, Tenet je ale důvodem, proč tento žánr milovat. Při filmu jsem měl pocit jako kdybych film chápal, ale zároveň mi došlo, že ho úplně nechápu a každou setinu jsem hltal jak jsem mohl. Mohl bych tady napsat román o tom, proč je tenhle film tak skvělý a dobře propracovný, ale shrnu to, film nemá žádný negativa, všechno do sebe komplet zapadá, akorát vám příběh zamotá s hlavou, jak říkám, budete nad tím muset chvíli přemýšlet. ()

RavenSpector

Nerozumím těm kilometrovým komentářům tady. O Tenetu stačí vědět jen jedno. Inception byl jen trénink na pořádnou jízdu. Víc o snímku vědět nechtějte a mazejte do kina. Cokoliv se dočtete bližšího vám zmrší zážitek. Mimochodem, ten tlustoprd Fila se nebojí vykvákat premisu filmu a ještě strašit překombinovaností děje a nepochopitelností pro nás, obyčejné blbečky. Špekove ego holt zřejmě nemá hranic ()

Mrsina

Tak nový Nolanův snímek spatřil světlo světa a já jakožto jeho správný fanda jsem se znova těšil jako malé děcko. Slyšel jsem, že film má být přelomový, že nic podobného jsme ještě nikdy neviděli a určí na dlouho dobu dopředu, jak by se měly filmy natáčet, ale je to skutečně tak? Herecké obsazení bylo velice solidní, Pattinson ukázal, že umí i hrát, jejich pohyby a grimasy mě utvrdili v tom, že s výběrem herců jsem spokojen. Hudba, i přes smírnou absenci Zimmera, byla luxusní, ale co film jako takový? Na jednu stranu jej opět považuji za geniální a nadlidsky promyšlený, ale zároveň mám z něj takové divné pocity. Bylo to opravdu zapotřebí? Neurval si Nolan až velké sousto? Film se dle mého názoru snaží být přelomový až moc. Cítím se nesvůj až přímo nervózní, jak nedokážu pořádně ze sebe vypravit, jak se cítím, jak na mě film zapůsobil, jaké z něj mám pocity. Začátek filmu považuji za trochu nezdařený s tím, kolik se tam toho děje a jak moc tam jsou přeskoky mezi různými dějí a postavami, příliš chaotické. Předpokládal jsem, že jej na poprvé vůbec nepochopím, ale nakonec se v tomhle ohledu cítím docela obstojně, myslím si, že jsem pochopil víc, než 3/4, navíc dost věcí bylo předpověditelných. Abych řekl pravdu, tak jsem čekal o trochu víc, a po prvním shlédnutí jsem uvažoval jen o čtyřech hvězdách (což se mi u Nolana stalo poprvé), ale nakonec dávám celých pět a to z několika důvodů; kvůli samotnému Nolanovi, protože jej uctívám a je prostě řemeslně úplně jinde než ostatní; kvůli tomu, co film samotný má představovat a taky kvůli tomu, že je to taková předtucha do budoucna, protože už mnohokrát se mi stalo, že Nolanův film se mi nejvíc líbil třeba až na této projekci a myslím, že to tady bude podobné; čím víckrát jen uvidím, tím ho víc ocením. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů