Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

swinevenca

Kdybych si dal nejdřív v podstatě jednoduchý Memento, po něm náročnější, ale logicky rozebratelný Počátek, dovršil to z logiky věci nepředstavitelným pobytem v Černé díře Interstellaru a pak si pustil Tenet, mohly by nastat dva stavy. 1) Můj mozek by za sebou měl takový strečink, že by Tenet pobral levou zadní (hemisférou) a kromě vizuálem a hudbou podpořené nonstop tenze by ocenil i neskutečně hlubokou zápletku. 2) Můj mozek by byl z předchozího maratonu tak vyšťavený, že by rezignoval na jakoukoli snahu to pochopit, užil by si jen tu podívanou a dal jí třeba 4* za to, že je to brutální, defacto blockbusterová, podívaná. Takže když si budu chtít dát Tenet příště, což se mi u Nolanových filmů stává běžně, nemám tím maratónem vlastně co ztratit. ()

Sefik odpad!

Koukal jsem se na své hodnocení Nolanových filmů a nikdy jsem nešel pod 4 hvězdy. Za toto s pachutí v očích dávám jednoznačně odpad. Co to bylo za hlavního hrdinu? Kde tu vzhledovou odpornost našli? A děj? Wtf? Zmatenost nad zmatenost = ubohost. ()

mbrdo

Medziplanetárny James Bond ! Slabo rozvinutý príbeh kde postavy sa zrazu vždy ocitnú uprostred nejakej akcie, aj keď nikto nevie ako a prečo k tomu došlo. No a do toho invertovaný a neinvertovaný, proste prekombinovaný chaos, navyše ultimátne nudný. Pitchovina s obrovským rozpočtom, ktorá keby nebola od Nolana, dostala by hodnotenie "odpad".. ()

krumlajs

Tak tady už Nolan přestřelil, až moc sebevedomej film, kterej je těžko na pochopení a každý se v něm strací. Chtělo by to, aby se Nolan vrátil nohama na zemi. 60% ()

jack_scott

Tohle umí jen Nolan. Skvělé herectví, výprava, efekty, akce... Celkově famozní zpracování! - a sem tam trochu bordel v časoprostoru. Není čas něco vysvětlovat, když svět se blíží ke konci. Počkat - a jak vlastně víme, že toto je ta správná realita/čas? Nevíme ani prd, Nolen si chtěl namazat diváky na chleba - a povedlo se. Naprosto unikátní snímek, který se sice obecně nelíbí tolik - ale divák není Nolanův problém. Kdyby film vydělal 1 dolar, v jiné realitě vydělá miliardu.  ***** a 95%. ()

Alex_01

Tohle musíte vidět vícekrát, pokud nejste fivehead nebo si to nechcete užít. Film se nám snaží pomoct, když nám na začátku řekne moc se v tom nehrabejte a chápejte to intuitivně, což je ale dost těžké, protože člověk má přirozeně otázky a chce na ně znát ty fucking odpovědi. Často se něco událo a já jsem to catchnul až později, pak jsem zase myslel, jak to megachápu a pak jsem byl ještě víc lost a jsem prostě pomalý takže pro mě to moc nebylo. Nechtěl bych to stříhat, je to fakt bordeel. Je to asi o tom nést odpovědnost za vlastní činy, boj o přežití, hrdosti...záporák byl super, fakt, měl osobnost egoistického sebezahleděného poškozeného parchanta, který by přesně "něco takového" udělal. 3* vrátím se k tomu později ()

jim_clark65

Nudný, toporný, namyslený a zbytočne zamotaný (komplikovaný) dej - týmito prívlastkami by som opísal nolanov ďalší veľkofilm, ktorý s veľkou pravdepodobnosťou pridáva ku klesajúcej krivke Nolana samotného. Som toho názoru, že od Interstellaru to začína pomaly klesať (i keď mne osobne sa už nepozdával ani Dark Knight Rises) pokračujúc Dunkirkom a končiac (zatiaľ) Tenetom. Samotný Tenet mi príde, ako namyslený resp. zbytočne sa snaží byť niečím inovatívny a komplikovaný. Postavy väčšinou nie sú silnou stránkou filmov od Nolana a práve v tomto filme je to presne vidno - mladý Washington mi prišiel ako kompletný krok mimo, Branagh sa snaží ale absolútne mi nesedí do tejto role, radšej by som videl niekoho ako Roden (jednoducho Rusov by mohli hrať Slovania), Debicki mi bohužiaľ taktiež nie je po chuti, zato Pattinson je jediný zaujímavý charakter. 2/5 dávam za praktické efekty, ktoré sa v časoch Marvelu (a hlavne CGI) nevidia už tak často a taktiež réžia, ako remeslo, je v nolanových rukách vždy zvládnutá veľmi dobre. Bohužiaľ tento film je pre mňa ďalší z počinov, ktorý som si skôr odtrpel a za pár rokov mi kompletne vyfučí z hlavy a to mám podobné filmy (o cestovaní v čase/mindfucky) celkom rád. ()

fiasko

Známka: D+; Po třech letech se novátorský režisér Christopher Nolan vrací se svým nejnovějším filmem, časovým „thrillerem“ pod názvem Tenet. Tenet trvá dvě a půl hodiny, jde o velký blockuster od jednoho z nejuznávanějších režisérů současnosti. Nestojí asi zmínit, že se jedná o první film jdoucí po celé situaci s pandemií do kin, alespoň všude kde je to prozatím možné, Nolan totiž nechce film zaslat na streamovací služby, což se zrovna jemu dá věřit. Dunkerk z roku 2017 fungoval skvěle jako sonda do historicky tragické událostí za druhé světové války, byť šlo především o technicky precizní zachycení oné situace, nikoliv o výborné drama s prokreslenými postavami a hloubkou. Nolanovy filmy jsou velmi strojeně a velmi chladně zrežírované, kde se přednosti dává převážně komplexním příběhům než jejich postavám, což rozhodně neberu jako negativum. Stejný styl tedy aplikoval Nolan i v Tenetu. Stejně jako došlo k přebujení režisérova ega a urvání ze řetězu u Manka Davida Finchera, totéž se dá říci o Nolanově Tenetu. Do úvodního popisku jsem nezadal děj filmu, protože mu sám stoprocentně rozumím, což byl pochopitelně i režisérův záměr. Celá premisa se točí okolo fyzikálního jevu INVERZNÍ ENTROPIE - objekty vnímají čas pozpátku. V několika začátečních scénách již během prvních 30 minut je na diváka páleno nespočet dialogů obsahující zřejmě velmi podstatné informace pro rozumění nadcházejícího děje. Příběh je čím dál více obsahově hutnější a komplexnější aniž by stejně jako u Dunkerku na chvíli zastavil. Připravte se tedy, že značnou část filmu budete úplně mimo a stačit vám bude se pouze intuitivně napojit - stejně jako je řečeno v ukázkách: „DON'T TRY TO UNDERSTAND IT. FEEL IT.“ Na Tenet není pouze nesmírně vyčerpávající se dívat, ale je to i fyzicky nepříjemné, protože film má otřesnou kompozici zvuku s nesnesitelně přepálenou hlasitostí, při které si musíte u každého výbuchu, nárazu čehokoli do něčeho jiného zacpávat uši, a to jsem na filmu byl v normálním 2D formátu, nikoliv v Dolby Atmos nebo IMAXU. Ani si neumím představit jaké to je vidět Tenet v IMAX sále, protože bych z kina buď musel odejít, abych neohluchnul, nebo si s sebou vzít chrániče sluchu na stavbu. Nevyváženost/mixování zvuku je místy natolik otřesné, že lidi v anglicky mluvících zemích, kde nebudou uvedeny titulky, nebudou rozumět několika dialogům (souvisí to i tím, že všichni neustále nosí masky). Za kamerou stojí stejný člověk, který pracoval na Dunkerku, čili je Tenet nádherně nasnímaný. Problémem jsou však postavy, které kromě základních motivů nejsou ničím zajímavé a slouží jako hrací figury pohánějící děj kupředu. Vypadá to tak, že Nolan chce abychom Tenet vnímali jako sofistikovanou skládačku, která cíleně MÁ působit zmatečně a divák MÁ být dezorientovaný. Najdou se lidi, kteří film takto rozhodně vnímat budou, já se mezi ně však řadit nebudu, protože Tenet na rozdíl od ostatních Nolanových filmů nemá ani potřebné minimum emocí, aby vás příběhová linie alespoň trochu zajímala, což je neodpustitelné. A řešení jakékoliv hádanky ztrácí smysl, když divák ani nestojí o to, ji vůbec začít luštit. Očekávám, že velké části masového publika i kritiků Tenet bude připadat jako neuvěřitelná rádoby chytrá uřvaná snobárna a já s nimi, alespoň prozatím, budu souhlasit. () (menej) (viac)

DogiLp

Tenet je prostě neuvěřitelný film s hlubokými komplexními koncepty, které se dobře rozplétají poté, co se objeví titulky. Nízká hodnocení s kritikou „přehnaného zmatku“ filmu svědčí spíše o publiku, které bylo příliš dlouho krmeno lžící bezmyšlenkovitě jednoduchými nápady, než jakákoli legitimní chyba v Nolanově skulptuře plynulé a bezproblémové narativní nitky. Navzdory své komplexnosti (což je podle mého názoru klad) má film perfektní tempo, herci vnášejí plynulou sebedůvěru, která diváky ujišťuje, že alespoň postavy chápou „inverzi“ (i když ne úplně) a kinematografie a partitura také drží svou váhu spolu s hnacím příběhem. ()

Zoltar78

Dlouho jsem ho odkládal.. až dnes.. konečně!!! Koukám.. jde kolem desetiletý syn.. zastaví se před televizí.. zaujatý děním.. a začíná se ptát.. Moje odpovědi ho neměli šanci uspokojit.. vše ve stylu “tak to nevím”.. “taky netuším”.. “kdoví”.. V hlavě jsme měli úplně stejnej guláš. To se mi ještě nestalo, abych byl u podobného filmu takhle totálně mimo. Jen jsem tupě zíral a nedokázal odtrhnout oči. Nikdy bych si nepomyslel, že mě takový film může vůbec bavit. A bavil. A moc. Bylo to fascinující. Už jen z technického hlediska to je masakr. Někdy si musím dát opáčko. S tím co vím teď, možná začnu chápat co bylo předtím :-D ()

]V[()Rt

Nečekal jsem, že nebudu Nolanův film schopen ani dokoukat. Přál jsem si, aby ho nechali natočit Bonda, ale teď bych radši, aby to dělal Troška. Nevím, jakým směrem se Nolan ubírá a čemu se přibližuje, ale vím naprosto jistě komu se vzdaluje. Lidským bytostem. ()

rashaverak

Hratky s casem jsou sami o sobe nesmirne komplexni a slozite, kdyz pak jeste cely film nekdo zamerne natoci stylem Ocean's Eleven tak je z toho strasny gulas, ktery sice vypada pusobive, ale vlastne vubec netusim co jsem prave videl. ()

Kennedy_R

Schizofrenní šílenost s originálním zajímavým nápadem. Děj má našlápnuté tempo od začátku do konce a vzhledem k postupnému skládání časového děje se vyplatí vidět i podruhé. ()

jfaba

Koukatelné, ale jen jednou. Má to možná poselství, ale na 2 a 1/2 hodiny, trochu dlouhé a ke konci už nudné. Nolan je asi fenomén, ale měl by ubrat. Teď nevím jestli se někde nepotkám a co potom :-) A všudypřítomná hudba mě už na konci strašně, ale strašně sra_vadila. Hlasitost na 65, abych rozuměl co si říkají... Hrozné. Jděte už s tou hudbou u filmu do prdele. Zlatý Bergman!!! ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů