Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

Mamlas

Chaotický, plně zmatený děj, mizerný střih, blbý scénář a nezvládnutá režie, smyslnedávající obsah, otrava, nuda, přetáčení keců a kravin. V hlavní roli jakási žirafa a úplně nezajímavý hlavní hrdina. Naprosté zklamání až opovržení. S velkým přetáčením jsem to dokoukal. Nezvratná hovadina. (18%) ()

XXXXXXXX

En, en, en! Esaz andnej akčars, áretk ínen ifics, ela iftihs, ěnram es ícížans týrkaz ouvs tsoput, ifics oduesp ifics ytnemom! ijučuropoden! ()

curfew77

Že je to na první dobrou místy trochu nepřehledné? No, popravdě, spíš hodně. Jenže ruku na srdce, to byl kdysi Matrix taky. Že zloduši s okatým ruským přízvukem usilující o zkázu světa jsou děsné klišé? Jistě ano, nicméně tady se aspoň scénář pokouší poměrně zdatně vysvětlit, PROČ právě takhle. A jinak? Řemeslně naprosto špičkové, jako u Nolana vždycky. Herci bez výjimky parádní a to včetně JDW, kterému jsem - navzdory účinkování ve výtečných BALLERS - kdovíproč moc nevěřil. Pattinson a Taylor Johnson famózní a Elizabeth Debicki neskutečně (!) roztomilá a nohatá prdelka. Scénář, který se opravdu poctivě snaží vymyslet něco nového, a režisér, který zkouší natočit něco zatím neviděného. Nolan je prostě pořád jinde a po - z mého pohledu dost jalovém - DUNKERKU zase jednou ukazuje, jak moc jinde. V TENETU jsme dostali jediný opravdový blockbuster jinak víceméně posraného roku 2020, jedinou opravdu poctivou, nekompromisní a jasnou pětihvězdu, a přesto budou mnozí ještě držkovat? Nechápu. Ani to, že někdo skuhrá, že se mu postavy nedostaly pod kůži. Za mě zrovna tohle fungovalo líp než třeba v INCEPTION a konec je opravdu velmi působivý. 90 % a to i s vědomím, že logika zápletky prostě asi sem tam musela trochu dostat na frak - ale to ještě ověřím při druhé či třetí projekci. ()

ESW

Dobře se na to dívá. Patizon i Mr Tenet jsou k zulíbání, ale logiku časových hald by se mistr Nolan měl učit od Němců. Sic Mundus Creatus Est. Čus. ()

Pete

Nolanův rukopis tu dosáhl svých limitů, skvělému Nolanu-režisérovi však podtrhl nohy megalomanský Nolan-scénárista, který se zřejmě vrátil z budoucnosti, aby tu všechno zpřeházel. Měl úžasný nápad, ale chtěl do toho nacpat víc, a ještě více, a nějak pro samé časoprostorové paradoxy zapomněl na zábavu. Naneštěstí prakticky chybí humor, a film se bere šíleně vážně. Pohybujeme se přitom ve světě Bondovek, kde je komediální zlehčení nutné - za vším stojí velepadouch, který chce zničit svět, má svou jachtu, Bondgirl, a stále mění atraktivní lokace po světě; a na druhé straně černý Bond v obleku, který má zjevně povolení zabíjet, kamaráda ze CIA, a jen jsem čekal, jak bude vypadat jeho invertované Vodkatini. Ale pokud si odmyslíme ty časopřesmyčky, nezbyde tu vlastně vůbec nic. Snímek se skládá ze scén, které nejsou nijak zajímavé, většinou v dokonale fádním a sterilním prostředí (letiště, dálnice), čemuž nasazuje korunu závěrečné capture the flag jak na paintballu. Ploché postavy navíc neustále všechno detailně vysvětlují, aby to opravdu každý pochopil, a je to tak ukecané, že některé dialogy jsou nechtěně směšné. A snad nejhorší na tom je, že tak nějak od začátku cítíme, že se přes všudypřítomné nebezpečí nikomu nemůže nic stát, a na konci to celé do sebe zapadne jak do hodinek, jen protože to tak tvůrce pěkně vymyslel. Tenet přímo volá po druhém shlédnutí, kde budou fanoušci hledat chybky a odkazy, i po třetím, které si fandové dopřejí schválně pozpátku, ale já moc nevidím důvod si to někdy zopakovat. ()

Daertelon

Poměrně dobrý nápad s dost nedotaženým zpracováním. Příběh je poněkud stupidní, ale zamotaný natolik, že kolem půlky divák neví, co se děje. Kolem tří čtvrtin až do konce ztratí úplně touhu to pochopit, protože ať se snaží sebevíc, smysl mu to prostě nedává. Hlavní postava je absolutně nevybarvená, prázdná a nudná, v podstatě se o ní nic nedozvíme (pokud je co). Akční scény působí spíš trapně než akčně, a to především kvůli nedostatečně zajímavému způsobu "bitkaření" inverťáků s normály. Celá šlamastyka mohla skončit v úplně první fázi filmu jedinou dobře mířenou kulkou. Tohle se prostě nepovedlo... ()

whysoserious

Díky hrátkám s časem je v Tenetu zpočátku těžší se orientovat. Jak film plynul, tak jsem mu ale přišel na chuť. Snímku se musí přičíst k dobru, že vám mozek zaměstná naplno. Nolan postupuje podobně jako u filmu Memento. Zpočátku to celé jen sledujete a nic moc nechápete, ale postupně se souvislosti začnou odkrývat. Jen mi to celé přišlo takové nenaléhavé- bez důrazu na emoce. Každopádně i tak Nolan neztrácí talent pro originální a zajímavé filmové nápady. Už teď se těším na to, s čím přijde příště. ()

Plastík

Nepovažuji se za hloupého, ale ani po prvních 30minutách, které jsem si pustil dvakrát, jsem to nepochopil. K čemu jsou efekty, když to nemá logiku? Tetsuo to pochopil, ale asi ho oslovili jen ty efekty. Dunkerk a Memento mě oslovilo a bylo to skvostné. Tenet skvostný není. A celkově ani mladej Washington není nic moc extra herec. Robert Pattinson byl zase na druhou stranu velmi pozitivní personou. ()

Vämpiriüs

Solidní akce i zápletka, která to sype od začátku až do konce na plné obrátky. Místy sice člověk může namítat, že mění budoucnost a bez následků viz závěr filmu. Každopádně je co vcelku dobrá podívaná na které není co nechápat jelikož je v průběhu vše vysvětleno. ()

oasismanik

Už od čias seriálu "Seven Days" ma podobné blbostičky fascinovali a bavili. Tým pádom som sa pri filme Tenet nenudil ani sekundu. Nevravím, že som pobral všetko na prvý krát, to snáď nikto, ale bavilo ma to a viem, že to chcem ešte niekedy vidieť. A ani ten Pattinson až tak nevadil, aj keď mi tam proste nepasoval, ale za to on nemôže, nech sa snaží akokoľvek. Medzi Nolanové veľdiela ako Interstellar alebo Dark Knight by som to až nezaradil, ale som spokojný, aj keď chápem, že niekto nie...9/10 ()

Hawaj

Konečně zase propracovanej biják co je narozdíl od jinejch filmovejch srágor vymakanej dějově, zápletkou, dialogama, střihem a parádní muzikou co to posouvá dopředu a nedělá jen vycpávku. Z klišé jsou tam jen lehký náznaky. Dialogy jsou cool až uber cool. Hlavní borec je borec a držky Pattisona v blbě padnoucím obleku mě celkem bavěj. Asi to bude tím že jsem ho ještě nikde neviděl hrát nebo si ho nevšimnul. Zápletka je skvělá s minimem okatých drahých počítačových efektů, jen děsivě pokřivená realita, něco s čím se muselo vystačit za starých časů, nebo s čím pracují dnešní nezávislý filmaři, když dělají scifi. Nolan z toho vytěžil maximum a ještě využil dějovou vychytávku z jinýho svýho nedávnýho filmu. Slušný. Todle mě fakt bavilo. ()

DJ Kritik

Príbeh je podaný tak, že niekedy sa človek môže ľahko stratiť a skutočne musí sledovať celý čas dej, aby sa pobavil. Pre mňa v túto dobu až moc prekombinované, ale musím povedať že je to taký iný náhľad na cestu späť. ()

DoubleJack

...aneb, když originální koncept zabije vlastní hloubku příběhu. Zápletka i prostředky jsou super (vážně!), ale vysvětlování pravidel hry a motivace postav se bohužel tím pádem dostaly až na druhou kolej. Přistihl jsem se, že si často nejsem jistý, proč jaká postava něco dělá nebo se něco děje. Asi ale nejvíce mi ve filmu chybělo osobní propojení, silná motivace, která by posouvala děj kupředu - něco, s čím bych se jako divák mohl propojit. Je fér si ale na závěr říct, že na poměry Holywoodu se pořád jedná o velmi nadprůměrný film.(skvělí herci, akce i poctivá řemeslná práce). V porovnání s jinými Nolanovkami se ale drží u těžkého průměru. ()

darthvader77

Vy Britové nemáte monopol na snobství. Ne jenom máme koupený rozhodující podíl. Co se stane, když Nolan vykouří tunu marihuany a přečte si k tomu učebnici pseudo-fyziky? Vznikne jeden pravděpodobně z nejoriginálnějších filmů, které jsem měl možnost vidět. Celá záležitost kolem inverze je nejenom velice zajímavý koncept, ale hlavně to luxusně vypadá na plátně, takže bitka v trezoru, automobilová honička či závěrečný útok na Stalsk-12 je radost pro oči. V čem ovšem film exceluje nejvíce je tajemná atmosféra. Přiznám se, že tohle bylo poprvé kdy jsem měl možnost vidět špinoážní thriller křížený se sci-fi o cestování čase a ta kombinace je naprosto skvělá. John David Washington je dobrý herec, toho pantera mu přeji a ve filmu mu člověk věřil charisma v napjatých okamžicích stejně jako hláškování v kamarádských konverzacích. Patyzón je držka jako vždycky na tom se nic nezměnilo a jenom to zvýšilo moji nervozitu před novým Batmanem, který mých v očích má spíše potenciál zatlouct poslední hřebíček do rakve celého filmového DC než ho zvednout z hrobu. Z dalších herců určitě nejvíc zapůsobil hlavní záporák Kennet Branagh jenž měl dobrou chemii s Debicki. Nolan utržený ze řetězu a naprosto to zbožňuji je tam i filozofický přesah, který u jeho filmu mám rád a celé to tajemstív, kdy divák nemá tušení, co se děje ale nakonec přijde hořkosladký osud Patyzóna stejně jako poslední scéna z které mrazí. Cestování v čase nikdy nedává smysl, ale ta kombinace se špionážním thrillerem alá Bond stejně jako záchrana světa z toho celého dělá dalšího skvělého Nolana. Možnosti jsou neomezné napříč časem. ()

WhiteDuke

Expozice the movie........... a v závěru 10 minut Call of Duty. Nepřekvapuje mě, že člověk kterého od Mementa / Dokonalého triku zajímá především střihová montáž, pakliže manipulace s časem a místem vytvoří něco takového (už Dunkirk byl v tomto full circle), ale mrzí mne to že k tomu musel napsat tak špatnej scénář. U Dunkirku nevadilo, že se prakticky divák nedokáže ztotožnit ani z jednou postav, protože to koncept (survive) nepotřeboval a hlavně se neustále něco dělo. Tenet po divákovy vyžaduje nemalou emocionální investici a za to nabízí céčkovýho Bonda, potažmo soap operu o tom jak se hlavnímu záporákovy rozpadá manželstvý. Při vší tý vysvětlovačce má člověk čas přemýšlet jaktože je Washington tak super ultra dupra agent, když Pattinson je o tři hlavy vyšší nežli on, ale tak nic, no. Rozhodně mi nestačí jeden dlouhej záběr na přezku u batohu (pokud člověk není low IQ nebo za svůj život viděl nějakej ten film, tak mu je jasný co to znamenalo a co ho čeká dál) a následný dojemný dovysvětlení na sibiřský poušti. Je sice fajn, že takový filmy za takový peníze se už dnes netočí - něco jako poslední akční scénu s opravdovým komparzem, minimem CGI jsem si vždycky přál vidět - ale vše o kolo dost nefunguje. Do příštího Nolanova filmu držím smutek ()

liquuid

Prvni Nolan, u ktereho jsem zklamany. Ja vazne nevim, jak to jinak napsat. Urcite si to musim dat jeste jednou, abych to zkusil pochopit, ale uz ted vim, ze to stejne vice hvezd nebude. ()

tkey

Jak tady vidím ty elaboráty dlouhé jak moje chlouba, tak já to shrnu - Nolan, Nolan, Nolan. Za 5*, díky pokračujte. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů