Kto by ich dnes nepoznal? Dve nerozlučné zvieratká, kocúr Tom a myšiak Jerry nám ukážu pravú zábavu a dobrodružstvá, o ktorých normálny človek môže len snívať. (TomX2)

Recenzie používateľa Galadriel k tomuto seriálu (11)

Tom a Jerry (1940)

Jedna z těch opravdu nej perel kreslených filmů. Akorát mě mrzí jedna věc... Proč vždycky (teda skoro vždycky) vyhraje Jerry a ne Tom? Vždycky mi bylo toho ubohého kocoura moc líto. ()

Myš na Manhattanu (1945) (S01E19)

Skvělý příběh Toma a Jerryho, tentokrá se neodehrávající v domě, nýbrž, jak název napivídá, na Manhattanu. Tihle dva jsou prostě skvělí. ()

Texas Tom (1950) (S01E49)

Tom je v tomhle díle cool cowboyem, skvělým honákem (no dobře, zas tak skvělým ne, ale nemůže za to jenom sám, když ho sabotuje Jerry) a snaží se udělat dojem na texaskou kočku... ()

Tom Casanova (1951) (S01E55)

Pěkné příběhy z dílny mých oblíbenců Hanny a Barbery, kterých jsem bohužel viděla jen pár dílů na kabelovce, ale stihla jsem si tyhle kočky docela oblíbit. ()

Dva myšketýři (1952) (S01E65)

Jerry a Tuffy jsou tentokrát Mušketýři a samozřejmě společně jdou proti Tomovi (chudák malej). ()

Život s Tomem (1953) (S01E79)

Zatím nejnižší hodnocení, které jsem Tomovi a Jerrymu dala je z toho důvodu, že v tenhle díl je postaven víceméně na "ukázkách" ze starších dílek, takže nic moc nového. ()

Neapolská myš (1954) (S01E86)

Skvělí Tom a Jerry v Neapoli. Fantastický konec, kde sice Tom zrovna nevyhraje, ale taky úplně neprohraje (prostě ne takový debakl jako obvykle). Nejlepší scéna na konec (mávající kočky v pozadí za Neapolskou myší). ()

Škůdce Pecos (1955) (S01E96)

Za Jerrym přijíždí stýček Pecos z Mexika, který má hudební hluch, pořád zpívá jednu písničku a hraje při tom na kytaru. Jenže mu pořád praskají struny. A co se výborně hodí jako struna pro myší kytaru? Že by kočičí fousky? ()

To je moje maminka! (1955) (S01E97)

A víte to, že když se narodí malé kačátko, že opravdu si myslí o první "osobě", kterou spatří, že je jeho maminka? Každopádně nezapomenutelný díl Toma a Jerryho... ()

Mnoho povyku kolem lovení myší (1964) (S03E04)

To je náhodou moc dobře, že měly ty grotesky někdy i usmiřovací konec... Chudák Tom má snad taky nárok na trochu dobrých věcí ;-) ()

V továrně na konzervy (1967) (S03E29)

Jakmile se v příbězích s Tomem objeví zubatá ryba mající na Toma zálusk, zařadí se ten díl mezi moje nejoblíbenější (a výjmečně nefandím kocourovi, ale velmi sympatickému žraloku ;-)). ()

Warneři posouvají své filmy

Warneři posouvají své filmy

13.06.2020

Tenet, Wonder Woman 1984, čtvrtý Matrix i duel Godzilly a King Konga - studio Warner Bros. posunulo celý svůj kalendář. V případě prvního zmíněného se jedná o dvoutýdenní odsun, snímek tak dorazí do… (viac)

Zemřel oscarový Gene Deitch

Zemřel oscarový Gene Deitch

20.04.2020

Gene Deitch, mimo jiné taky animátor slavného seriálu Tom a Jerry, zemřel ve věku 95 let. Režisér a scenárista měl na kontě Oscara za nejlepší animovaný krátkometrážní film z roku 1960, zajímavostí… (viac)