Kto by ich dnes nepoznal? Dve nerozlučné zvieratká, kocúr Tom a myšiak Jerry nám ukážu pravú zábavu a dobrodružstvá, o ktorých normálny človek môže len snívať. (TomX2)

Recenzie používateľa genetique k tomuto seriálu (10)

Kočka s milionem dolarů (1944) (S01E14)

Tom tu toho musel pretrpieť naozaj priveľa. A ukázal, že ani milión dolárov ho nezastaví, aby sa zbavil potešenia robiť Jerrymu peklo zo života. 95%. ()

Kocouří rybaření (1947) (S01E27)

Tom nielenže nemá talent na chytanie myší, ale ani to rybárčenie mu veľmi nejde. Skôr chytanie psov. A Terry ako záchranca? To sa často nevidí. 85%. ()

Kočka a mořská myš (1949) (S01E43)

Aj tu je dôkaz, že mačka a myš si vedia aj pomôcť. Škodoradosť síce prevláda, no koniec je najlepší. Ale že vydržali celú časť pod vodou, to sa mi nezdá :). 80%. ()

Texas Tom (1950) (S01E49)

A nakoniec mu preberie aj nápadníčku. Jerryho drzosť teda nepozná hraníc. 80%. ()

Dirigenti (1950) (S01E52)

Asi najjednoznačnejšie víťazstvo si zaknihoval náš milý myšiak a táto časť, aj keď v nej neboli žiadne bezprostredné naháňačky mi vždy vyčarí prima úsmev a pôsobí tou najväčšou satisfakciou. 100%. ()

Dva myšketýři (1952) (S01E65)

Jedna z the best častí. Francemouse je dokonalá a zatieňuje celú ústrednú dvojicu. Šermiarsky súboj ako sa patrí, no smrť si Tom teda nezaslúžil. Pochmúrna časť. 90%. ()

Na lodi (1952) (S01E71)

Jedna z častí, ktorá mi ostala hlboko v pamäti. Myšiak Jerry je proste neodbitný a chudák Tom to zlízne ako vždy všetko. 95%. ()

Kuchařův kocour (1954) (S01E81)

Trošku kratšie, no zato opäť dokonale lišiacke. Jerry opäť ako víťaz, napapaný, Tom daravý ako sitko. 90%. ()

Neapolská myš (1954) (S01E86)

Jedna z mála mierových častí, ale aj tak totálne pohlcujúca. Je to proste nikdy nestarnúci cartoon, pre každého, v ktoromkoľvek veku. 80%. ()

Super myš (1957) (S01E108)

Olé, seňor Tom! Znova precenil malú myšku. Ale aspoň sa naučil španielskym spôsobom. 80%. ()

Warneři posouvají své filmy

Warneři posouvají své filmy

13.06.2020

Tenet, Wonder Woman 1984, čtvrtý Matrix i duel Godzilly a King Konga - studio Warner Bros. posunulo celý svůj kalendář. V případě prvního zmíněného se jedná o dvoutýdenní odsun, snímek tak dorazí do… (viac)

Zemřel oscarový Gene Deitch

Zemřel oscarový Gene Deitch

20.04.2020

Gene Deitch, mimo jiné taky animátor slavného seriálu Tom a Jerry, zemřel ve věku 95 let. Režisér a scenárista měl na kontě Oscara za nejlepší animovaný krátkometrážní film z roku 1960, zajímavostí… (viac)