Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiálny text distribútora)

MondayWay

Moc pěkný film. Nejvíc mě dostala hudba a dost emotivní byla i scénka z němého filmu. Ta se mi jako obživení filmu líbila dost. Španělé to umí! Skvělé herecké výkony, kamera a záběry. Tohle je jeden z filmů, který si určitě zaslouží vyšší hodnocení. :) ()

frxXx

Zaujimavá tema, výborne technicky prepracované a hlavne nudné. Prečo by som sa mal pozerať na film o neškodnom, milom blázonkovi, ktorý nabúcha dievča v kóme. Akosi som sa na to celé nechytal. 75% ()

kubilov

Mluv s ní je jeden z absolutních vrcholů filmové tvorby Pedra Almodóvara, i když to není moje úplná srdcovka od tohoto režiséra, tak hlavně díky příběhu a hercům jde o jen těžce zapomenutelný snímek. Až těžko se mi věří, že ten debilní týpek od Torrenteho, Javier Cámara, dokázal zahrát v seriózním filmu svou roli tak úžasným způsobem, že se mu nikdo nevyrovnal. Za ním pak příliš nezaostává ani Darío Grandinetti, jenž spolu s Cámarou vytváří nejlepší mužskou hereckou souhru, jakou jsme kdy mohli u Almodóvara vidět. Právě to, že protentokrát upřednostnil muže před ženami a originální nápad navlékl do skvěle zrežírovaného scénáře, není u prvního Pedrova filmu nového tisíciletí vůbec co řešit. Velmi rád za 5* ()

Pertinacia odpad!

Můj právník zvrací, jen se na mě podívá. A já se mu vůbec nedivím. Prezentovat příběh ošetřovatele, který znásilnil bezbrannou pacientku v kómatu, jako nějakou dojemnou love story, tragicky nepochopenou netolerantním okolím, je chucpe. ()

Chladek

Úžasný snímek. Poprvé jsem viděl dílo Pedra Almodóvara. Vidím, že jsem doposud o hodně přišel. Líbí se mi postava Marka, který ačkoli není tak posedlý jako Benino a zdá se být "normální", tak ve skutečnosti také jedinné co má je samotný zvláštní Benino. Je to jeden z nejpůsobivějších vztahů, které jsem viděl. Navíc sama postava Benina se mi zdá velmi dobře propracovaná a vážně mi ho bylo líto. Celý film působí dojemně, dramaticky, i když při tom zároveň pohodově. ()

samuelsson

Habla con ella je romantický film o láske a priateľstve. Nie je však americký, tým pádom tam nie je taká romantická zápletka, akú poznáme z väčšiny filmov tohto typu. Keď sa Marcovi zraní priateľka (toreádorka), upadne do kómy a neskôr zomrie, stretne Benigna, ktorý ošetruje ľudí v kóme v tej istej nemocnici. Ten je zamilovaný do Alicie (pacientka, ktorá je tiež v kóme). Medzičasom sa Marco s Benignom stanú verní priatelia. Benigno nakoniec Aliciu znásilní, uväznia ho a on spácha samovraždu. Režisér dokázal z neoriginálnej zápletky vydolovať všetko, až sa z toho stal pomerne originálny film. Škoda, že nedokázal diváka upútať na začiatku,, lebo film sa stal zdĺhavým a postupne sa strácajú súvislosti. ()

sa_kra

Nádherný film především o lásce, o čekání, o naději, o beznaději. Výborné herecké výkony a obrovské spektrum emocí, které se mění s každým záběrem. Almodovar natočil veskrze lidský film o opouštění milovaného a je fakt, že je hodně těžký u takovýho filmu nebrečet. Brečela jsem. A brečím pokaždé, když si ho pouštím, protože...tenhle film je třeba především vnímat a protagonisty chápat, vcítit se do nich. Filmová nádhera v každém záběru, co nutně proboří i šutr u cesty. ()

natalanka

Zvláštní film. Co si z něj mám vzít? Hořkost nad tím jak ošetřovatel znásilní holku v kómatu a ani mu nepříjde, že se dopustil násilí? Obdiv nad tím jak lze toto téma zpracovat. Lítost nad Benignem se snoubí s odporem k jeho činu. Zajímavé.... . Toreadorčin příběh je tady spíše doplňkem pro přechod k vztahu Marca a Alicie, kerý na úplnem konci filmu spěje k zrození. Rozhodně Almodóvar nesoudí, nestíhá.............. jen VYPRAVUJE. Takže jakkoli se mi zvláštní Benigniho láska příčí, film je jen určen pro zamyšlení, ne pro trestání :-)) ()

Gortyna

Přijde mi zvláštní, že při sledování Almodovarových filmů upadám do jakési nirvány, polobdění a polosnu, a moje duše rezonuje s atmosférou toho, co se děje na plátně. Nevím, jestli je to tím, že mě ty filmy tak uchvátí, nebo to je daň pomalého tempa těch opusů. Ale je to stav, kdy film vnímám dost intenzívně. Tomuhle filmu dávám absolutorium - pro filmařské zpracování, neotřelou záplatku, jedinečnou hudbu, herecký výkon Benigna a humanistické poselství . Otevřený konec - jak se bude vyvíjet vztah Marca a Alice, bude-li jaký? Právě tak, jako mi připadala Almodovarova Kůže překombinovaná a vyumělkovaná, tady jsem mu věřil. Ztichlé emoce tenhle film vyzařuje. ()

Lucbric

Skvěle natočené, výborný smysl pro detail.. hlavního hrdiny mi bylo na jednu stranu líto, pořád nechápal, co dělá špatně, ale na druhou stranu jsem ho nesnášela za všechny ty stalkerský věci, co dělal. Každopádně to Javier Cámara zahrál opravdu věrohodně. Jediný, co se mi nelíbilo, byly býčí zápasy, které byly opravdové (viz zajímavosti). ()

nash

Almodovar představuje určitě špičku současného evropského filmu, jeho nový snímek je opět nabitý emocemi, opět je to o vztazích a opět film vyniká originálním scénářem. V první polovině bylo sice několik hluchých míst, polovina druhá to ale beze zbytku vynahradila. Na dno vášně se mi ale líbilo víc. ()

spqr

Almodovar je moc precenovany a tento film to potvrdil bola to nebetyčna nuda ktora vyvrcholila mojim zachrapanim počas jeho projekcie ()

Meleth

Po Špatné výchově je tohle druhý snímek od PA, který jsem shlédla. Bohužel, musím říct, že jeho tolik opěvované filmařské kouzlo na mě nepůsobí. Ničím nepřekvapí, nezaujme... prostě mu to nevěřím. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Stačí říct \"Mluv s ní\" a každý, kdo se alespoň sem tam otře rukávem o pokladnu kina, ví, že jde o jeden z nejlepších filmů režiséra Pedro Almodóvara. Kino Aero nám v režisérově miniprofilu během… (viac)

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (viac)