To je vražda, napísala

• Česko To je vražda, napsala (viac)
Dráma / Komédia / Krimi / Mysteriózny
USA, (1984–1996), 198 h 48 min (Minutáž: 45–93 min)

Predloha:

Washington Irving (kniha)

Scenár:

Peter S. Fischer, Robert E. Swanson, Tom Sawyer, Robert Van Scoyk (viac)

Angela Lansbury, William Windom, Ron Masak, Louis Herthum, Tom Bosley, Will Nye, Michael Horton, Ken Swofford, Julie Adams, Herb Edelman, Keith Michell (viac)

Úspešná spisovateľka Jessica Fletcherová pomáha riešiť kriminálne prípady vo svojom okolí. Bývalá učiteľka angličtiny žije sama v dome v malom mestečku Cabot Cove. Je na dôchodku a po smrti manžela Franka sa rozhodne písať detektívne romány. Hneď prvá kniha je úspešná a vydavateľ ju pozve na oslavu do New Yorku. Keď sa však na večierku odohrá vražda, Jessica dostane prvú príležitosť súkromne pátrať po vrahovi, v čom sa jej úspešne darí. Napokon rieši vraždy, ktoré sa odohrávajú v jej okolí či na cestách, keď navštevuje početné príbuzenstvo a spoločesnké akcie. Polícia zvyčajne nie je nadšená jej aktivitami, pretože ako amatérka je vždy aspoň o krok pred profesionálmi, a tiež ako prvá odhalí skutočného vraha. (TV JOJ)

Recenzie používateľa tribican k tomuto seriálu (22)

Psí život (1984) (S01E05)

"Nejmodernější technika" v podobě VHS videokazet a pes jako svědek - to se skutečně může stát jen s Jessicou Fletcherovou. Navzdory průhlednému vrahovi mě tahle epizoda baví, afektovaní herci zde mají pré :) ()

Milenci a iní vrahovia (1984) (S01E06)

"Šokující", ale vlastně velmi předvídatelné. David je dost děsivý. Jessica měla štěstí, že vrah nezabil ji. 60 % ()

Dáma v jezeře (1985) (S02E07)

Jeden z těch dílů, kde se zadařilo úplně všechno: logický příběh, poměrně povedená zápletka, a hlavně prostor pro diváka pro odhalení vraha. 90 % ()

Příliš rychlé občerstvení (1986) (S02E14)

Vraha lze odhalit poměrně snadno, jako ve většině epizod, ale tyto "hloupoučké" epizody z Cabot Cove s pohodovou atmosférou patří k těm lepším :) 75 % ()

Stará história (1987) (S03E21)

Výjimečný díl v tom, že Jessica nežádá, aby byl dodržen zákon a skutečný pachatel hnán k odpovědnosti. ()

Indián (1987) (S04E10)

Taková "américká" vesanská klasika - osamělý hrdina/zloduch vs. rozzuřený dav, který bere spravedlnost do svých rukou. Rozuzlení je bohužel naprosto banální, že ani to Jessičino zapálení tuhle epizodu neutáhne. ()

Poslední vůle (1989) (S06E09)

Skvělá atmosféra, ale později trochu zamotaný děj. Každopádně díl stojí za to :) 75 % ()

Pro krásu všude (1990) (S07E06)

Díl z Cabot Cove, kde i divák může odhalit vraha, když trochu dává pozor, což vždycky oceňuju. Tento díl je víc o Jessičině všetečné sousedce Eve a dalších ukvičených postarších ženuškách, ale právě to mě na tomto seriálu baví. 70 % ()

Dopravní přestupek (1991) (S07E13)

Vraha lze poměrně snadno odhalit, ale epizoda z Cabot Cove vždycky potěší. 75 % ()

Neautorizovaná vražda (1991) (S08E03)

Hodně předvídatelné a trochu přeslazený závěr. 65 % ()

Silnější než voda (1991) (S08E04)

"Záhadný" vrah je klasikou tohoto seriálu, takže ani tady se nic šokujícího nestane. Tentokrát jsou to vlastně spíš taková Rodinná pouta, ale pravidelné sledující Jessicy Fletcherové tahle epizoda potěší :) 70 % ()

Speciální linky (1991) (S08E05)

Tak Jessica konečně přesedlala na počítač, a samozřejmě u toho dojde k vraždě :). Klasika, podezřelých je hned několik, ale pravidelného diváka skutečný vrah nepřekvapí. 75 % ()

Do posledního dechu (1992) (S08E17)

Velmi zajímavý díl, neobvyklý, s neobvyklým závěrem :) 80 % ()

Vítr ve věži (1992) (S09E04)

Výborná atmosféra, a to rozuzlení! To prostě nevymyslíš :) 90 % ()

Mrtvý květinář (1993) (S09E15)

Příběh velmi průměrný, ale konec neobvyklý :). ()

Láska a nenávist v Cabot Cove (1993) (S10E08)

Půlku dílu hádáte kdo umře, a druhou půlku jen nevěřícně kýváte hlavou nad nesmysly a nabubřelými emocemi obyvatel Cabot Cove... Kdyby nebylo Angely, mohl by se jít tenhle seriál po pár dílech klouzat. ()

Trampoty s doktorem (1994) (S10E18)

Konec je tradičně trochu stupidní, ale já ty díly z Cabot Cove prostě žeru :) 75 % ()

Vražda ve škole (1995) (S11E19)

Školní prostředí mi tady moc nesedlo, a pravidelný sledující už tuší, kde hledat vraha... 60 % ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury

11.10.2022

Přichází smutná zpráva ze Spojených států, v požehnaném věku šestadevadesáti let totiž v úterý 11. října zemřela v kalifornském Los Angeles americká herečka Angela Lansbury. Jen za pár dnů by přitom… (viac)

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (viac)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (viac)