Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

reAnimat0r

Proste kultovka. Bud ho milujes, alebo nenavidis! Sice martanske tema ma az tak nefascinuje, ale v tomto seriali bolo podane s lahkostou. CIA a vsetky podobne zahadne veci okolo, mysteriozne, spiknutia, teorie, vsetko to bol uhladeny choas do celku. Perfektne napisany hlavni hrdinovia, rozdielny, no predsa blizky. Bohuzial s poctom dielov stratil serial tochu z kvality. Celkove hodnotenie 9/10 ()

DandaPiper

Dost dobrý, nejlepší jsou série 4,5,6,7 a první film z roku '99. Osmou a poslední devátou sérii už do hodnocení nepočítám, protože by to dopadlo velmi špatně. ()

vaska

Život mi ukázal,že Mulder má pravdu!!!:-)a ke konci bylo vidět,že i Scullyová s ním v mnohém souhlasí a fandí mu:-) ()

mrLotus

Stále koukatelné.Nad některými díly se dá lehce pousmát.Vždytˇ je to skoro dvacet let od natočení prvního dílu.Svět už je dál i my také(snad). ()

xpaja

Když to byla v TV novinka, tak se mi to líbilo. Možná proto, že to bylo něco neotřelého a kvalita v té době běžících pořadů taky za moc nestála. Musím uznat, že některé díly jsou dobré, mají atmosféru i nápad. Bohužel většina taková není. A když to dnes omylem zahlédnu v TV, tak jen kroutím hlavou jak sem se na takovou blbost mohl někdy dívat. Vlastně vůbec nechápu jak se z tohoto seriálu mohl stát takový fenomén. Z části z nostalgie dávam ---== 40% ==--- . ()

7suede7

Moja srdcovka,proste KULT medzi serialmi.Jediny serial,ktory som napozerala vsetky serie. Aj ked uz konecne dve serie nie su vydarene,musim povedat seriel je to vyborny. Spracuvavaju vela mytologickych zahad,co sa mi na tom velmi zapacilo. ()

Dr.Bishop

Seriálové božstvo mého dětství...Podobně jako SG-1 jde o srdcovou záležitost prorůstající časem i prostorem :)) Naprosto kultovní věc, kterou mi už nikdo nevezme...90% ()

brano82

Klobúk dole, ako malý som sa nikdy nevedel dočkať kedy už uvidím nový diel s Mulderom a Scullyovou, bol to istého času môj najoblúbenejší seriál, vždy som mal rád mysteriózne veci, tajomno a vôbec veci spojené s možnosťou mimozemskej civilizácie alebo iných doteraz nevysvetlitelných paranormálnych javov. ()

krivkin

Naprostá bomba. Nutno vidět celé, jinak to nedává smysl. Takhle spletitou konspiraci v konspiraci jsem ještě neviděl v žádném sci-fi :-) Příběh je řádně spletitý, odhalovaný postupně, často v jen náznacích, ale je to skvělé a promyšlené. Je pravda, že takhle pro mě některé, původně samostatně viděné díly získaly úplně nový rozměr, je tam vloženo spoustu dílů parodických. A také celou dobu skvělé herecké obsazení, hudba a atmosféra. ()

Jadro

Keď prišiel na trh Red Bull, tak po ňom sa akoby roztrhlo vrece s rôznymi energeťákmi. No čo Vás prve napadne, keď spomenieme energeťák? ... V prenesenom význame sú Akty X presne toto isté. Oni určili smer, tajuplnosť a faktor strachu. Není čo dodať, jednoznačne je viac než potrebné pozerať !!! :-) ()

gotham

Věřím, že v době svého vzniku to byla pecka, která se stala legendou, ale když jsem na to teď koukal, tak mi X-Files nepřišly ničím zajímavé. Příběhy spíš takové průměrné, některé díly hodně dobré, jiné zase horší, ale většinou takový nic neříkající průměr. Duchovny na mě zde působil spíš jako takový snílek než agent FBI, Anderson jsem to věřil rozhodně více. Nicméně jako kult to uznávám. 60% ()

keyzar

The X Files jsou nepopíratelně legenda. Seriál odstartoval spoustu jeho následovníků (např. Fringe). Skvělé herecké výkony, nápady, legendární úvodní znělka. Přesto mě ale seriál nijak neoslovil a i po mnoha zhlédnutých řadách musím dát 3*. ()

rodier

Nova 10. serie - pilot super, nadupanej, druhej dil taky sel.. ale dalsi 2 stali za hovno. Nikdo nechce ubrecenou starou kravu Scullyovou jak furt buli nad ditetem. ()

Wulz

Protože jsem viděl jen pár dílů, ať už dobrých či horších dám jen 3*. Určitě bych se jinak nebál 4* jako u filmu, který mi stačil. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov