Akty X - Série 11

(séria)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, 2018, 7 h 27 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Kamera:

Craig Wrobleski

Hudba:

Mark Snow

David Duchovny, Gillian Anderson, Mitch Pileggi, William B. Davis, Barbara Hershey, Miles Robbins, Madeleine Arthur, A.C. Peterson, Annabeth Gish (viac)

Další kapitola Akt X nabízí 10 strhujících epizod mysteriózní série, která se pohybuje na pomezí vědy a skepse; mezi tím, co lze vědecky dokázat, a tím, čemu se rozhodneme uvěřit. David Duchovny a Gillian Anderson se vrací v rolích agentů FBI, Foxe Muldera a Dany Scullyové, aby vyšetřili nevyřešené případy plné nevysvětlitelných záhad, vládních spiknutí a utajených mimozemských kontaktů. Mulder se Scullyovou nepřestávají v hledání pravdy ani v pátrání po dávno ztraceném synovi Williamovi. Hledají ho ale i jiní a osud lidstva je v sázce. Jedna věc je jistá: tajemství budou odhalena… A pravda bude konečně na dosah! (Magic Box)

Nikolas__

Jedenáctá série je o kus lepší než ta předchozí, o velký kus. Mytologie je přibližně na stejné úrovni jako v desáté, ale kvalita MOTW je přeci jenom vyšší, a máme tu více epizod. My Struggle III 5/5 - Výborný začátek sezóny, mimochodem dost podhodnocený, lidi prostě nedokáží snést novou mytologii i když je v pohodě a třeba ta v deváté byla mnohem horší. Tahle epizoda je od začátku napínavá a část před znělkou byla naprosto perfektní. This 4/5 - Jeden z nejslabších dílů série, bohužel, štve mě že do toho tvůrci zatáhli Langleyho, každopádně jinak to bylo celkem v pohodě. Plus One 5/5 - Epizoda jak ze starých sérií, a to je moc dobře, prostě to má takový old school feel, a je to moc dobrý díl. The Lost Art of Forehead Sweat 5/5 - Jedna z nejlepších komediálních epizod vůbec, a za tím si prostě budu stát. Zajímavé je že na ČSFD má kolem 65% a v americe na IMDB má přes osmdesát a je ohromně zbožňovaná. Tolik dobrých vtipů a humoru jsme tu už dlouho neměli Ghouli 5/5 - Další úžasná epizoda, která je kombinací MOTW a mytologie. A je to vskutku paráda, dokonce i William je sympatický. Kitten 5/5 - Naprosto fantastický díl, jeden z nejpodhodnocenějších X-files případů ever, miluju ho. Je to nejlepší díl co se zaměřuje na Skinnera, co tu kdy byl. Prostředí, atmosféra, záporák, to vše je úžasné. Rm9sbG93ZXJz 3/5 - Nejslabší díl série, kde se nepromluví skoro ani slovo, a mě to prostě až tak moc nezaujalo. Není to nejhorší, ale rozhodně ne nějak extrémně vydařené. Familiar 5/5 - Horor jak sviň. Nejlepší epizoda série a shodou okolností i jedna z nejlepších epizod Akt X vůbec. Celé je to dokonalé, napínavé, temné, hutné, drastické, originální. Nothing Lasts Forever 4/5 - S touhle epizodou je to poněkud těžké. Oproti té předchozí je rozhodně o míle horší, každopádně sama o sobě dost dobře funguje, a krásně pracuje s nechutným tématem. My Struggle IV 5/5 - Famózní zakončení nejlepšího seriálu všech dob, a parádní epizoda, která je přibližně na úrovni Pravdy z deváté sezóny. Obě dvě epizody fungují jako skvělý závěr. Komplet série - 8/10  ()

jarmil8

Je to celé podané jak v 90. letech, bohužel. Nezáživné vyprávění a pořád ty stejné konspirační bláboly. Nejděsivější tak zůstává nová paruka Scullyové a romantická tečka. ()

TaToten

Seriál sa konečne od návratu začal zabiehať do pozerateľnej úrovne. Muž z cigaretou vyzerá zase normálne a nie ako spálená troska ako v 10. sérii. Tvorcovia si asi uvedomili, že najmocnejší muž na svete si môže dovoliť všemožné lekárske zákroky. Jediné čo tomu ešte chýba je ten typický vizuál aký mali aj staré epizódy. Dosť tomu napomohola aj Sculliovej zmena účesu ku koncu série. ()