Špeciálni agenti Mulder a Scullyová vyšetrujú vraždy troch ľudí v New Yorku. Jednej z obetí chýbajú vnútorné orgány a zvyšné dve majú v hrudníku zarazený železný kôl, ktorý pochádza z oplotenia blízkeho kostola. Nález ľudských orgánov privedie vyšetrovateľov na stopu sekty, ktorá sa usiluje dosiahnuť večný život. Agenti čoskoro istia, že nie sú jediní, čo po sekte pátrajú.  Snaží sa o to aj mladá žena, ktorá stratila kontakt so sestrou, keď ju pohltila sekta, a pre jej vyslobodenie je ochotná použiť akékoľvek prostriedky. (TV JOJ)

Trevor

Agenti vyšetrujú úmrtie troch ľudí v New Yorku. Jednej z obetí chýbajú vnútorné orgány a zvyšné dve majú v hrudníku zarazený železný kôl, ktorý pochádza z oplotenia blízkeho kostola. Návrat ku klasike v Aktoch X, ľudia, ktorí sa vďaka kanibalizmu pokúšajú o večný život s klasickým podtextom Scullyovej pochybnostiach o viere ako takej. Záverečný dialóg agentov je jednou z najlepších konverzácii v celých Aktoch X, nielen v 11 sérii. Takéto príbehy mali skalní fanúšikovia najradšej. ()

filmmovier

Další brilantní atmosferická lahůdka s luxusním scénářem a jedním z nejlepších dialogů Muldera a Scullyové vůbec v samotném závěru epizody. Tenhle díl sice jako by vypadl z Masters of Horror, a docela dost se podobal i Home. Těm největším hororům z Akt X se to samozřejmě vůbec neblíží, ale v rámci dvou nových sérií je to jedna z nejlepších epizod, která by se určitě výtečně vyjímala i v prvních sériích. Nechybí ani šachty, luxusní Mulderovy hlášky (a brýle) a spousta divných lidí. Za mně opět spokojenost. 90%. ()

classic

Hm... čo by som si dal dnes na večeru ? Žeby ľudské vnútornosti... Tvorcovia na mňa i na vás vytasili absolútne nemilosrdnú epizódu, aká nemá asi za svoju celú existenciu kultového seriálu obdobu ? Dalo sa, ale aj tak ide o čosi zvrátené, čo mi dva-krát nie je po chuti, ako postavám, ktoré sa neštítia vôbec ničoho. I tak sa musím priznať, že bolo na tom niečo fascinujúce, čo ani neviem popísať. Zábery šialenej sekty v byte sú najviac znepokojivé, že mi všetko nebolo jedno. ()

imaginer21

Velice rozpačitý díl. Na jednu stranu další z těch "na hraně nechutnosti" (jako pověstná Home, které se tato v případové části v určitém směru blížila), na druhé straně jedna z těch nejcilivějších, pokud jde o poodkrývání motivů složitého vztahu Muldera a Scullyové (závěrečný dialog byl v tomto ohledu jeden z těch nejlepších, co kdy vznikly). V dnešním seriálovém světě Supernatural a podobných je těžké udržet zápletkou i vyzněním klasickou notu X-Files a bohužel na tom tahle epizoda selhává. Ale pro těch pár vtípků, poodhalení vztahu Scullyové k její víře a právě již zmiňovaný závěrečný dialog hodnotím lepší dobrou. Napjatě čekám, jaký epilog Carter po tom všem přichystá. ()

SimcaJB

Poslední ne-mytologická epizoda je velmi pomalá, řeší se tam věci, které potřebují tvůrci vyřešit k uspokojivému konci. Jak Dany, čemu věří ona, tak Foxe, který zase věří jen svému úsudku.Příběh tajemných vražd není v této epizodě tím nejdůležitějším prvkem.  To nejdůležitější je to, že už jsou oba dva agenti dost staří na to, aby začali přemýšlet nad svým životem, jak ho prožili, co všechno přežili a hlavně co je všechno ještě spolu čeká. 90 % ()