Majster Tim

Komédia / Rodinný
USA, (1991–1999), 77 h 36 min (Minutáž: 20–24 min)

Hudba:

Dan Foliart

Tim Allen, Patricia Richardson, Earl Hindman, Taran Noah Smith, Zachery Ty Bryan, Jonathan Taylor Thomas, Richard Karn, Debbe Dunning, Marla Sokoloff (viac)

Poriadne strelený otec a vášnivý domáci majster Tim Taylor (TIM ALLEN), jeho žena Jill (PATRICIA RICHARDSONOVÁ) a traja navzájom sa šikanujúci synovia Brad, Randy a Mark tvoria televíznu rodinu v komediálnom televíznom sitcome, ktorý vznikol v roku 1991 a dodnes nakrútili 8 sérií (204 epizód).
Majster Tim je zamilovaný do rôzneho pracovného náradia. Jeho návštevy železiarstva sú preňho vzrušujúcim sviatkom, ktorý sa vyrovná len zážitku z najlepšieho futbalového zápasu. V lokálnej televízii má Tim dokonca aj svoj vlastný program Čas pre náradie (Tool Time). Napriek tomu, že nadovšetko chce zveľaďovať svoj domov, v zručnosti a šikovnosti nevyniká. Naopak, ak sa v domácej dielni pripravuje na väčší pracovný výkon, diváci musia byť pripravení na všetko, hoci aj ratovať vlastný život pri obrazovkách.
Timova manželka Jill sa rozhodne nastúpiť do zamestnania a zarábať vlastné peniaze. Synovia Brad (ZACHERY TY BRYAN) a Randy (JONATHAN TAYLOR THOMAS) trápia a využívajú mladšieho brata Marka (TARAN NOAH SMITH). Brada nezaujíma nič iné než dievčatá, dievčatá a dievčatá. Randy má zase plnú hlavu životného prostredia, Mark miluje hudbu a čierne oblečenie.
Al Borland (RICHARD KARN) je pomocníkom Tima Taylora v jeho televíznom seriáli a ani trocha sa nezabáva na Timových vtipoch o nadváhe Alovej matky. Naporúdzi je vždy bystrý a neomylný sused Wilson (EARL HINDMAN), ktorému nikdy poriadne neuvidíte do tváre. Jeho múdre rady do života si náš majster Tim neberie k srdcu a radšej ich sprzní, skomolí a prekrúti na úplne nezmysly...

Taký je v stručnosti populárny seriál Majster Tim, kde v hlavnej úlohe exceluje Tim Allen. Keď sa spýtate tohto komediálneho televízneho a filmového herca, kde vzal inšpiráciu na tému domáceho majstrovania, odpovie: Keď som sa jeden večer postavil na javisko v Acrone v Ohiu a začal hovoriť o svojej garáži, náradí a o všetkých tých haraburdách v nej, videl som, že to zabralo. Nuž a tak som sa rozhodol použiť to aj vo vlastnej televíznej show! (oficiálny text distribútora)

Boogeyman

Ačkoli jde o moralitku, nesjíždí do hlubin ubohosti jako Krok za krokem, ale zachovává si nadhled i ve chvílích ponaučení. Tim Allen je jako Kutil Tim naprosto bezchybný, jeho rodina sice poměrně nudná, nejde však o karikatury jako v Ženatém se závazky. Dvě významné vedlejší postavičky jsou tak dokonale dotažené a vyšperkované, že na sebe strhávají minimálně stejnou pozornost, jako samotný Kutil Tim – samozřejmě myslím skrytého souseda Wilsona a zesměšňovaného, ale schopného parťáka Ala Borlanda. ()

Rosaviva

Když jsem byla malá, docela se mi ten seriál líbil, ale když ho teď opakují na Primě a já si ho vždycky náhodně pustím, Nechápu co jsem na něm viděla. Nesympatické jsou mi tam snad všechny postavy a Tima bych i s jeho "vrčením" nejradši nakopala někam. 2* ()

kingik

Když si potřebuji něco opravit, tak to vyhodím, ale kutila Tima bych nikdy nevolal. Tim Allen, herec a ochlasta jedné jediné role v sitcomu, který měl jedinou přednost a to Pamelu Anderson v roli asistentky. Nevím jestli seriál vznikal z čiré improvizace až na place, ale mně přišlo, že scénář nepsal úplně příčetný člověk. To se nestyděl to odevzdat na produkci? Ne, nestyděl, producenta zrovna kouřila Pamela a ten si to nepřečetl a při vyvrcholení zakýval hlavou tak, že to vypadalo jako souhlasné "ano". A takhle nějak vznikl populární sitcom ve kterém se zasmát znamená vzácný jev. 20% ()

stilgar1

Kutil Tim je postava, která je mi svým amerikanismem pro mě strašně nesympatická. Přesto na tento seriál jen tak nezapomenu, a to hlavně díky tomu týpkovi za plotem (Wilson?), který se v seriálu vlastně nikdy neukázal. Koncepce této postavy je skutečně originální... ()

Geralt z Rivie

Tohle je vysněný život každého chlapa milující manželka, 3 kluci, v garáži si stavíte svoje fáro, navštěvujete své oblíbené sportovní týmy, pracujete s nejlepší asistentem Alem Borlandem a za souseda máte nejchytřejšího člověka na Světě, který vždycky přispěchá s užitečnou radou, když jste v koncích. Jen těch nehod se zbavit :). Kutil Tim patří k mým nejoblíbenějším seriálům, ale nastavenou laťku Tim Allen nedokázal udržet až do konce, poslední série je trošku zklamáním. I přesto jasných 5. ()

Zodd

Fajn klasický devadesátkový sitcom s dobrým humorem. Akorát u nového dabingu mi opravdu nesedí Mahdal a dabing těch kluků... ble. Ale dá se na to zvyknout. Slavný “grunt” Tima Allena z úvodních titulků se v popkultuře neztratí. ()

WANDRWALL

Na našeho P5EMKA PODLAHU nemá. Proč podporovat cizí vzroy, když máme pěkné české? A oceníme je povětšinou, až tady nejsou... Proč někdo nenatočil hraný film s PŘEMKEM PODLAHOU? Na co filmaři čekají? ()

Chrustyn

Jeden z nejpovedenějších komediálních sitcomů, díky kteréme se proslavil Tim Allen, který bude s touto postavou spojen nadosmrti. Škoda slabších novějších dílů. ()

korbitch22

Další kdysi milovaná věc,která mě sice po letech nevytáčí jako Krok za Krokem,ovšem co se týče zábavy je v hutném průměru.Co řada to vetšina absolutně nevtipných dílů,u kterých sem nedokázal vykouzlit ani úsměv,natož smích a zbytek sem se celkem řechtal.Další hvězda mého dětství která bohužel časem přestala zářit,ale jen problikává :-( ()

heyda

Mírně nadprůměrná komediální podívaná, na kterou když se dívám, tak mi to nevadi a párkrát se i dobře zasměju. Ale když se na to nedívám, tak mi to taky nevadí, tak právě proto 3 hvězdičky. ()

Oktavianus

Samotná postava Tima Allena je někdy hloupá, někdy směšná, někdy vtipná, a spolu s Alem v tý televizi byli i zábavní. Občas. Ale ti tři buřti (rozuměj jeho děti) mě otravovali, otravovali, otravovali... ()

MM11

Tenhle seriál jsem nikdy extra nemusel. Celé to zachraňuje charismatický Tim Allen, přičemž jemu už nemá kdo nahrát. Snad všechny vedlejší postavy hrají podprůměrně a nedaří se vždycky postavit díl jen na hlavním hrdinovi. Občas se člověk zasměje (brilantní soused), někdy nastává po čase křeč (parťák Al) a bohužel tvůrci nepoznali, kdy přestat. ()

ARI50

Je to prostě kutil a známy no a proč jedna hvězda protože je to pořád dokola to samé jemně se usmějete podíváte a ono v té době ani moc nehrálo lepšího tak proto. ()