Reklama

Reklama

Majster Tim

(seriál)
Komédia / Rodinný
USA, (1991–1999), 77 h 36 min (Minutáž: 20–24 min)

Hudba:

Dan Foliart

Hrajú:

Tim Allen, Patricia Richardson, Earl Hindman, Taran Noah Smith, Zachery Ty Bryan, Jonathan Taylor Thomas, Richard Karn, Debbe Dunning (viac)
(ďalšie profesie)

Série(8) / Epizódy(204)

Obsahy(1)

Poriadne strelený otec a vášnivý domáci majster Tim Taylor (TIM ALLEN), jeho žena Jill (PATRICIA RICHARDSONOVÁ) a traja navzájom sa šikanujúci synovia Brad, Randy a Mark tvoria televíznu rodinu v komediálnom televíznom sitcome, ktorý vznikol v roku 1991 a dodnes nakrútili 8 sérií (204 epizód).
Majster Tim je zamilovaný do rôzneho pracovného náradia. Jeho návštevy železiarstva sú preňho vzrušujúcim sviatkom, ktorý sa vyrovná len zážitku z najlepšieho futbalového zápasu. V lokálnej televízii má Tim dokonca aj svoj vlastný program Čas pre náradie (Tool Time). Napriek tomu, že nadovšetko chce zveľaďovať svoj domov, v zručnosti a šikovnosti nevyniká. Naopak, ak sa v domácej dielni pripravuje na väčší pracovný výkon, diváci musia byť pripravení na všetko, hoci aj ratovať vlastný život pri obrazovkách.
Timova manželka Jill sa rozhodne nastúpiť do zamestnania a zarábať vlastné peniaze. Synovia Brad (ZACHERY TY BRYAN) a Randy (JONATHAN TAYLOR THOMAS) trápia a využívajú mladšieho brata Marka (TARAN NOAH SMITH). Brada nezaujíma nič iné než dievčatá, dievčatá a dievčatá. Randy má zase plnú hlavu životného prostredia, Mark miluje hudbu a čierne oblečenie.
Al Borland (RICHARD KARN) je pomocníkom Tima Taylora v jeho televíznom seriáli a ani trocha sa nezabáva na Timových vtipoch o nadváhe Alovej matky. Naporúdzi je vždy bystrý a neomylný sused Wilson (EARL HINDMAN), ktorému nikdy poriadne neuvidíte do tváre. Jeho múdre rady do života si náš majster Tim neberie k srdcu a radšej ich sprzní, skomolí a prekrúti na úplne nezmysly...

Taký je v stručnosti populárny seriál Majster Tim, kde v hlavnej úlohe exceluje Tim Allen. Keď sa spýtate tohto komediálneho televízneho a filmového herca, kde vzal inšpiráciu na tému domáceho majstrovania, odpovie: Keď som sa jeden večer postavil na javisko v Acrone v Ohiu a začal hovoriť o svojej garáži, náradí a o všetkých tých haraburdách v nej, videl som, že to zabralo. Nuž a tak som sa rozhodol použiť to aj vo vlastnej televíznej show! (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (284)

Djkoma 

všetky recenzie užívateľa

Home Improvement rozhodně znamenal pro Tima Allena rozhodující nakopnutí do jeho slušné kariéry a kromě něj, se zde poprvé objevila i třeba Pamela Anderson. Dnes je seriál stále vtipný, ale už drží spíše pomocí nostalgie. Rychlost jeho stárnutí, humoru, i postav je bohužel příliš rychlá. Přesto kdo si čas od času rád nezavzpomíná na Tima a jeho show, asistenta a především souseda za platem? Pro představu o úspěchu sitcomu může posloužit rozpětí sledovanosti od 10,9 do 19,2 milionů diváků v USA. ()

monolog 

všetky recenzie užívateľa

dobrej komediální seriál, akurát mi vadil ten pitomej novej dabing s mahdalem. pak už jsem to přestal sledovat. ale ze začátku to bylo fajn. nezapomenu na scénu, jak Tim stojí u díry do zdi (snad větrání nebo od elektrickýho vedení) a říká, že jestli je tam had, tak ať mu klidně vleze za košili. no a on mu tam vlezl. ()

Reklama

T2 

všetky recenzie užívateľa

Pre kutilov ako stvorené ale samozrejme, že práve pre nich ani nie ako pre celú rodinku, ktorá sa chce dobre pobaviť na šarapatkách majstra Tima v podaní výborného Tima Allena, len škoda že časom to už pripadá moc stereotypne až zašlo, niekedy veľa škodí, hlavne keď sa to až moc v podobnom zmysle opakuje. ()

Gemini 

všetky recenzie užívateľa

Ve vztahu k Alovi "Flanelovému Ďáblu" Borlandovi stěrkotvorný antikutil Tim Taylor, jehož doma stírá jeho zlatá manželka (nebo spíš světice, když se vezme v úvahu její trpělivost...pamatujete třeba jak Tim ztratil snubní prsten?:)) Jill a jehož hlubokými moudry podporuje anonymní soused Wilson, je klasik televizní zábavy. A ve dvojkombinaci s Dinosaury to byly úžasné podvečery kdysi dávno v začátcích jedné nejmenované komerční televize. PS: Mahdale, ty žes někdy dělal dabingového režiséra???!!! ()

tron 

všetky recenzie užívateľa

Skvelý sitkom so skvelým Timom Allenom, jeho skvelou manželkou a so skvelými troma nepodarenými synmi, ale aj tak sa mi vždy páčil skvelý bradatý pomocník Al (ktorý na rozdiel od Tima vedel, čo robí) a skvelý, takmer mystický sused Wilson, ktorého som, ak mi pamäť dobre slúži, nikdy nevidel ako vyzerá v tvári. ()

Galéria (260)

Zaujímavosti (33)

  • Během natáčení svého pořadu Tim občas požádá do zákulisí Klause, aby pustil hudbu. Klaus Landsberg pracoval na seriálu v oddělení, které mělo na starost zvukové efekty. (HellFire)
  • "Tool Time" je natáčen s opravdovým publikem. (Kulmon)
  • Postava Wilsona je založena na dětské vzpomínce Tima Allena, kdy byl moc malý, proto byl neschopný si souseda prohlédnout (Kulmon)

Reklama

Reklama