Majster Tim

Komédia / Rodinný
USA, (1991–1999), 77 h 36 min (Minutáž: 20–24 min)

Hudba:

Dan Foliart

Tim Allen, Patricia Richardson, Earl Hindman, Taran Noah Smith, Zachery Ty Bryan, Jonathan Taylor Thomas, Richard Karn, Debbe Dunning, Marla Sokoloff (viac)

Poriadne strelený otec a vášnivý domáci majster Tim Taylor (TIM ALLEN), jeho žena Jill (PATRICIA RICHARDSONOVÁ) a traja navzájom sa šikanujúci synovia Brad, Randy a Mark tvoria televíznu rodinu v komediálnom televíznom sitcome, ktorý vznikol v roku 1991 a dodnes nakrútili 8 sérií (204 epizód).
Majster Tim je zamilovaný do rôzneho pracovného náradia. Jeho návštevy železiarstva sú preňho vzrušujúcim sviatkom, ktorý sa vyrovná len zážitku z najlepšieho futbalového zápasu. V lokálnej televízii má Tim dokonca aj svoj vlastný program Čas pre náradie (Tool Time). Napriek tomu, že nadovšetko chce zveľaďovať svoj domov, v zručnosti a šikovnosti nevyniká. Naopak, ak sa v domácej dielni pripravuje na väčší pracovný výkon, diváci musia byť pripravení na všetko, hoci aj ratovať vlastný život pri obrazovkách.
Timova manželka Jill sa rozhodne nastúpiť do zamestnania a zarábať vlastné peniaze. Synovia Brad (ZACHERY TY BRYAN) a Randy (JONATHAN TAYLOR THOMAS) trápia a využívajú mladšieho brata Marka (TARAN NOAH SMITH). Brada nezaujíma nič iné než dievčatá, dievčatá a dievčatá. Randy má zase plnú hlavu životného prostredia, Mark miluje hudbu a čierne oblečenie.
Al Borland (RICHARD KARN) je pomocníkom Tima Taylora v jeho televíznom seriáli a ani trocha sa nezabáva na Timových vtipoch o nadváhe Alovej matky. Naporúdzi je vždy bystrý a neomylný sused Wilson (EARL HINDMAN), ktorému nikdy poriadne neuvidíte do tváre. Jeho múdre rady do života si náš majster Tim neberie k srdcu a radšej ich sprzní, skomolí a prekrúti na úplne nezmysly...

Taký je v stručnosti populárny seriál Majster Tim, kde v hlavnej úlohe exceluje Tim Allen. Keď sa spýtate tohto komediálneho televízneho a filmového herca, kde vzal inšpiráciu na tému domáceho majstrovania, odpovie: Keď som sa jeden večer postavil na javisko v Acrone v Ohiu a začal hovoriť o svojej garáži, náradí a o všetkých tých haraburdách v nej, videl som, že to zabralo. Nuž a tak som sa rozhodol použiť to aj vo vlastnej televíznej show! (oficiálny text distribútora)

Havala

Svého času jsem se na to díval celkem rád, taky mě to asi po půl roce přestalo bavit, už se to začalo jaksi opakovat. Lidi toto žerou, to neřikám, ... že to pořád zabírá mi nejde do hlavy. Že bych byl asi moc náročný ? ()

Oxyuranus

Tak jsem ho právě dokoukal. V 28 letech. Trochu se zpožděním. Ona je to vlastně dobrá zábava, ale nemůžu se ubránit srovnání s Krok za krokem, protože jednotlivé epizody nejsou tak vypointované a dotažené jako výše zmíněný seriál. WOOF WOOF WOOF! ()

BradleyT

Jeden z kultovních amerických seriálů, pro mě jednoznačně skvělý seriál, který si můžu pouštět pořád dokola a přesto mě neomrzí, první 4 serie jsou však mnohem lepší. ()

Heroin17 odpad!

Kutil Tim- slepí vám poličku, ukáže, jak namazat píst motoru, zplodí potomka, ukojí touhu své ženy, penetruje vám prdel svým dementím humorem a vy mu za to ještě obětujete svůj čas u televizních obrazovek... ()

Bratr

Samozřejmě, že seriál s dalšími a dalšími díly ztrácí svůj původní náboj, pořád se ale jedná o perfektní nápad, který by bylo škoda nevyužít. I přes to, že pozdější díly jsou slabší, pořád se jedná o velmi dobrý, rodinný výchovný sitcom. ()

JohnCoffe

touhle rolí a rolí ve filmu o malém indiánovi v Americe se u mě Tim Allen navždy zařadil po bok mých nejoblíbenějších filmových a seriálových komiků..klobouk dolů Time! ()

Klemi

Pěkně průměrný komediální seriál. Konstanty jako Flanelák Al a nikdy neodhalený soused Wilson jsou dle mého skvělým kořením. ()

moviepill

Prvé dve, tri série sú výborné, zaručujúc nadštandardnú zábavu bez zbytočného prehrávania a nechutností. Avšak časom úroveň humoru klesá a posledné série sú varením z trikrát prevarenej vody... Ale za tie prvé diely dám bez obáv 4*. (videné v originálnom znení) ()

Paladin25

Tak toto som svojho času (rozumej keď som bol oveľa oveľa mladší) žral. Skvelý Tim Allen a ešte lepší sused, ktorého sme nikdy nevideli. ()

HellFireFery

Pár vtipných scén (zvláště ty se sousedem) a dobrý dabing pana Postráneckého ničí otravné děti a mnoho nevtipných momentů, které jsou místy až trapné. PS: Uvodní znělka je přímo šílená a vždy mě odpuzovala celý díl sledovat! ()