Delhi Crime

• India Delhi Crime (viac)

Dillí je v šoku z hromadného znásilnění. Náročné pátrání po pachatelích probíhá pod vedením zástupkyně ředitele policie Vartiky Chaturvedi. Podle případu Nirbhaya 2012. (Netflix)

Saxos

Jeden případ řešený pod vedením Vartiky si zaslouží obdiv ve všem. Pro Středoevropana určitě nepochopitelné prostředí Indie. Víc než 2000 etnických skupin, snad všechna náboženství, halda jazyků, skoro čtvrtina obyvatel negramotných, to je fakt multikultura. Klady: nechce se věřit, že místní policie má možnost něco vyšetřit; vidíme úporný boj přetížených složek. Závěr: určitě doporučuji. ()

Perunwit

Prostředí seriálu se absolutně shoduje s tím, co jsem v tom banánistánu viděl osobně. To jsme si vždycky říkali, že mohou být rádi i za ten britský kolonialismus, jinak by dodnes žili v blátě, sračkách a odpadcích. Seriál z reality, herci solidní výkony, nemám moc, co vytknout. K dokonalosti něco málo chybělo, nevím sám, co. ()

kokofek

Velmi zdařilé ! Od zamilovaných a tančících indických filmů je to zdařilý skok.Velmi tleskám! Indii mám v srdci a určitě bych zajela znovu!!!!Neuvěřitelná země,kde se naučíte pochopit hlavně sami sebe! ()

Tomas_PO

Indická kriminálka, ktorá ma zrejme zmysel len pre tých, ktorí Indiu navštívili. Snáď prvý nebollywoodský pohľad na Indiu, takú, ako v skutočnosti je. A to sa vysvetliť nedá, to treba zažiť. Tvorcom sa zároveň podarilo načrtnúť viacero tém, ktoré Indiou lomcujú, ako násilná kriminalita, korupcia, postavenie žien v spoločnosti, chudoba, ale aj poddimenzovanosť a podfinancovanie polície. Kriminálka inak úplne priemerná, vzhľadom na malý počet častí však pozerateľná. ()

numan

Pokud už máte plné zuby všelijaké té multigenderové, promigrační a jiné levičácké propagandy v GB, EU a USA seriálech, je Delhi crime dílko pro vás. Především je to solidní kriminálka na poslední dobou bohužel i v EU (díky migrantům z rozvojových zemí) aktuální téma téma "gang rape" - skupinové znásilnění. Odehrává se v Indii a celkem věrně zachycuje tamější propastné rozdíly mezi kastami, bordel, který si v ničem nezadá s Chánovem a atmosféru přelidněné megapole Dillí - v bohatých čtvrtích a luxusních hotelech krásné a naleštěné a v chudinských slumech špinavé, pozáplatované a polorozbořené. Ovšem zjistíte, že ve spoustě věcí je Indie úplně stejná jako dnešní západ - ať už jde o korupci, o systém, ve kterém schopné odborníky likvidují všehoschopné krysy nebo o pošukané demonstrace mladých hovádek, která bojovně kvičí nějaká hesla, ale přitom jsou úplně, ale opravdu ÚPLNĚ mimo realitu. ()

kotrlak

Detektivní seriály jsou IN, o tom žádná. Z Indie bych čekal tenhle žánr až naposled, ale proč ne.... Sérka není zajímavá ani tak moc dějem jako spíš kukandou jak vypadá každodenní cvrkot na jednom velkým světovým smetišti. Někdy se tomu taky říká exotika, ale určitě to není ta za kterou jedete za hranice všedních dnů. Každej si v tom něco najde - příznivci multykulky uviděj kdo jim jednou bude říkat "Dobrý ráno sousede", a já zase doufám že se v příštím životě, pokud ňákej je, nenarodím do týhle nebo podobný komunity. Long Live Shithole India! (Verbal komentář - bullseye) ()

rostsoft

Naprosto výborné zpracování děsivého případu brutálního znásilnění, který nemá v kriminalistice obdob, a fakt, že to je zpracováno podle skutečné události je ještě více děsivější. V tomto případě odpouštím i trochu pomalejší děj, ale byl mě schopen vtáhnout do děje, tak, že mě to vůbec nevadilo. Taktéž se mi líbila realističnost a autentičnost prostředí. Musím říct, že se jedná o velmi podařený snímek, a velký bonus, nezpívá se tam, a netancuje na ulicích. Kvůli tomu nedávám téměř veškeré indické filmy. ()

sadsammy

Mám z toho špatný pocit a ne proto, že je to blbé natočeno nebo to bylo špatné ohráno. Je to silný a srdceryvný příběh, o kterém ví asi už každý druhý, protože je to podle skutečných události z roku 2012, kdy ještě media neměla tak obrovský vliv, ale dozajista slyšel o tom každý. Bolelo mě srdce když jsem poslouchala co zažila ta milá holka, bolela mě duše když jsem viděla jejich svět,Indie pro mě je něco jako Afrika, kde nemají ani pouta a chodí s pachatelem za ruku, což mě přijde dost nebezbečně. Pak jsem koukala na jejich byty a chudobu, chápu, že je to země de facto bidná... ale toto prostě mě hlava nebere. Parta mužů jen pro vlastní zábavu dělá co chce a zabírá lidem životy.. toto je neskutečná ohavnost. Po skouknutí začínáš chápat důvody proč odtud odjiždí spousta teenegerů a taky chápeš že je to stát, který zastaralý na nějakých 50 let. Takjo.. ohledně natočení je to špička, ohledně příběhu taky, nemůžu vyčitat nic, překvapivě je vidět propracovanost a kvalitu seriálu. ()