Vlastníci

• Česko Vlastníci (viac)

Pani Záhradková (Tereza Ramba) s manželom (Vojta Kotek) romanticky túžia spoločnými silami dom zachrániť a novomanželia Bernáškovci (Jiří Černý, Mária Sawa) sa nadšene k nápadu pripájajú. Pani Roubíčková (Klára Melíšková)  pedantne priebeh schôdze kontroluje a zaznamenáva, pani Horvátová (Dagmar Havlová) všetko iniciatívne komentuje. Naivný pán Švec (David Novotný) na schôdzi zastupuje svoju mamičku. Pani Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná pánom Novákom (Ondřej Malý) hľadá spôsoby ako by svoj majetok zveľadila a pán Nitriansky (Andrej Polák) zase veľmi túži po podkroví. Pan Kubát (Jiří Lábus) dôsledne sabotuje každé rozhodnutie a v úzadí číhajú ešte bratia Čermákovci (Kryštof Hádek a Stanislav Majer). Len starý pán profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatiaľ mlčí.. (Cinemart SK)

Saxos

Smích u mě pár hlášek vyvolalo - podpisová doložka “máma”, žluté zuby ve tmě, šest černochů s cibulkou, morče je levnější, já už jsem taky vlastník. Závěr: stejně nedoporučuji. ()

Ronkar

Místy dobré herecké výkony. Místy dobré nápady i dialogy. Místy nudné, trapné, přehnané. Žádná sláva ale ani průšvih. Průměr. Udržela mě u toho Ramba a Donutil. ()

Necrolock

Po dlouhé době musím napsat recenzi, protože vidět tenhle paskvil sedět na 74 % fyzicky bolí. Premisa se mi moc líbila, jsem fanouškem podobných komorních dramat a komedií, kde katalyzátorem příběhu je právě prostorová stísněnost a nemožnost úniku. Vlastníci jí ale vzali a spláchli do záchoda za pomocí kýble chabých a několikanásobně použitých vtipů. Týpek s vizitkama byl vtipnej přesně jednou - když vytáhl první vizitku. Když to udělal po druhý, nepohodlně jsem si poposedl na gauči. Když to udělal po třetí bylo mi už vyloženě nepříjemně. Celkem to udělal asi 6x nebo 7x. A podobně Vlastníci pracují se všemi gagy. Začíná to jako celkem okay vtip, nic třeskutě legračního, ale usmějete se. A pak vás v tom vymáchá ještě aspoň 5x, tak akorát aby vám to znechutilo i tu první instanci. Jo a Tereza Voříšková naprosto příšerně přehrávala, chvílema jsem si nebyl jistej jestli to vlastně celý nemá být parodie i na ty herecký výkony nebo tak, fakt nevím. Ten její výkon byl hrozně nepřesvědčivej... 1 hvězda za Kotka a Lábuse, bylo mi jich celej film akorát líto. ()

Sunwheel

Najlepšia česká komédia po miléniu! Originálny námet a jeho absolútne využitie. Zo života ľudí, čo vedia aj to čo nevedia. Dokonalá groteska súčasnosti. Obnovenie politickej korektnosti tomu svedčí. Dlho som sa tak úprimne nezasmial. ()

Grázl83

Kdo nikdy nebyl na schůzi SVJ, asi se moc nezasmeje. Ale pro pravidelné účastníky schůzí je to sranda, podobně jako Účastníci zájezdu pro lidi, kteří někdy jeli autobusem do Chorvatska :-) ()

Skylwalker42

Já se české tvorbě moc vyhýbám, tedy té současné. Jinak miluji české staré snímky. Na Vlastníky jsem po letech od jejich premiéry podíval. Dal jsem na dobrá hodnocení. No a nebyl jsem zklamán. Výborná až bizarní komorní komedie, celý film v jedné místnosti. Vlastníci se sejdou a debatují...krásně po česku. ()

Lilith03

Jeden z nejhloupějších a nejnudnějších českých filmů, který jsem kdy viděla. Terezu vyloženě nesnáším, neznám hloupější českou herečku, jsem typ člověka, kterému skoro nikdo nevadí, ale ona je prostě tak falešná... Každopádně Vojtu mám ráda a mrzí mě, že se takové blbosti nechal uplatit. To samé paní Havlová, Tomicová a pan Lábus. Tak dobří herci, sympatičtí lidé, ale ani oni nepomohli k tomu, aby byl film dobrý. Konec byl úplně příšerný. Kdybych byla paní Iveta 45 let, rozvedená, dvě děti, tak se asi budu válet smíchy, pro mladší generaci vrchol trapnosti. Nevím co tím chtěl pan Havelka docílit, ale udělal to blbě. ()

BoKo_CzT

Prvýkrát som sa najmä skvelo zasmial, no už vtedy vo mne ostala aj trpká príchuť. Pri druhom zhliadnutí už vo mne víťazilo skôr znechutenie nad našim živočíšnym druhom. Inteligentný humor, kvalitný herci, možno by som tiež vytkol iba preexponovanosť niektorých scén, kedy je skutočne cítiť pôvod v divadelnej hre. To by síce až tak nevadilo, ale z pohľadu adaptácie to teda bolo trocha málo "zadaptované". Zvlášť preexponovaná je Novotného scéna, ako už je tiež vlastník. Pán režisér, menej je niekedy skutočne viac. ()

PTuranyi

Vynikajúca dialógová dráma v štýle Dvanásť rozhnevaných mužov. Produkcia je minimalistická ale vďaka skvelým dialógom a perfektným hereckým výkonom je atmosféra výborná a od počiatočného entuziazmu sa vďaka klbku komplikovaných vzťahov, charakterov a byrokratických ustanovení stáva dráma s vtipnými vsuvkami. Tragikomické situácie nakoniec ústia do sarkastickej pointy o sile manipulácie a neschopnosti spoločnosti dohodnúť sa na spoločných cieľoch. ()

bigmatko

film, ktorý rozhodne prekvapí každého. Kino bolo takmer prázdne a tak sa to zaobišlo bez amatérov jasajúcich pri upútavke na evitovku a vďaka tomu sa kinom neozýval zbytočný silený smiech. Vlastníci nemajú hlavnú postavu ani ústredný dej alebo zápletku čo filmu výrazne pomohlo, nakoľko väčšia českých pseudokomédií je upnutých na teatrálne expozície a ostentatívne prejavy konkrétnych postáv s dejovou kulmináciou trápnosti. VLASTNICI sú konverzačná chuťovka ktorej absúrdna dramatickosť pretvára dej na komédiu a vážnosť jednotlivých charakterov sa snúbi s humorom im vlastným. Herecké obsadenie je precízne a každý ma svoje miesto aj keď povie jednu jedinú vetu. pohľady, reakcie vyostrené vzťahy a emócie robia z dialógov priam tarantínovsky konflikt, v ktorom sa bez zjavného účelu objavuje komediálny prvok. Prostredie jednej miestnosti stúpajúca nervozita účastníkov schôdze a vycibrené herecké umenie s jednoduchým scenárom. Pre mňa jedna z top českých komédií za posledný čas. ()

FuLister

Tak tohle je opravdu bomba! Možná jeden z nejlepších českých filmů za poslední dobu. Komedie to moc není, i když se u toho člověk dost nasměje, často i víc než u "regulérních" komedií. Vlastníci jsou ve své podstatě hodně drsný drama, který jde do hloubky, na rozdíl od leckterých povrchních filmů, co mají za úkol jen pobavit. Jednotlivý herecký výkony jsou opravdu kvalitní a těžko někoho vypíchnout. ()

PSyk

Tak pestrou a skvěle sehranou sestavu "malých" českých padouchů a "velkých" českých dobráků ještě nikdo nikdy nesmontoval dohromady. * * * * Co dělal Jiří Havelka dosud? Proč už nejméně 30 let netočí takovéto filmy? Kromě toho, že by on i jeho producenti byli velmi bohatí (dnes zcela plný velký sál multiplexu), tak bychom i my, Češi byli lepším národem. ()

jauahaoas

Film je určen "pouze" pro diváky, kteří mají z podobných schůzí vlastní zkušenost. Těch je "pouze" asi 70 % z celkového počtu. Výborný počin pana Havelky. Výborný výběr postav. Výborná kamera. Byl to takový Rambo VI s Rambou. ()

martin5514

Prvních dvacet minut jde o geniální zběsilou jízdu za 100 %, kde se mi ze smíchu orosilo čelo. Pak se tempo mírně usadí, ale pořád je to výborné. Bavil jsem se. Přiznám se, že jsem nepochopil ty vteřinové prostřihy do bytů, resp. rušily mě, a taktéž závěr filmu pro mě nebyl úplně transparentní, ale to nic nemění na faktu, že se mi to jako celek moc líbilo a měl jsem chuť po představení zatleskat, a to se mi děje sakra zřídka. Bravo! P.S.: Ano, jsem předseda SVJ ;) ...90 % ()

Slepejsek

Nejsem si vůbec jist, zda bych film označil za komedii. Spíš absurdní drama. Některé postavy (nejvíc pan Švec) mi přijdou poněkud přitažené za vlasy, některé naopak nedotažené (paní Roubíčková se sice ohání stanovami, ale čekal bych to i fyzicky). Lidé jsou různé a jejich schopnost domluvit se - nebo spíš nedomluvit se - je jako vystřižená ze života. Jenom ten poschůzový epilog si mohli autoři odpustit... Oslavné komentáře typu "český film roku" mi přijdou trochu přehnané, na to by musel být děj trochu lépe vystavěn a vypointován. ()

Joachim36

Je radost odcházet z kina s tak dobrým pocitem, že jste právě byli na českém filmu a nebyla to ztráta času. Ale nejen to, dokonce s pocitem, že jste se skvěle bavili a shlédli jste něco co má vypovídací hodnotu k dnešku. Konečně zase po dlouhé době bylo natočeno něco, co je dobře vymyšleno, dobře napsáno, dobře zahráno a dobře natočeno. Tvůrcům držím palce ať ještě něco minimálně takto kvalitního zplodí. A děkuji jim za tento film... je to vítaný příslib naděje, že to s českým filmem není tak špatné. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+

19.10.2023

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)