Vlastníci

• Česko Vlastníci (viac)

Pani Záhradková (Tereza Ramba) s manželom (Vojta Kotek) romanticky túžia spoločnými silami dom zachrániť a novomanželia Bernáškovci (Jiří Černý, Mária Sawa) sa nadšene k nápadu pripájajú. Pani Roubíčková (Klára Melíšková)  pedantne priebeh schôdze kontroluje a zaznamenáva, pani Horvátová (Dagmar Havlová) všetko iniciatívne komentuje. Naivný pán Švec (David Novotný) na schôdzi zastupuje svoju mamičku. Pani Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná pánom Novákom (Ondřej Malý) hľadá spôsoby ako by svoj majetok zveľadila a pán Nitriansky (Andrej Polák) zase veľmi túži po podkroví. Pan Kubát (Jiří Lábus) dôsledne sabotuje každé rozhodnutie a v úzadí číhajú ešte bratia Čermákovci (Kryštof Hádek a Stanislav Majer). Len starý pán profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatiaľ mlčí.. (Cinemart SK)

rytir1

Pominu - li neherce Kotka stále pokoušejíc ze sebe dělat někde Seana Penna a jeho kolegyni , která už si trapnější příjmení snad do života najít nemohla, pak je to dobrá a snad asi jediná letošní lepší komedie ze všech těch co se dovalily do kin z české tvorby. Nejvíc mě pobavil Ondřej Malý a jeho firmičky na všechno . ()

hony23

Není to rozhodně komedie, při které byste omdlévali v záchvatech smíchu. Je to vlastně jen záznam schůze plný tragikomických postaviček řešících naprosto absurdním způsobem problémy jednoho domu. Vyhrocené hádky ukazují malost a omezenost jednotlivých postav, takže jako celek to vlastně vtipné je. ()

xvyhl100

Není to úplně špatný film a dokonce bych řekl, že to je jeden z těch lepších za poslední dobu. Pokud by se jednotlivé vtipy, neopakovaly desetkrát, pak by to bylo možná i vtipné, ale takhle to bylo spíš trapné. Ale mě osobně také dost vadila technická stránka filmu. A i přesto, že je to celé točené v jedné místnosti, tak se nelze vyhnout srovnání s 12 rozhněvanými muži, které jsou po stránce režie a kamery někde úplně jinde. A co mi na to vadilo úplně nejvíc byla očividná inspirace, nebo spíš vykrádání Trierových filmů, kde jsou v rámci prologu a epilogu použity zpomalené záběry podkreslené vážnou hudbou což je očividná inspirace "Antikristem" a "Melancholii". ()

rey17

Výborné divadelní představení, skvělé herecké výkony. Ale pro film nevhodná látka. Sorry. P.S. Proč je to tak zbytečně uřvané? ()

rigby

Stejně tak mohli natočit schůzi SVJ v našem domě a myslím, že i jinde to bývá obdobně zábavné. Opravdu jsem se bavil, charaktery jsou krásně vykreslené a i když se vlastně za celý film nehneme z jedné místnosti, vůbec to nenudí. Slovní i fyzické útoky dokonalé. Herci se zřejmě při natáčení vyřádili. Ale kouknout se na to znovu, to už ne. ()

Delmondo

Vynikající sonda do hlubin lidského charakteru. Kvalitní scénář, silné dialogy a hrstka schopných herců dokazují že i na malém prostoru může vzniknout velký film. Všichni protagonisté jsou uvěřitelní a představují skutečně pěknou sebranku. Za mě je nejlepší Jirka Lábus, to je neuvěřitelnej masér. ()

FilCroft

Stopáž je asi největším kamenem úrazu. Postavy jsou natolik schématické, že se jejich repliky velmi brzo začnou opakovat a celý děj začne být podobně frustrující jako postavy samy. A je třeba mít na paměti, že humor jako takový je relativně nízko, byť tu a tam zazní dobrá hláška. Pozitivně hodnotím Terezu Voříškovou a Andreje Poláka, jejichž postavy nelze na rozdíl od všech ostatních shrnout do tříslovné charakteristiky, a které jsou pro diváka zpravidla hlasem rozumu mezi tragikomickými (a místy pouze tragickými) sousedy. Klára Melíšková sice prakticky celou dobu jede to samé dokola, ale i tak má něco do sebe a nesnášet její postavu bylo vcelku příjemné. Totéž se nedá říct o Ondřeji Malém, jehož hochštapler je čistě jen na facku a oknemprohoditelný. Herecké výkony obecně jsou samozřejmě dobré. Rozmýšlím se mezi hvězdičkou a třemi. Na základě výše zmíněných kladů a pár závěrečných twistů zatím dávám tři. ()

m.arta

Okouzlující herecké výkony v dokonalé dramakomedii. Miluju český humor a zároveň mě děsí, haha. Jsme vážně zvrhlí a divní - jako národ i jako lidstvo. A jen jedna odborná věc..totiž jako gurmán formátu "líbí" a "nelíbí" musím upozornit na chyby při buchtě na stole.. jednou měl Švec buchty u sebe a podruhé zas byly uprostřed stolu a to zklamalo zaprvé, že je to taková začátečnická (dle mě) chyba a za druhé, že jsem si toho vůbec já všimla - a to je co říct. Každopádně 5 z 5...a děkuji za to. ()

chup44

Tak to bolo iné psycho, v dobrom. Tak dobre som sa nezasmial veru dlhšiu dobu. Máte chuť niektorým postavám dať po papuli minimálne 5-krát. V tom je celá tá genialita tohto filmu. Herci klobúk dole. Jeden z najlepších filmov desaťročia. Paráda ()

karnifex

V rámci současné české produkce asi opravdu nadprůměr, ale mezi slepými... Za mě spíš slabota, asi bych dal jen dvě**, kdyby nebylo žolíka v podobě role Jiřího Lábuse - tak skvělý herecký výkon jsem dlouho neviděl a už jen kvůli němu má cenu tento film shlédnout. ()

RealHonza

Hezký film, možná trochu přestřelené, na druhou stranu věřím, že v některých SVJ to takto může "ne"fungovat. Povedená komedie. ()

Maraboy

Komorní divadelní tragikomedie, přenesená na velké plátno a za mě to funguje skvěle, dobré dialogy, dobré herecké obsazení. 80% ()

vandamator

Po dlouhé době, opravdu extra dobrá česká komedie. Dialogový a herecký koncert, který si lze dobře představit i jako divadelní hru. Celý film se odehrává v jedné místnosti a v jedné časové ose a ani na vteřinu nenudí. Herecká sestava na jedničku a po dlouhé době výborné role pro některé naše bývalé filmové mistry. Většina Čechů důvěrně zná tyto zasedání a určitě musí dát za pravdu že ve filmu jsou dokonale zobrazené. Každý typ člověka u stolu důvěrně, ukazuje odraz všech sousedů v naší zemi. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+

19.10.2023

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)