Komediální krimiseriál nabitý gagy, absurdním humorem a parodickými odkazy. Neohrožený detektiv Frank Drebin řeší případy s takovou samozřejmostí, že i James Bond vedle něj vypadá jako Martin Tomsa v podvlíkačkách. Rozbije mafiánský gang i auto. Zneškodní únosce, bombu i sexbombu. Vražedkyni strhne skoro všechny paruky a drogovému dealerovi masku. Zpívá, tančí. Popere se s nepřízní osudu i s vyděrači. Nic pro něj není překážkou, ani výhrůžky a popelnice. Pachatele odzbrojuje ručně, diváky humorem. Dostane ho až programový šéf ABC Tony Thomopoulos, který seriál po šestém díle předčasně ukončí s odůvodněním, že je jen pro pozorného diváka. Frank Drebin se však nevzdá a záhy se vrací v sérii Bláznivých střel. (Infalín)

Kubaso

"Naši lidé pročesávají oblast kolem jezera. Jestli tam vaše dcera je, tak ji najdeme." "Okolo jezera? Můj bože! Víte, jak je ta oblast obrovská? Je to jehla v kupce sena!" "To není pravda. Viděl jsem její fotku, je moc pohledná... Možná trochu hubená." ()

mcleod

Jmenuji se seržant Frank Drebin. Detektiv poručík na policejním oddělení. Zrovna jsem se vracel z ohrady pro dobytek, kde byly nesmyslně vyvražděny stovky krav. Ale nemohl jsem najít žádný důkaz. Stavil jsem se na hamburger a zamířil jsem na oddělení. Byla to jasná sebevražda. Pachatel opustil místo činu. Výborný začátek filmové série Bláznivá střela, který byl sice v mnoha scénách a vtipech pozdějšími filmy "vykradený", ale i tak stojí za to se na něj kouknout. Oproti filmům, které představují "pouhý" sled výborného absurdního humoru, je seriál navíc výbornou parodií starších kriminálních filmů stylu film-noir a nekonečných kriminálních seriálů. I když je tento seriál natočen s jinými herci ve vedlejších rolích, předpokládám, že fanoušci Bláznivé střely si ho rozhodně oblíbí. Už se ozvali únosci? - Jo, sluha našel vzkaz. Přivázali ho k tomuhle oknu a hodili do zahrady. Už ho mají kluci z laborky. Požadují 1 milion dolarů. - Proč by kluci z laborky chtěli 1 milion? ()

Dreadd

Možná je lepší, že více dílů nebylo natočeno a zfilmovala se pouze šestice případů nabitá gagy od podlahy až po strop. Všechny díly mají jednotnou koncepci a spousta dialogů je napsaná ve stylu klasických detektivek, takže byste pouze ze zvukové stopy nepoznali, že je vlastně paroduje, ale za Frankem Drebinem se odehrávají absurdní scénky zesměšňující jeho řečnické obraty, většinou jejich doslovnou interpretací. Nevážně se jeden skutečně od první sekundy a končí se s tou poslední (včetně titulků) a tahle seriálová komprese, která se do filmu špatně vkládá, velmi prospívá. ()

P1tr

Třeskutě vtipný předchůdce celovečerních Bláznivých střel. Spousta vtipů se z minisérie přesunulo na velké plátno, ovšem fanoušci filmů objeví i v 6 dílech Police Squad spoustu nového. Frank Drabin je zde sice o něco menší hovado, než ve filmech, ale vůbec to není na škodu, je to poměrně příjemná změna. Přesto se dostane do spousty zajímavých a především velice vtipných situací. Každá epizoda má stejnou strukturu a spousty společných fórů s mírnými obměnami, což se může zdát stereotypní, ale opak je pravdou. Police Squad je dokonalou parodií na detektivní seriály tehdejší doby a pokud se vám líbily Bláznivé střely, budete u této minisérie nadšeni. ()

herr_carter

Ve všech bláznivých střelách měl tento humor výhodu, že se rozprostřel do více minut a nebyl tak násilně podáván v tak krátkém úseku, každopádně je to síla, bez tohohle by vlastně žádná střela nevznikla................moje hodnocení = 8 z 10. ()

SG-1

"Mám tu smlouvu o prodeji, podepiš. Ty podepiš, že seš svědek. A ty se podívej, jestli to tam je správně napsaný." -Frank Drebin- ()

Melios

Police Squad! je úžasná noir paródia z univerza Bláznivej Strely s kráľom komédie, Lieslie Nielsenom, v hlavnej úlohe. I navzdory svojej dĺžke sa jedná o kvalitne spracovaný komediálny námet na klasické policajné seriály zo 70. rokov. Nájdete tu čistý podpis trojice Zucker, Abrahams, Zucker, takže okrem búrania štvrtej steny sa tu dočkáte veľkého množstva nečakaných gagov, z ktorých väčšina nie je slovných, ale sa odohráva na pozadí diania. Skrátka ak milujete tragikomické humoresky Franka Dreblina, potom ani seriálovú predlohou k filmovej sérii Bláznivá Strela by ste nemali prehliadnuť. Skvelá paródia, ktorá vám ponúkne oproti súčasným prírastkom v žánri aj niečo viac, ako len pubertálne vtipy na kozy a penisy. Miesto v najlepších seriáloch má zaslúžené... ()

darwin

Výborný seriál, netušil jsem, že bratři Cukrové natočili před trilogií Bláznivých střel tenhle šestidílný klenot. Police Squad! by mohl být příručkou pro mladé filmaře, protože je udivující co všechno filmaři dokázali provést s nízkým rozpočtem a komorním štábem. Je to bláznivá parodie jak má být. Mou oblíbenou postavou byl Johnny, leštič bot, kterého bych někdy potřeboval taky. :) ()

borec999

Geniálne. Toto proste môžem pozerať do nekonečna a nikdy ma to neomrzí. Málokto vie, že ZAZ (Zucker-Abrahams-Zucker) nevytvorili postavu legendárneho poručíka Franka Drebina v Bláznivej strele, ale v tomto kratučkom 6 dielnom seriáli už 6 rokov predtým. Pre mňa osobne je Police Squad! na rovnakej úrovni ako aj filmy- skrátka vrchol žánru paródia. Leslie Nielsen sa pre rolu Franka Drebina prednášajúceho absurdné repliky s kamennou tvárou narodil, humor je presne taký ako aj vo filmových Bláznivých strelách (čiže vynikajúci) a ja som si každý diel nesmierne užil. Istým spôsobom ma bavila aj šablónovitosť epizód kde každý diel ma jasnú osnovu a každý prípad vyrieši pozoruhodne informovaný čistič topánok, pobavíme sa nad scénami v laboratóriu a čerešničkou sú záverečné titulkové scény, kde postavy zamrznú. Už len tieto scénky sú vtipnejšie ako väčšiny dnešných paródií celkovo. Ak vás bavia paródie a tento seriál ste nevideli, tak vám radím to ihneď napraviť, jediná chyba seriálu totiž je, že je tak krátky. 100% ()

lukasch

Filmové zpracování Drebinovi podle mě svědčí více. Možná je to tím, že filmy jsem viděl dříve a na G. Kennedyho a O.J. jsem si zvyknul. Abrahams a Zuckerové ale parodie fakt umí a Nielsen se pro tu roli narodil. ()

Hanys_

Kluci Zuckroví a Jimmy Ambrahams tady vskutku nápady nešetřili. Myslím, že seriál je v tom parodování ještě výš než jeho mladší filmoví bratříčci. Opravdu skrytá perla Leslieho Nielsena, o které jsem ještě včera ani neměl páru. "Můj šéf už tady byl..." ::) Výborná záležitost. Zatím dávám jen 4, jelikož mám za sebou jen 3 díly. Ale další hvězda klepe na dveře. 8/10 ()

Rssa

6 epizod, které jsou o trochu slabší než celovečerní filmy, ale stále místama neskutečně vtipné. Drebin už zde byl za totálního vola, i když v mladším vydání. Příjemný úvod do filmové trilogie. 75 % ()

Darth Maul

ED HOCKEN: "Poslal som tú žiadosť o výkupné do laboratória. Žiadajú milión dolárov." FRANK DREBIN: "Za čo žiada laboratórium milión dolárov?" ED HOCKEN: "Tí únoscovia to žiadajú, Frank." /// Niektoré vtipy uletia dostratena, ale inak je to vydarená seriálová jednohubka. Kamenné pohľady Leslieho Nielsena pri všetkých tých absurdných situáciach sa stali skutočnou legendou. Veľmi ma pobavili scény s Rexom Hamiltonom v úlohe Abrahama Lincolna, vševediaci leštič topánok Johnny a časté snímanie nôh hlavných zloduchov a podozrivých, ako v noirových kriminálkach. Výborná seriálová paródia! ()

Prochy38

Celkem mě překvapilo tak dobré hodnocení zde, protože seriál nesahá filmovému zpracování ani po kotníky. Nemůžu ale říct, že bych se náramně nebavil :). L. Nielsen zde není takové pako, jako ve filmu, ale baví stále skvěle. Suchý britský humor je zde dobře naladěn. Zbytečně se netlačí na pilu a gagy jsou tak nějak akorát. Vždycky mě hrozně pobavil informátor Johnny a poslední záběr každého dílu. Škoda, že seriál nepokračoval dál, jistě by měl úspěch. ()

(Z)denny

Police Squad byl jenom takový policejní trenažér pro Franka Drebina, než se skutečně rozjel v celé svoji parádě v Bláznivé střele. Připadá mi, že si tady bratři Zuckerové společně s Jimim Abrahamsem nakopali pár surových diamantů v podobě dobrých gagů, které o pár let později vybrousili do briliantového lesku a zasadili do Bláznivých střel. Police Squad je neuvěřitelná studnice humoru, ze které očividně čerpali i autoři Brainiacu, kterým jako vzor stáli Drebinivi "kluci z laborky".. ()

maty39

Nějak nechápu vysoká hodnocení tohoto seriálu. Všechny díly jsou naprosto přesně podle jedné šablony. Zločin - Frank Drebin jede na místo činu a při tom povídá o něčem jiném - chvilka vyšetřování - zajde za policejním technikem, který předtím něco vysvětluje nějakému děcku - zajde za informátorem, za kterým vzápětí přijde někdo jiný - zatčení. A vtipy se opakují také v každém díle. Humor spočívá v podstatě v tom, že vše co se řekne je bráno naprosto doslova. Trochu monotoní na to abych hodnotil výše. ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Chyběl vám žánr bláznivých parodií? Pak pro vás má studio Paramount dobré zprávy – oficiálně totiž chystá remake Bláznivé střely, v níž by si hlavní roli měl po legendárním Lesliem Nielsenovi zahrát… (viac)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)