Bláznivý poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) prenasleduje priemyselného magnáta Quentina Hapsburga (Robert Goulet), ktorý sa pomocou rôznych trikov pokúša presvedčiť prezidenta USA Georga Busha (John Roarke), aby namiesto alternatívnych energií podporoval atómovú technológiu. Americká energetická politika by sa totiž mala v budúcnosti riadiť podľa projektu doktora Alberta S. Meinheimera (Richard Griffiths), ktorý jednoznačne preferuje alternatívne zdroje tejto životodarnej sily. Šéf naftovej spoločnosti, úlisný elegán Hapsburg, má však diametrálne odlišný názor a kvôli ziskom sa nezastaví pred ničím, takže prezidentov geniálny plán je ohrozený už v samom počiatku... (TV Markíza)

Dever

Soundtrack Ira Newborn: 1. Beirut Vacation [0:56] ,2. Drebin: Hero [1:03] ,3. Main Title [2:00] ,4. Meat Miss Spencer [5:28] ,5. There's Been A Bombing [0:47] ,6. The Exciting Chase [2:44] ,7. Bad Boys And Meinheimers [2:44] ,8. Miss Spencer [1:00] ,9. Hey Look At These [0:44] ,10. On The Ledge [1:36] ,11. Thinking Of...Him [2:33] ,12. The Date [0:56] ,13. Roof, Roof [4:14] ,14. I Must Kill Frank [3:10] ,15. I Want A World [1:47] ,16. End Credits [4:32]. ()

rakovnik

Přehršel absurdních situací kolem policisty Franka Drebina, opět tak pitomých, až vtipných. Začátek je sice poměrně vlažný, nicméně film graduje a člověk se opravdu může dosyta zasmát. Leslie Nielsen byl borec, jeho pohledy a hlášky, které vypouští jeho hrdina s naprosto klidným obličejem, jsou jedinečné. ()

TheDarKnig

řekněmě, že oproti dnešním parodiím je to geniální, vtipy jsou vtipné i vůbec ne inteligentních rádoby zábavných průpovidek (na druhou stranu je pravda, že občas se i tady najde něco dobrého), což je rozhodně velké plus. Ale oproti jedničce to už zase dost ztrácí. Přece jen hodně vtípků je už jen variací na ty z první střely a ne vždy fungují tak, jak by měly. Úvod s Bushovými a Nielsenovým proslovem je ale stejně dobrý jako u jedničky, stejně jako některé další vtipné scény s Nordbergem. A nevím proč, ale až na tu úchvatnou scénu milování mi rozhodně nepřišlo, že by dvojka měla více sexuálních narážek než jednička. Spíše naopak ()

Anderton

Ja mám z pokračovania legendárnej bláznivej komédie presne tie isté dojmy, ako z prvej časti. Producenti vedeli, čím na prvý krát zabodovali a tak nebol problém vymyslieť rovnako vtipné situácie a vyťažiť z Leslieho Nielsena maximum. Mne sa tie fóry akosi pletú, neviem už, ktorý bol v ktorej časti. Napríklad scéna s uplácaním za informácie. Bolo to v dvojke? Asi áno. A možno aj lepšie ako jednotka, baseball nemám totiž príliš v láske. Na druhý krát musím skonštatovať, že si asi neviem predstaviť, ako lepšie a vtipnejšie natočiť paródiu na kriminálne trilery. Množstvo unikátnych gagov a samozrejme aj množstvo tých priemerných, ale to je skôr plusom kvôli celkovému vyváženiu. Možno úplný vrchol subžánru a rozhodne lepšie, ako jednotka. No a to uplácanie bolo nakoniec asi až v trojke. ()

ClintEastwood

VŮNĚ STRACHU je jednou z nejlepších dvojek v dějinách kinematografie a minimálně v komediálním žánru všem pokračováním rozhodně kraluje (ano, znám Žhavé výstřely). Scénář (narozdíl od trošku slabšího, i když také výborného třetího dílu) nesklouzává k trapnosti, Priscille Presley to stále moc sluší a hlavně - největší tahoun Leslie Nielsen stále jede svůj mód Drsný Harry, prokládaný nemalým množstvím životních mouder a citátů. Závěrečná scéna s deaktivací bomby, patří do zlatého fondu komedie. Výborný film s opět vynikajícím dabingem pana Brabce. ()

• Na konci úvodních titulků herečka Zsa Zsa Gabor (hraje sama sebe) bouchne do policejního auta. Jde o odkaz na incident, kdy byla herečka v roce 1989 zatčena za útok na policejního důstojníka a řízení s prošlým průkazem. (SG-1)
  • Jaderná bomba na konci filmu odkazuje na bondovku Goldfinger (1964). (Chegi)

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Chyběl vám žánr bláznivých parodií? Pak pro vás má studio Paramount dobré zprávy – oficiálně totiž chystá remake Bláznivé střely, v níž by si hlavní roli měl po legendárním Lesliem Nielsenovi zahrát… (viac)