Země na scestí

• Čína The Wandering Earth (viac)

Zemi ohrožuje blížící se srážka s Jupiterem a lidstvo hledá novou hvězdu. Osud planety teď leží v rukou hrstky nečekaných hrdinů. (Netflix)

Solverino

Jedna hvězda za triky víc či méně podařené, zbytek obrovská nuda. Vydržel jsem asi hodinu a pak začal dřímat. Dějově je to naprostá zoufalost... zmatených číňanů pobíhajících v červených montérkách s koulí na hlavě v -90C jsem víc nedal. ()

Renie42

Viděno náhodou a vůbec jsem netušila o čem to bude. Ale jako dobrý, i číňani umí natočit sci-fi, ale žádný zlatý hřeb večera to nebude. Námět dobrý, Země si pofrčí někam do jiný soustavy, aby našla nový domov, ale ten zpropadenej Jupiter jim přidělá problém. Jen jsem si řekla, co tak asi je na té odvrácené straně, kde nejsou motory a je celý den noc, asi nic, mrtvo. Mohlo by být pokračování o 2500 let později, kdy Země dorazí do cílové stanice. ()

Pitryx

Kdyby tvůrci nechali příběh plynout bez těch obezliček a hloupých rodinných scén, bylo by to celé o mnoho lepší a i svižnější. Problém s jádrem jsem vůbec nepochopil, motalo se mně kde je v té šachtě nahoře, kde je dole a ztrácel jsem pozornost. Prostě jsem si chvílemi připadal, jako bych sledoval seriál a neviděl všechny díly. Velká škoda. No za efekty dva krát dvacet jednoznačně, i když na tom povrchu Země už byly moc jednotvárné. Za co dát další plusová procenta nevím. V ději obrovská spousta chyb. Ale nevracel jsem se, takže se klidně mohu mýlit. Přes tyto drobnosti dám dvacet procent za vizuál. To je vše. ()

PeterFLJilek odpad!

Málokedy sa mi stáva, že by som nedopozeral film, ale v tomto prípade zlý scenár dopĺňajú ešte horšie herecké výkony a nezachránia ho ani megalomanské efekty, ktoré - naopak - iba podčiarkujú celkovú povrchnosť tejto katastrofálnej adaptácie Liou Cch’-sinovej novely. ()

carodejb

Nebudem klamať. Celkom som si to užil a až na niektoré scény, ktoré boli vyslovene "pre efekt", mi to neprišlo až tak hlúpe. Okey, niektoré postav áno, ale nie celá premisa. Čo mi vážne prekážalo bola kamera a strih. Neustále sa obraz krútil, triasol, skákal až mi zle prišlo. Od žalúdka. Občas by nevadilo trochu spomaliť. Pri mnohých akčných scénach som nemal prehľad, čo sa deje a mám pocit, že niekoľko vecí sa aj vystrihlo. Fantastické trikové divadlo tak zlyháva ani nie na "hlúposti" ale skôr na neprehľadnosti, čo je pri auiovizuálnom diele asi väčší problém. ()

mivr

Silné 4. Veľmi odvážny nápad, ale spracovaný dosť decentne, boli tam veci, ktoré mi vadili, ale bavilo ma to a takéto filmy ako bol "Armagedon" sú u mňa vítané, pokiaľ je to teda spracované na dobrej úrovni. ()

JasonV

Nehorázna sračka. Ešte aj Bojisko Zem je oproti tomuto oscarový film. Číňania, teda minimálne scenáristi tohto skvostu, sú buď 10-ročné deti alebo odchovanci ústavu pre slabomyseĺných. Celé zle a EPIC CHINA FAIL. ()

zdenzo

NEŽ SLUNCE VYBOUCHNE, PŘESUNEME ZEMI JAK KOSTEL V MOSTĚ... WTF Bohužel jsem se nechal napálit. Recenzent sliboval poklad Netflixu a já pana Fialu ze Seznam.cz podezřívám z čínské propagandy a kinematografické kolaborace, neboť tento počin s trapnými efekty je jak roboporno. 2,1* ()

Parabot

Kulový blesk po asijsku. Akorát, nestěhujeme pár rodin ale pro jistotu celou naši planetu. Byť se nám měsíc někam zakutálel. Víc čínské už to snad být ani nemůže. Základ tvoří bezskrupulózní vykrádačka západních vzorů. Takže v Zemi na scestí můžeme vidět fragmenty Interstellaru, scény z Gravitace a Sunshine, Hala 9000 z Vesmírné Odysey. Nákladní automobil s bombou ve vstávajícím Temném rytíři zřejmě tvůrce zaujal natolik, že zde jezdí větší část filmu a v prostředí, které zase odkazuje k Emmerichovým spektáklům. Dál bylo třeba celý ten guláš pořádně naboostovat. Hlavně ať je tam všeho co nejvíc! Ať to vypadá jak výloha asijské večerky. Limity neexistují. A do třetice, evidentně bylo důležité, aby každý hrál jak Jackie Chan - hodně se pitvořil, absurdně přehrával a co nejrychleji bezúčelně pobíhal a dělal podivné věci, které nedávaly smysl. Stříhač, nebo scénárista?...taky s dějem provedli pár freestyle úprav, díky kterým na sebe jednotlivé scény příliš nenavazují ale to už je jen taková třešnička na dortu. O dramaturgii nemá vůbec cenu mluvit. Vlastně, větší část filmu jsem přemýšlel, jestli je tak špatný, nebo jsem prostě mentálně zkostnatělý v mantinelech západní produkce a myšlení, že nejsem schopen se vcítit do jiného kulturního prostředí se svými specifiky. Každopádně, nejvíc se mě líbilo, že pojízdné dopravní prostředky neřídili volantem ale koulí. Doufám, že už na tomto konceptu automobilky pracují. ()

brasek

Samotný príbeh ma absolútne nebavil, nemal tempo, chýbala dynamika, proste 125 minút na príbeh v ktorom skoro nič nie je a nedeje sa nič pútavého, je neadekvátne veľa. Trikové efekty mi pripomínali lepšiu počítačovú hru pred 10 rokmi. ()

Ace.A.T.L.

Já se bavil. Bál jsem se toho, že budu moc odkázanej na titulky, páč čínsky fakt neumím ani FŇ a potvrdilo se. Holt jazyková bariéra ten zážitek dost strhává dolu. Ale co se týká efektůa akce, tak je to super. Sice je tam občas škoda toho, že pěkný efekty se jediným střihem změní na efekty, co vám dávaji pocit, že jste se přesunuli do počítačový hry a tím to celý BUM spadne o půlku níž, ale jinak myšlenka zajímavá, akce dost nabušená a věřím, že pokud to bude někdy s dabingem, tak si to užiju víc a možná i přidám. Nelze porovnávat s Americkýma výtvorama, kdy se už Amíci naučili vyvážit efekty, akci a dialogy(pokud se jim chce a neudělaji z toho slaďárnu a Hollywoodskej paskvil). Musím tu ovšem dát ALE, protože je vidět, že Čína se slušně startuje a rozhodně si myslím, že se máme na co v budoucnu těšit. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU ()

VUCAKO

Jedna hvězda navíc za ruského geroje a vodky jako z Gagarinovy doby. Jinak si přečtěte komentáře Dr. Hawkeye nebo Niktorius. ()

Scaevola

Je zbytečné hodnotit přestřelenou zápletku a fyzikální nesmysly, protože by to bylo stejné, jako bych "Povídání o pejskovi a kočičce" vyčítal, že pejsci přece nemluví. Co mi však zbyde? Přemrštěnou snahu o nápodobu již viděného zachraňuje stále ještě osvěžující fokalizace z úhlu východoasijské kultury a jejího politického rámce, byť neustálé zůdrazňování oběti pro kolektiv už se začíná zajídat. Mrzí mne také, že jsem se jaksi nevyznal v jednotlivých hrdinech, protože většina z nich (až na Australana) v exoskeletech vypadá podobně - jejich samičky jakbysmet - a střih akčních scén mi v rozeznání charakterů nenapomáhal. Tím se ostatně dostávám k zřejmě největší slabině snímku, kterou je šílená frekvence záběrů. Nejen, že jsem z práce střihače měl tik v oku ještě dalších 12 hodin, ale navíc kombinace scén s neustálým přeskakováním mezi téměř identickými hrdiny neumožňovala představit si plasticky, co se děje, natož tomu rozumět, takže se film proměnil v přímočarý barevný trip. Domnívám se proto, že Asiaté jsou ve vnímání zrychlených projekcí trénováni (snad počítačovými hrami), jen nevím za jakým účelem. Závěr je tedy jednoduchý: Příště by čínské kinematografii prospělo méně peněz a více scénáře. ()

Logout

Spousta triků, gadgetů z Alíku, ale blbý jak malovaný sáně. Navíc anglický dabing na Netflix opravdu děs. Tolikrát jsem usnul naposledy u Starcrashe. ()

Hollywoodu se v Číně přestává dařit

Hollywoodu se v Číně přestává dařit

27.12.2019

Čína, druhý největší filmový trh po Spojených státech amerických, se dlouhé roky zdála být pro Hollywood jedním z hlavních terčů filmového marketingu. Pakliže studia chtěla zaútočit na tamější… (viac)