Cassianovi na úteku hrozí nebezpečenstvo z viacerých strán. Jeho príchod na Ferrix premení ospanlivú planétu na rozbušku Povstania. (Disney+)

Walter_Mitty

Naprostá paráda! Seriózní tón Star Wars opravdu sluší a Andor je pro mě snad největším seriálovým překvapením letošního roku. Sledovat počátek rebelie, která je téměř ve většině nových Star Wars produktech již v pokročilém stádiu, je prostě naprosto skvělé. Každá akce má své opodstatnění a je patřičně motivována. Pravda, na každé vyvrcholení si divák musel minimálně dvě epizody počkat, ale o to lepší ve výsledku bylo. Podobně jako je pro mě Rogue One: Star Wars Story nejlepším Star Wars filmem za posledních několik let, je pro mě i Andor jedním z nejlepších seriálů. Jsem opravdu rád, že fanoušci Star Wars konečně dostali ochutnat taky trochu z jiného žánru. Zatímco The Mandalorian je skvělá dobrodružná jízda, Andor je výborný thriller. Nemůžu samozřejmě nezmínit některé dialogy i scény, které jsou jak vystřižené z kultovního Blade Runnera. Škoda, že se seriál netěší větší sledovanosti. Přesto buďme rádi, že druhá řada je již na cestě. Jen tak dál! ()

tomik99

Jedna z nejsilnějších epizod, která už vás dojme při samotném začátku pohřbu. Celý průvod byl naprosto parádní a řeč Maarvy výtečná. Seriál je opravdu nevšedním unikátem a i když má své vlastní (a nevšední) chyby, jsem nakonec rád, že něco takového vzniklo. ()

darjeeling

„Přijde i čas, kdy se boj bude zdát ztracený. To vím už teď. Budeme sami proti děsivé přesile. Pamatujte si, že svoboda je ryzí idea. Nastává spontánně a nikoliv na povel. Náhodné vzpoury se dějí v galaxii téměř neustále. Existují celé armády a prapory, které ani nevědí, že už bojují za naši věc. Pamatujte, že frontová linie Povstání je všude. A že i malá vzpoura tu linii posouvá v náš prospěch.  A pamatujte si i toto. Impérium drží svou nadvládu tak zoufale, protože není přirozená. Tyranie si žádá neustálou péči. Drobí se, štěpí. Autoritářství je křehké. Útlak je projevem strachu. Na to pamatujte. A vězte, že jednou přijde den, kdy všechny ty šarvátky a bitvy, všechny ty okamžiky vzdoru prolomí hráz imperiální moci a její krutovláda utone. Jediná kapka rozhodne. Na to pamatujte. Nevzdávejte se.“ ()

kyjo

"Tyranny requires constant effort. It breaks, it leaks. Authority is brittle. Oppression is the mask of fear." ... Aneb závěrečnej díl první série ve znamení motivačních monolgů. Obvykle nemám moc rád, když je ve filmu hodně postav a zápletek, mezi kterýma se furt přeskakuje. Tady to ale nějakou záhadou docela funguje, a že těch postav fakt neni málo. Líbí se mi, kolik prostoru věnujou i vedlejším postavám, byť je to třeba jen pár scén nebo záběrů někde mezi hlavním dějem. Dodává to na realističnosti, a většina z nich mi přijde něčim zajímavá. Těšim se na druhou sérii. ()

Elio

Silné zakončení a nakousnutí dalších dějových linek, kterým se Andor v budoucnu pravděpodobně hodlá věnovat. Hlavně si prosím vás pusťte potitulkovou scénu a zaměřte se na to, co se tam vlastně dává dohromady za díly. Mně tenhle fakt došel až po hodně dlouhé době a to jen díky tomu, že mi to někdo řekl. ()

muti

Dokonalý pohľad na revolúciu a jej prvú iskru. Vlastne, ono to už iskrilo hodne, ale až keď príde na prvé údery kladiva na podkovu a posmrtný odkaz revolúcie, tak začína wildfire. Všetky linky sa samozrejme spájajú do jedného veľkolepého grand finále. A nezabudnite na potitulkovu scénu - potvrdila sa mi predpoveď z predošlých časti 🙂 ()

GejmronCZ

Tak tohle je zaručeně vrchol celé série. A že se jim to povedlo. Pohřeb byl fakt atmosférickej a skvěle udělanej. Skoro až mi začali slzet oči, ale jen malinko. Líbí se mi ukázka kultury jiné planety. Ferrixu to dodalo hloubku a náhled do zvyků, které tam panují. Skvěle provedeno. Až v posledních dílech mám pocit, že se to konečně hýbe dopředu a začíná se mi to líbit. A jen tak mimochodem. _____________ Zkuste si představit po těch výbuchách, jak z toho kouře vyjde Ahsoka v šedivym rouchu, co měla v CW:S07E12 a 2 zelenejma/modrejma mečema drženejma dozadu a začne je mydlit a naprosto je rozdrtí. To by bylo tak neskutečně epický. Oni by byli vprdeli už jen z toho výbuchu, ale když do toho uvidí i Jedie, tak se poserou strachy a zdrhnou a ten dav je naprosto převálcuje včele s ní, co každou střelu odrazí na ně. ()

jjjerry

Tak to bylo finále. Po všech těch "disney zprzněných SW" posledních let, konečně kvalitní seriál. Těším se na druhou serii. Napětí od začátku do konc na maximum.   Benjamin Caron je neskutečný pracant, díky ()

66pepo66

Ani finále nesklamalo, presne tak, ako celý seriál doteraz. Toto je neuveriteľný masterpiece, ktorý som ani nedúfal, že niekedy môže vzniknúť. A on vznikol a je to dokonalé. Kvalita od začiatku až po finále. A tá potitulková scéna iba potvrdila to čo som si myslel. Viac takýchto projektov Disney. Prosím. ()

Skyw4lker7

Je to fakt skvelý seriál hlavne na detaily a pozornému divákovi určite neunikol ani tento. Narážam na jednu inšpirujúcu reč v boji proti impériu ,ktorú hovorí (ne)známa osoba - cca na začiatku epizódy keď sa Cassian dozvie že je Bix v zajatí. Nakoniec sme vlastne zistili ,že to si Andor púšťal manifest od svojho zosnulého kamaráta Karisa Nemika (útok na Aldhani) ,ktorý podrobne popisuje svoje myšlienky o útlaku impéria v galaxii. Nemik si pred svojou smrťou želal aby ten manifest dostal práve Cassian a "zapálil v ňom iskru" v boji proti impériu. .:) A aby som nezabudol Mon Mothma tu má skvelý rozhovor ,kde musí využívať aj svojich najbližších - rodinu -  pretože ju má  impérium v hľadáčiku a tak ich navedie na svojho nie moc sympatického manžela... tlieskam :) ()

Raid91

Stále za mě epizoda 10 zůstává jako dosavadní strop Andora ale tohle byla fakt jízda, i když si nemůžu odpustit menší rýpnutí, že jsem čekal maličko větší masakr :D Ale i tak opět řemeslně zvládnutý díl a ta post credit scéna... holy sht. Jasný většině to mohlo dojít hned i já to tak měl ale máme to černé na bílém. Výborně Disney!!! Čekání bude asi dlouhé co ? :D ()

BartComicsCZ

Neměl jsem od tohoto seriálu žádná očekávání. Čekal jsem průměrný seriál o ne moc výrazné postavě z Rogue One. Ale tohle...Rozhodně nejlepší Star Wars od Disney. A finále? Neskutečná jízda. A jako nádherná třešnička na dortu byla post-credit scéna. Nemůžu se dočkat na 2. řadu. ()

Fearghast

Pointa toho, že se většina hybatelů příběhu ocitne ve finále na jednom místě sice nedává moc smysl, ale celkově jde o velmi povedené finále. Bylo i hezké, že kotva Syril (to je ten jako ho v 1/3 seriálu vyrazili a zbytek se motal jak vařená nudle a bylo ho prakticky jen periodicky připomínáno, že ještě neumřel) měl i jednu scénu, kdy něco udělal. ()