Ahsoka Tano sa ocitla v nezávideniahodnej situácii. Na palube lode, obklopená svojimi bývalými podriadenými, ktorí sa ju zrazu snažia zabiť. Na jej strane je len niekoľko droidov a jediný klon, ktorého zbavila osudného čipu. Ku všetkému sa loďou potuluje Darth Maul, ktorý je rozhodnutý ísť svojou cestou a zničiť každého, kto sa mu postaví do cesty. A keď krížnik, na palube ktorého sú, začne padať na opustený svet a do cesty k jedinému záchrannému plavidlu sa jej postavia klonoví vojaci, čelí Ahsoka hrôzostrašnej voľbe: prebiť si nemilosrdne cestu svojimi spolubojovníkmi, ktorí sa stali rovnako ako ona obeťou vyššej hry, alebo sa pokúsiť zachrániť ich životy, i keď sa oni pokúsia zabiť ju? (ČSFD)

DJ_bart

Líp to zakončit ani nešlo. Nebýt těch bambilion epizod který je nutno vidět předtím, neměl bych sebemenší výtky. I tak je finální akt 'Clone Wars' alespoň pro mě - a to zcela neironicky - absolutní vrchol Hvězdných válek a to nejlepší, co Hvězdoválečné univerzum vyjma Skywalker ságy kdy nabídlo. Za tenhle dechberoucí emocionální spektákl by se nestyděl ani George Lucas. [#MAYTHE4THBEWITHYOU] ()

Cappuccino

Mrzí ma, že sa posledná časť nesnažila viac nadviazať na epizódu III príbehmi ďalších jediov, nástupom Vadera do pozície pravej ruky Sidiousa a podobne. Priznám sa, že venovať celé finále úteku Rexa a Ahsoky považujem za mierne sklamanie. Záverečná štýlová scéna však stála za to a napriek tomu, že v nej neodznel žiaden monológ či dialóg, tvorcovia ňou povedali veľa. ()

AllShallFall

Tak ja je konec. Závěr celých Klonových válek, rozkaz 66, příchod Dartha Vadera.... Mě je tak ouzko, smutno. Opravdu to na me zanechalo stopu. Tvůrci neskutečně dokázali zahrát na citlivou strunu. Škoda, že už je všemu konec. ()

PKD

No, myslím, že jest jasné, že tato final série vznikla jen a pouze kvůli posl. 4 dílům a ty pak kvůli posl. 2. ve kterých použití dark ambientu, je totálně neskutečně dokonalé (sorry Williamsi, ale na některé scény se prostě symfonická hudba nehodí). V díle 11, Ahsoka slyší hlasy....Maul má prozření...díky hudbě...mistrovské dílo, které strčí do kapsy celé tyto CW a na což jsem čučel s hubou dokořán. Samoz. jsem doufal (marně), že zde v cgi podobě uvidím ten útok (a ne, že ho jen někdo zmíní, jako by šlo o pokutu za parkování) a následný únos dobrotivého Palpatina, ale aspoň se zde zmínil fakt, že ho chrání Shaak-Ti, což je právě krásně viděti v dodnes atmosférou a scénáři, nepřekonatelné verzi CW 2003. Ano, fakt jsem též doufal, že tento tv s. skončí ve vteřině, před SW III (učte se od The Thing 2011 a samoz. Rogue One) jako ony, výše zmíněné, CW 2003. Což neznamená, že by závěr nebyl supr! To, že se zde autoři částečně míjí s knihou Ahsoka, je jejich šlendrián, ne můj. Kde jsou ty doby, kdy před myšákem, vše do sebe zapadalo-filmy, comicsy, knihy a hry. Vzdych...ale zase tak velký handicap to ve výsledku není. Pořád o 300% lepší, než nová trilogie, ze které je koukatelný jen jediný film.:( Takže stálo to čekání za to? No, ano i ne. Ale spíše...ano. P.p.s škoda, že to s Rexem nemohlo býti napínavější, páč víme, že v Rebels je v pohodě. To je holt cena za to, že děláte věci pozpátku. Autoři např. Star Treku, by mohli sakra vyprávěti. ()

Martrix

Po předchozí skvělé epizodě zklamání. Možná to bylo místy dojemné, ale když odhlédnu od té nostalgie, celá epizoda byla o tom, jak se Ahsoka s Rexem probíjí ven z lodi, která nemá záchranné čluny a řítí se nekontrolovatelně na povrch měsíce. A v této situaci řeší, že nechtějí ublížit svým přeprogramovaným kdysi bratrům....když je zřejmé, že se stejně rozmáznou o měsíc. Navíc pokud Ahsoka odráží světelným mečem laserové paprsky zpět na útočníky...stejně je tím zabíjí. Takže celá epizoda vlastně jen takový fan mrkanec, aby jsme věděli kdo přežil a plynule navázali na filmový svět, kde není o Ahsoce ani zmínka...už víme proč. Ale samozřejmě je fajn, že aspoń seriál ukázal, že když se kloni obrátili proti Jediům, nebyla to jen zrada, ale také osobní tragédie, protože mezi nimi byli přátelé. Navíc vidíme, že Anakin přišel skutečně o všechny, které miloval...to ukazuje jeho přerod v Darth Vadera, ještě v malinko jiném světle. ()

clump

Nejlepší finále všech dob. Tragédie Anakina Skywalkera konečně dokonána. Sám jsem byl překvapen, jak mě to naprosto zdevastovalo, že jsem po zbytek dne nebyl schopen slova. Nevim, jak se jim to povedlo, asi nějaká temná magie, ale tyhle poslední čtyři díly byla absolutní dokonalost. Star Wars snad nikdy nebyly lepší. Prostě wow. ()

Atrekan

Tak je to tady. Velké finále po dvanácti letech. Tak, jak předchozí dva, tři díly přesně zapadaly do běžícího ROTS, poslední díl se tomuto principu vymkl, protože v něm nedošlo prakticky k žádnému prolnutí s paralelně se odehrávajícím filmem. Což je na jednu stranu sice trochu zklamání, i když chápu, že tenhle díl měl být už čistě jen o Ahsoce a Rexovi a o tom, jak se jim podařilo utýct. Doufal jsem ale aspoň v trochu delší stopáž a více dějových linek. \\ Dočkali jsme se aspoň Vadera a Impéria na konci, tady bych si ale taky dokázal představit poněkud soukromější a detailnější pohled na Anakina. Stejně tak si myslím, že trochu propásli jedinečnou možnost zavést nás do jakéhosi backstage nově se formujícího Impéria.\\ Sečteno a podtrženo se jedná o smutné, leč důstojné zakončení série, jejíž konec jsme všichni znali. Disney se má od Filoniho co učit, doufám, že se jednoho dne dočkáme onoho tolik vymodlovaného seriálu o Obi-Wanovi ()

Daniel2003

Čekal jsem to jiné, ale to vůbec nevadí, protože tady asi nebylo záměrem udělat zase tu emocionální epizodu, ale vše ukončit tak, aby to zapadlo jak ozubené kolečko, a i tak šokovat. A to se povedlo na 1 s hvězdičkou. Není to nejlepší díl ze všech, ale asi se stane tím nejoblíbenějším, protože Ahsoku proti klonům nikde jinde neuvidíš. ()

GejmronCZ

Jeden z asi dvou nejlepších dílů celého seriálu (spolu s The Wrong Jedi) a jeden z nejlepších z celé Předaleké galaxie. Děkuju za jednu z mých nejoblíbenějších postav vůbec. #Ahsoka Nechť tě provází síla Ahsoko. Jsi větší a lepší Jedi, než většina z těch, co se tak nazývali. A čest Rexovi a jeho nejbližším. Po tomhle nemám chuť ani mluvit a kazit si tím atmosféru. Jsem úplně uzemněnej, skoro bulim a že to nemělo k tomu daleko. To bylo tak hrozně dobrý, že to lepší bejt ani nemohlo. Teď si jdu pustit znovu její seriál a snad pochopím to, co jsem nepochopil předtím. ()

st4nford

Čekal jsem něco jiného - více epického, dojemnějšího a komplexnějšího (např. konfrontace Ashoky a zlého Anakina před soubojem s Obi-Wanem), ale i tak moc díky! Přece jen jsou to CLONE Wars. Tvůrcům šlo o to, ukázat postavy, které jsme ve filmech nemohli vidět ve stejném čase fabule jako v epizodě III. Užil jsem si to a poslední scéna je vynikajícím zakončením i propojením se Star Wars: Rebels. Lepší konec si Clone Wars nemohli přát. Nejlepší tečka za seriálem ever. ()

Filans

Kdyby se z posledních 4 epizod udělal film, který by byl hraný herci, byl by to za mně nejlepší Star Wars film. Kdo neviděl poslední 4 díly Star wars: Klonové války je za mně jako by nežil. Doporučuji 10/10 ()

blackman7

Není co říct, alespoň to byl můj první pocit po skončení této epizody. Je to perfektní a důstojné zakončení Clone Wars, nevyhnutelný a srdcervoucí závěr o smutném účelu klonů. Též jsem čekal možná trošku větší propojení s ROTS, ale takto jsem s tím úplně stejně spokojen. To co se stalo ve filmu už známe, tímto jsme viděli tragický konec zase z druhého pohledu. Stejně jako u předchozích třech epizod jsou všechny faktory tohoto dílu naprosto bravurní. Není co vytknout. V době mého prvního shlédnutí ROTS jsem netušil, že mě stejný pocit dostihne znovu někde jinde, u Clone Wars. Tragédie Darth Vadera se zdá opět o něco smutnější. Děkuji za to, že jsem to mohl vidět a prožít. ()

Doffy

Poslední díl Klonových válek ani nemohl dopadnout lépe. Kdyby takhle dopadla i nová triologie, byl by to další legendární kult. Je skvělé jak se ctí příběh, nespěchá se, když se nemusí, protože to napětí jen umocní finále, které se bez nadsázky dá srovnávat s duchem původní triologie, a možná ji ještě o trochu převýší. Škoda jen té několikaleté pauzy. Tohle jsou Star Wars o kterých se snilo. ()

DeJiF

Při této epizodě jsem měl takovou husinu. To bylo plné emocí a všeho a na konci mi i málem slza ukápla, ale já nikdy u těchto věcí nebrečím, i když myslím, že třeba budu. No jen škoda, že už se budu moct dívat jen na Mandaloriana a jinak na samé shity od Disneyho. Ale opravdu velkolepé završení tohoto dlouholetého seriálu. ()

Krnac

No, podľa toho ako boli spravené začiatky epizód predpokladám že 8-12 sú dokopy niečo ako Star Wars film pre rok 2020, tak to sa Disney musí snažiť keď najlepšie fungujúci film u nich spravili ľudia čo na tom robili ešte pred Disney :D na čele s Filonim ktorý je už SW veterán. Netvrdím že filmy 7-9 boli zlé ale na toto sa nechytajú. ()

bichalmajus

Husia koža a jednoznačne najsilnejšie emócie z celého seriálu. Spolu s bitkou medzi Obi-Wanom a Anakinom na Mustafare sú toto pre mňa jednoznačne najsilnejšie momenty celej Star Wars ságy a tento koniec ani nemohol byť lepší. ()

Lukas__

Všechno co by mi napadlo už zmínili ostatní ve svých recenzích a tak zmíním jen 1 ZÁABVNÝ FAKT: Všimli jste si jak se ke klonům plnícím rozkaz 66 chovají ve SW III. Yoda s Obim (vžum, vžum  sek, sek → K.O.) a pak tu vidíte tu Ahsoku (hlavně pozor, oni za to nemůžou, nesmíme je zranit :O ) Xd. Nejlepší je kouknout se na to hned po sobě. ()