Cassianovi na úteku hrozí nebezpečenstvo z viacerých strán. Jeho príchod na Ferrix premení ospanlivú planétu na rozbušku Povstania. (Disney+)

Martrix

Tak tentokrát mě to celé dvě třetiny epizody moc nebavilo a jakožto vyvrcholení řady, mě Ulice Rix vlastně zklamaly. Nebýt proslovu matky, plácnu o hvězdu míň. Zvláštní, celou dobu sypu 4-5* a teď, když jsou nadšení ostatní, nemůžu dát víc, než odrbané 4. Chybělo tomu napětí i solidní zvrat. Vše směřovalo do naprosto předvidatelných uliček  Přesto jde o jednoznačně nejlepší hraný seriál z SW univerza. PS: Potitulková scéna je čistě pro hardcore fans, kterým by ke štěstí stačil i pohled na Palpatinovu stolici. ()

filmfanouch

Ve finále 1. série Andora navazuje režisér Benjamin Caron tam, kde minule skončil a servíruje stěžejní moment v životě titulního Cassiana Andora. Moment, který ho definitivně vysílá na cestu povstání a vyvolává neskutečná očekávání pro 2. sérii. Stěžejní je ovšem fakt, že je finále dechberoucí od začátku do konce a především servíruje nejen jeden z nesilnějších monologů v rámci celého světa Star Wars, ale jeden z nejsilnějších monologů za hodně dlouhou dobu.  Tvůrce seriálu Tony Gilroy možná nemá Star Wars jako takové v dvakrát velké lásce, právě jemu se ovšem skutečně povedlo přijít s něčím svěžím a relevantním. Impérium je opět ztělesněné jako vláda železné ruky, opět se tu pracuje s politickým nátlakem, v rámci finále 1. série ovšem funguje i cosi jako westernová atmosféra, která se definitivně rozestaví v momentě, kdy dojde k žažehnutí jiskry povstání. 12. epizoda do velké míry zrcadlí události 3. epizody, kdy se Cassian vrací do svého domova a sám se ho snaží spasit. Finále díky tomu zvládne fungovat i na bázi špionážního thrilleru, především tu ovšem dojde k doposud nejvelkolepější akci, která působí jako adekvátní náplast pro všechny, kteří se doposud krapet nemohli smířit s tím, že Andor akcí šetří.  Nadále platí, že má každý dialog váhu, herci září a celé to nadále zůstává na vysoké audiovizuální úrovni, kdy takový Nicholas Britell každým týdnem vyvolával pocit, že jeho soundtrack nemůže být lepší a přitom očividně pořád dokáže vysoce nastavenou laťku už prakticky nemožně zvyšovat. Když poté dojde na akci, ta je sice středobodem chaosu, přesto je bravurně přehledná. Síla Andora poté nadále tkví v tom, že se očividně zvládne inspirovat v lidské historii a připomene, jak se kdysi George Lucas u Impéria inspiroval Nacisty a zvládl tak svět předaleké galaxie do jisté míry polidštit. Andor ovšem v tomto ohledu zachází ještě o kus dál a srovnávání s takovým Blade Runnerem či tvorbou George Orwella skutečně dává smysl. Nejsympatičtější ovšem je to, jak samotné finále skvěle pracuje s hlavním hrdinou. Andor sám sebe nevnímá jako hrdinu, události seriálu odstartovalo jeho zbrklé chování a touha po nálezu své sestry, právě finále ovšem ukazuje, že člověk sám nerozhodne o tom, zda je hrdinou, jeho činy formují jeho osobnost. Na konci 1. série se tak Andor skutečně stává povstalcem, který se v 2. sérii ještě více vyvine ve známého Andora z Rogue One: Star Wars Story. Seriál ovšem dokáže navíc zajít tak daleko, že po-titulková scéna prakticky odhalí, že si Andor do jisté míry sám zpečetil svůj pozdější osud. I toto odhalení pochopitelně na události Rogue One vrhá zcelá jiný stín.... ()

SonGokussj

Kdybych mohl, dám tomu 6/5... Koncový díl byl naprostý požitek mezi pocity, napětím, vyústěním, otázkami, uspokojením, ... Takhle odevzdaný jsem něčemu 50 minut v kuse nebyl už dlouhé měsíce, možná roky. Od začátku do konce naprosto úžasný scénář, herecké výkony, prostě vše, co se dělo, mělo historický původ a důvod. Nemám nejmenší výtky. Boha to byla jízda... ()

Šimpy

Už dávno jsem říkal, že jich je tam tolik, že by ty imperiály umlátili čepicema. Doufejme, že Ferrix strhne krutá imperiální odplata. A ještě jedna věc (spoiler)...když už tam mezi lidma leží ta imperiální ženština, kruci, má na sobě uniformu, hrabe tam na ní tak tucet lidí...je takovej problém, aby ji někdo třeba zlomil vaz? Příležitostí měli... ()

BROKEN_

Lidé tohle nesledují? No, tak to mi je jich pěkně líto. Raději se budou dívat na She-Hulk a podobný blbosti, ale takovou skvělou věc vynechají. A proč? Kvůli pomalejšímu tempu ze začátku? Hmm funny.  Děkuji pane Gilroyi, přinesl jste Nám něco, co Star Wars potřeboval. A teď... mi dejte Mandaloriana S03!!! ()

Sany33

Príbeh: Všetci chcú Kassiana zabiť alebo dolapiť a vypočuť a títo všetci sú teraz na Ferixe v dobe kedy jedna stará dáma svojím testamentom vyvolá revolúciu. Nanešťastie je tu aj náš hlavný hrdina a tak je interakcia viac ako pravdepodobná. Prevedenie: Finále prvej série je veľkolepé. Pospája dokopy všetky dejové linky a pošle Kassiana priamo do epicentra povstaleckého hnutia z ktorého ako vieme už nie je moc úniku. Teším sa veľmi na ďalšiu sériu a nie iba Kvôli Kassianovi ale aj Senátorke či celému hnutiu povstania veľmi ma baví ako sa to formuje. 95% ()

kenkaku

Tím, že zcenář totálně podělal “systém trojic”, ani nevím o čem to má být a co má gradovat. Je dost možné, že se hasí drobky nasázené v posledních 11ti epizodách. Epizoda to ale dělá blbě. Místo “tahu na branku” se dramatizuje a konverzuje na všech frontách. Prostě vypadá to skvěle, ale polovina epizody fuč a NIC SE NEDĚJE! Fantastických je až posledních 15 minut. Takto jsem si opravdu “finále” nepředstavoval. Další konec bez konce. ()

LachtanShows

Důstojně přehledná akce s konečně rozpoznatelnými motivy všech zúčastněných. A hezky vydlážděná cestička pro dění následující. Snad to ubrečené Disney po menší sledovanosti doručí co nejdřív. ()

M1k9

Všechny postavy na jednom místě, sakra to mohlo být zajímavé. Impérium však dostalo během pár sekund na budku. Dedra Meero je postava na kterou jsem vždy zvědavý, ale zatím je jen sexuální oběť pro jednoho zhrouceného vojáčka. Ach jo, to byla zase celkem nuda.     6/10 ()

warrenur

Obstojny zaver a celkom slusne budovana atmosfera zbiehanych linii na Ferrix-e. Zaver sice trosku patos, ale dianie, ktore zapalili slova hologramu zosnulej bolo celkom slusne zachytene. Hoci bolo jasne, to co uz na obrazovku neukazali, ze proste palne zbrane su palne zbrane. V potitulkovej scene sa dozviete, na co sa pouzili tie kovove "pavukoidne" casti, co stavali vazni v tych pracovnych taboroch, kde bol vazneny i Cassian. ()