Lúpež na Aldhani má okamžitý a zásadný dopad na Imperiálny bezpečnostný úrad na Coruscante a senátorke Mon Mothme tak pribúdajú ďalšie problémy. Cassian Andor sa vracia na Ferrix, kde však už nič nie je ako predtým. (Disney+)

clump

Andor je čím dál silnějším důkazem, že pero je mocnější než (světelný) meč. Další fantastická epizoda, kde nedojde na žádnou akční scénu, hlavně se mluví a přesto je naprosto strhující a fascinující. Je to zkrátka furt čím dál lepší, tenhle díl jsem si užil ještě víc než předchozí. Všechny scény s Luthenem jsou úplně boží, Mon Mothma je úplně boží, Diego Luna je úplně boží, diskuse v ISB jsou úplně boží, vykreslení Impéria je úplně boží, architektura, kostýmy i hudba jsou úplně boží… Tam snad není jediná neboží sekunda. A Andor sice programově nedělá klasickej do očí bijící a lacinej fan servis, ale když už se čerpá ze širšího loru a odkazuje na něj, případně se mihají vedlejší postavy odjinud, neruší to a dává to smysl. Jsou to spíš takový deep cuts pro znalce... Tentokrát potěšil Wullf Yularen, jedna z mých oblíbených postav z Klonových válek, kde byl celkem klaďas, ale holt po konci Republiky zůstal věrnej armádě... ()

tomik99

Děj se posunul o kus dál, celý příběh malinko zrychlil. ISB se začíná rozjíždět, Syril snad taktéž kuje nějaké pikle. Cassian konečně zjišťuje, že i život s kredity nemusí být úplně tak jednoduchý, když je stále poblíž Impérium. Je tady hezky vidět, jak se Andorův názor na Impérium postupně mění. Na konci řady bude stoprocentně tím správným povstalcem tak, jak ho známe z Rogue One. ()

aR3Zz

Střih! A jsme zase tam, kde jsme byli... Pro mne nezajímavý díl. Vadí mi ta rozkouskovanost (za to mohou ty 4 trilogie), v každé se to rozjíždí znovu a znovu, na sebe navazují dost neuměle. ()

Elio

Za mě extrémně nekonzistentní, rozhodně ale chválím skvělé scény z imperiálního štábu, slovní výměna zúčastněných je absolutní herecký koncert. Linka s Cassianem mě osobně ale nebaví tolik, jak bych doufala. ()

muti

Ked si len tak idete po ulici a dostanete sa na monster proces a za pár minút ste nahodne odsúdený v trestaneckej kolónií. That escalated quickly. Pripomína mi to handmaid's tale kde režim tiež vedel konať precízne chladnokrvne a ako na bežiacom páse. ()

Karlosik_4

Až na trochu zmatečný konec, díl, který nám schrnul myšlenky a cíle postav a nastavil směr pro druhou část seriálu a navnadil diváka na to, aby zůstal v sedle. Nastínil také nové postavy, které pro nás do budoucna budou důležití. ()